Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gábor984

    tag

    Üdv!

    Tanácsot szeretnék kérni 5.0 hangfalszettekkel kapcsolatban. Adott egy Pioneer VSX 329-k belépő szintű házimozi erősítő. Szeretnék hasonló belépő szintű szettet vásárolni hozzá. Van 3 kiszemeltem, ezek a következők:

    Pioneer S-RS88TB Todoroki 5.0
    Jamo S426 HCS 3 5.0
    TAGA TAV 506 5.0

    Aktív mélynyomó van, ezért keresek csak 5.0 rendszert. Mivel a fent említett erősítő 6 ohm-on valójában csak kb. 30 wattot ad le ezért valami könnyen hajtható és lehetőleg 6 ohmos szettre gondoltam. Itt a pio már ki is esik, mert az 8 ohm és 84 dB az érzékenysége, ami nagyon rossz. Viszont a szinergia miatt jó lenne. Marad a másik kettő. Képek alapján színpatikusabb a Taga, de visszaolvasva jó sok kommentet senki nem ajánlja. Mondjuk konkrétumokat nem igazán találtam, hogy miért nem, csak nem. Ha a száraz adatokat nézzük pedig igen kecsegtető: 2 mélyközép, 1 közép és 1 magas sugárzó, 6 ohm, és 89 Db érzékenység...

    Meghallgatni sajnos egyiket sem tudom, mert nem tudok csak ezért felutazni Budapestre. A Todorokit hallottam már egy alap Yamaha erősítőre kötve rádió szólt rajta majdnem max hangerőn. Igazából tetszett a stílusa...

    Leginkább filmnézés és néha zenehallgatás lenne amire kellene. Melyik szett a befutó?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák