Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz fsb1000 #15999 üzenetére

    A centernek középen a helye, bármilyen mókolás tönkreteszi a hangképet.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • #09634560

    törölt tag

    válasz fsb1000 #16003 üzenetére

    Mozi kicsit másképp van: ott van center,jobb közép,bal közép és jobb front,bal front. Ez az 5 hangszóró van a vászon mögött.És azért komolyabb processzor dolgozik ott.

    [ Szerkesztve ]

  • v.attis

    őstag

    válasz fsb1000 #16083 üzenetére

    Azt gondoltam, hogy egy báladróton nem kéne vezetni az adatot, de akkor mivel jobb egy 3-4 ezer forintos kábel ebben az esetben, mint egy párszáz forintos? Elmagyaráznád röviden, hogy miben más a jeláramlás a különböző digitális kábeleken keresztül?

  • dabadab

    titán

    válasz fsb1000 #16067 üzenetére

    "Az UTP (hálózati) kábelen digitális átvitel történik vagy sem?"

    Az.

    "Vajon az UTP kábel "minőségétől" függhetnek a jelátvitel jellemzői?"

    Kérdés, hogy mit értesz ezalatt. A kábel milyensége nem befolyásolja azt, hogy hogyan fog szólni az a zene, amit letöltesz rajta és az Index főoldalán sem lesznek tőle jobb hírek. Viszont azt igen, hogy gigabites sebességgel vagy csak 100 mbittel mennek rajta az adatok (vagy egyáltalán mennek-e rajta, ha nagyobb hosszon pl. 230-as kábellel fut együtt, nem véletlenül szoktak UTP helyett SFTP kábelt használni épületkábelezésre).

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz fsb1000 #16126 üzenetére

    Ha szeretnél vitázni, akkor tedd azt, de az se nem hatékony, se nem elegáns, hogy teszel ilyen sokat sejtető de semmit sem mondó megjegyzéseket, amikből úgy tűnik, mintha te igazából sokkal jobban tudnál mindent, de velünk, egyszerű fórumozókkal mégsem osztod meg.

    Azért válaszolnék azokra a töredékekre, amikre lehet:

    "Nyilván a hibajavítás is felesleges dolog a "digitális jelátvitelben", vagy ha nem akkor 0 idő alatt elvégezhető"

    Szerintem tisztában vagy azzal, hogy mindkét állításod hamis, valamint egyáltalán sehogy sem következnek abból, amit mondtam.

    "De ha mégsem igy lenne, akkor egy lépéssel közeleb jutottunk ahhoz, mit okozhat a kábelek közötti különbség."

    Abszolút semmivel sem vagyunk közelebb. Egyrészt a kábelek hibaaránya házimozis alkalmazásnál gyakorlatilag nulla, ezek nem transzatlanti telekommunikációs kábelek, ahol a bithibák mindennapi jelenségnek számítanak és a kábel minősége befolyásolja a gyakoriságukat: mértem teszkós tyúkkábelen SPDIF-et, egy óra alatt egyetlen bitet sem rontott el. Másrészt meg a hibajavítás azért van ott, hogy javítsa a hibát (és nem fog buffer underrunt okozni, ha erre akartál célozni).

    A digitális technika meg nem X-akták, itt nem az számít, hogy ki mit akar hinni.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz fsb1000 #16136 üzenetére

    "Az egyik szerint lehetet hallani a különbséget a kábelek között, a másik szerint nem."

    Ilyenkor az a kérdés, hogy vakteszten hallották-e?... Mert mondani bármit lehet, az emberiség tudását viszont a rendes kutatás szokta előrevinni, nem a fecsegés.

    "veled ellentétben nem tartom igaznak a vagy van jel vagy nincs jel elméletet."

    Az, hogy személy szerint te mit hiszel igaznak meg mit nem, teljesen érdektelen. Ami érdekes, az az, hogy mivel tudod alátámasztani.

    DRM is theft

  • Vidala

    senior tag

    válasz fsb1000 #16143 üzenetére

    A kábelkérdés is egy örök vita, ezért ritkán szoktam belefolyni, mert általában úgyis mindenki csak a saját magáét mondja, de változást nem eredményez.

    Most valahogy kedvet érzek mégis leírni a véleményem:

    Sokáig igen szkeptikus voltam, de aztán az élet misztikuma elgondolkodtatott. Nem zenei példa ami megesett velem: arhiválás alkalmával egyik vinyóról a másikra másoltam a fotóalbumom. Sajnos csak később vettem észre (mikor az eredeti állományt már letöröltem), hogy számos képet hibásan másolt át a gép. Kb. úgy, mintha egy zöld v. sárga stb. fóliát raktak volna a kép egy része elé, de az is látszott, hogy melyik sor közepétől. Később a vinyóm néha fel sem ismerte a gép. Egészen addig, amíg SATA kábelt nem cseréltem. Ezért mondom, hogy misztikus ez a digitális technológia olykor. Pedig hibaüzi nem volt! Hasonlók ördögi dolgok megestek memóriákkal (miután rendesen a helyére passzintottam megint, megjavult), meg hasonlók. Pedig digitális, hibajavított jelátvitel meg minden.
    A hangfalkábelekre egy másik kitekintő példám: ugyebár analóg jelátvitel. Egy időben még a CRT TV-n nem értettem miért szemcsés a kép (először persze a komisz szolgáltatóra gyanakodtam), amíg egyszer ki nem cseréltem az antennakábelt. Persze mindját "tű éles" lett a kép.

    Tehát nálam mindkét esetre voltak már konkrét példák (most a nemrég újított DVD lejátszóm és az XBox-om CD lejátszási képességeinek különbségét nem is hozom fel, pedig még "csak" HDMI-vel hasonlítottam össze őket, holott ugyanazt a CD-t olvassa mindkettő digitálisan és továbbítják "ugyanazt" a jelet, a discman-es "tesztem" hangzását meg inkább gyorsan felejtem), ezért mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy lehetőség szerint előítéleteit félretéve teszteljen, és döntsön.

    Mindazonáltal azt az ökölszabályt követendőnek javaslom, miszerint a rendszer árának 10-15%-át érdemes kábelre szánni. Tehát akinek pl. 200K körül van az erősítő + hangfalszettje, az ne egy darab 20K-s HDMI-től várja a megváltást (amiből ugye nem egy szokott kelleni, plusz a hangfalkábelek stb), hanem azt a pénzt mondjuk egy jobb erősítő beszerzésére fordítsa. Nyilván ugyanez a kábel viszont már elenyésző költsége lesz egy milliós rendszernek, amin már kihallható különbséget is okozhat.

    CoVboy Forever!

  • P.Zoli22

    tag

    válasz fsb1000 #16361 üzenetére

    A tv-center helyzet megoldódik nemsokára. Olyan színű asztallapból lesz csinálva egy darab, amely egy picivel nagyobb mint a tv talpa, az rá lesz erősítve az asztalra, és arra a tv. Már megnéztem, nem fog hálistennek a "dizájn" rovására menni.

    A puffon lévő surrond az csak ideiglenes, megy fel a falra jövő héten. A többin sajna nem tudok sokat változtatni. Esetleg a frontokat tudom távolabb tenni a tvtől.

    A subot meg akkor próbálgatom majd. Mire kell figyeljek? mit kell hallanom, és mit nem?

    Zoli

Aktív témák