Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Vettem két, egymás utáni sorozatszámú Samsung F3 1Tb-os winyót. Az első furcsaság, amit felfedeztem, hogy hiába vannak egyforma kábellel rákötve ugyan úgy az ICH9R alaplapi vezérlőre, az everest többszöri futtatásból is mindig gyorsabbnak találja a 2.-ként bekötött lemezt, olyan 3Mb/s az eltérés, de ettől kisebb a szórás lemezeken belül, ha ismételgetem a mérést.
    Most elkezdtem formázni őket (szektorellenőrzéssel együtt), és úgy 10-11 % közt jártak, mikor több, mint fél percig valami furcsa cerregő hang jött a gép felől (aztán elmúlt).

    Egy RAID-0 kötetet szeretnék csinálni belőlük, és ha feltoltam rá a rendszert, átköltöztetném ide az adataim a régi tömbömről, aztán el is adnám a régi winyóimat, és csak ezek maradnának. Szóval nem örülnék neki, ha valami gáz van az egyikkel, és pár héten belül szétesne a tömböm, mert bedöglik az egyik.

    Állítsam inkább le a formázást, és helyette toljak egy öntesztet HD sentinellel?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák