Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    válasz andorra #17485 üzenetére

    Szerintem, (noha sehol sem találtam rá leírva, mint "aranyszabály") bármilyen hangfal kábel (legyen az bármennyire hy-polt/agyondicsért és drága), csak az adott erősítő és hangsugárzó közé kötve mutatja meg, hogy jó-e, vagy éppen kaki! Előzetes tesztelés/próba nélkül csak zsákbamacska a megvásárlása. Viszont, abban (tapasztalatom szerint) van valami igazság, hogy a kábelfelület (kerek vs. lapos szövésű) képes jótékonyan hatni a hangra!
    Néhány éve, Kácsa-ék forgalmazták a Neotech kábelt, amiből a 4 mmˇ2-es lapos kábelt maximálisan jónak találtam a rendszeremhez! Ugyanilyen keresztmetszetben kipróbálhattam (azonos hossz) kerek kialakítású Neotech-t is. Egyértelműen, a lapos kábel vitte el a "pálmát"!
    Dinamikusabb és teresebb hangképet produkált.
    A hangfal kábelek területén mondhatom, hogy eléggé kiterjedt "kutatásokat" folytattam! Számos kábel volt már nálam rövidebb/hosszabb időre, mert alaptermészetemnél fogva, kíváncsi vagyok! Sok "hülyeséget" megcsináltam már (kábelek területén is), a jobb/szebb hang eredményének érdekében. Volt nálam (mércémhez viszonyítva) kisebb vagyont érő kábel is, illetve olyan is, ami mások rendszerében "csodát tett"! Nálam pedig alig, vagy éppen semmit sem változtatott a hangon. De történt már olyan is, hogy a kölcsönbe adott Neotech kábeleim, szebb/jobb hangot eredményeztek egy rendszerben, kiváltva az addig használatos jóval drágább kábelt!
    Ezek a tapasztalatok alapján szerzett konklúzióim még inkább igazak az összekötő kábelekre is!
    Komoly változásokat képes okozni egy analóg RCA vagy digi koax kábel is!
    Mostanában "kóstoltam" bele a táp kábelek világába! Az erősítőm kapott a gyári tyúkbél helyett egy IEC aljzatot a popsijába, és jelenleg egy "Fapaci"-féle táp kábellel üzemel.
    Az eredmény? :)) Egyszerűen fantasztikus! Bátran kijelenthetem (noha fogékony vagyok a "kábel mizériákra"), ha valaki csak mesélné a változást, nem pedig a fülemmel hallanám... hát el sem hinném! :Y
    Összegzésként: sosem szabad előzetes meghallgatás nélkül kábelt vásárolni, még ha az másutt jól is szerepel! A gyártók marketing szövegét pedig csak mint egy humor oldalt kell olvasni! Az egyéni ízlés/fül kívánt hang eredményeket pedig a saját rendszeredben érheted el, de hát: azt is fogod hallgatni! ;)

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák