Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Norbi 72 #91805 üzenetére

    Picit lobbiznék a NAD mellett, ha nem haragszol meg érte. :B

    Volt szerencsém a T757 vásárlása alkalmával kicsit belehallgatni egy Marantz SR7007-es zenei világába és meg kell mondjam a NAD számomra legalább is, jóval kifinomultabb és muzikálisabb volt. A Marantz mindvégig kissé reszelős volt a felső regiszterekben és a mélyei is inkább dohogtak, míg a Nad csilingelése nagyon igazinak tűnt és közelebb állt a valós hangszer hangokhoz, az énekes is kilépett a színpadra, nem maradt a függöny mögött. A nagybőgő melegen és gyönyörű telt hangon szólalt meg, a húrok lecsengése is tisztán hallható volt. Ezt a jelenlévő 4-5 hallgató is megerősítette, pedig a 7007 sem kutya erősítő és én sem ugattam bele a véleményemmel közben.

    Mozit egyetlen mp-ig sem hallgattunk, mert egy NAD CD lejátszóról ment a teszt kb 3/4 órán keresztül.
    A hangfal egy Magnat nem tudom mi volt, de 500e volt az árcéduláján, ami szintén rommá vert egy Kef hasonlóan árazott dobozt.

    Mindig ugyan az a kábel (hangfal / interconnect) lett dugdosva a két erősítő között felváltva. Forrás és tesztanyag is ugyan az volt mindvégig.
    Egyébként a másik úriember hangfalat akart venni, de mire elment, már egy NAD-ot is haza akart vinni mellé. Azt nem tudom végül elvitte-e.
    Ja, majd el felejtettem, a NAD teljesen "nyers" volt, míg a Marantz "a" demo készülék volt, ami látott már hangfalat korábban is.
    Számomra nagyon meggyőzőre sikeredett ez a rögtönzött meghallgatás és jó volt két drágább hangfallal is meghallgatnom. Persze mindezek után fülig érő szájjal vittem haza a 757-est. :)

    Nem akartam off lenni, csak egy tapasztalatot szerettem volna megosztani veletek röviden, de ezt nem lehet ennél rövidebben leírni. :D

    (#91811) Norbi 72: Nem mondok nevet, de a forgalmazó szerint a 757 jobb, mint a 2040. Tesztelték többször is a saját bemutatótermükben. Igaz én nem hallottam, csak azt mondom, amit ők.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák