Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Quetz #167085 üzenetére

    "Jól gondolom, hogy ez azon filmek gyűjtőhelye, ahol a filmkészítők a szubbasszus tartományt alulméretezték?!
    Ez azon filmek listája, ahol BEQ csapat visszaállította basszust. Valamit megadják a visszaállításhoz szükséges EQ beállításokat is."

    Erről, most hallottam először, és felháborít, hogy úgy adnak ki filmeket, hogy meg van csonkítva a szubtartománya!

    "Nem néztem hány filmről van szó, de első blikkre soknak tűnt, és ennél jóval több filmet lehetne vizsgálni ebből a szempontból.
    Amit írtál az értelmezhetetlen. Esetleg arra gondoltál, hogy kevés film szerepel és ennél többet lehetne csinálni?"

    Pont úgy értelmezted, ahogy gondoltam, csak nem válaszoltál. Arra lennék kiváncsi, hogy az A+ osztályú filmek hány százaléka csonka szubtartományban.

    Az egy dolog, hogy ezek közül hányat állítottak már helyre, mert azt megszámolhattam volna, de lusta voltam...

    "Ha a többségnél megállapítható, hogy "szubszegény", akkor lehet érdemes eleve a szubtartományt megemelni az installáció során, nem pedig flat-re beállítani.
    Csak akkor javasolnám a megoldásodat, ha ki akarod nyírni a mélynyomóidat. "

    Még nem is láttad mit javasolnék, de már megelőlegezed, hogy ezzel kinyírom!

    Nem, semmi képpen nem akarom kinyírni, csak egy konzervatív két szűrős miniDSP-hez illeszthető megoldásra gondoltam, ami vsz. a legkommerszebb mélynyomót sem tudná kinyírni.

    A Target 23Hz-nél már leesne 75dB-es szintre, amit szinte mindegyik szubnak nevezhető szub tud, illetve kb.45 Hz-en lenne az emelési csúcs, ahol 78,5dB lenne a Target, ami igenycsak konzervatív 3,5dB-es emelés.

    Ez szerintem, semmilyen átlagos megépítettségű szubnak nem okozhat gondot, de természetesen az ötletemért semmilyen felelősséget nem vállalok, mindenki csak a saját felelősségére próbálja ki, ha jónak látja.

    Természetesen elfogadom, hogy filmek szubtartományának a csonkolását egyedi módon lehet a legprecízebben "visszaállítani", mindenesetre, ha a csonkolás annyira elterjedt, mint amennyire gondolom, akkor lehet/célszerű általánosítani.

    De ez csak az én véleményem. :)

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák