Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Nyák gyártást most hanyagolom egy kicsit, idő híján.

    Viszont van megint egy frankó feladatom, hordozható frekimérőt csinálok, 0.1Hz-1MHz tartományra, 10e-5 pontosság mellett. A dolog lelke egy 8051-es mikrovezérlő, ami a soros kommunikációért, érték kiírásért felel, a mért frekvenciát viszont egy cpld dolgozza fel. Erre a pontsság növelése miatt tértünk rá.

    A cpld kapcsán lenne pár kérdésem. Abban lenne megvalósítva a latch, számláló, stb. Azt mondta ma a tanár úr, hogy 4bytos számlálót valósítsunk meg benne, és shift regiszteren keresztül toljuk ki a számolt értéket a 8051-nek.

    Igazából a 4 byteos számláló kapcsán vagyok kicsit tanácstalan, nem teljesen tiszta ennek a mibenléte. Ez most azt takarja, hogy 2^32 értéket tudunk max megszámolni?
    Maga a mérés viszonylag tiszta nekem, analóg áramkörből már csináltam ilyen paraméterű frekimérőt, ott egy analóg frekimérő váltott az impulzus számlálás és a periódusidő mérés között kb. 2kHz-nél.

    Szóval mi akar lenni ez a 4 byteos számláló?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák