Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    Annyi hülyeség elhangzott már itt, hogy azt hiszem én is közzétehetem a véleményem a két erősítőről. :D

    Denon 4308 - Arcam AVR400
    Denon kicsit mélyebb tónusú, mélyebbre is megy ("pince mélyre"). Mélyek feszességét nehéz megállapítani a GS20-al, mert mindkettővel elég jó (GS10-en a 3808 maszatolt az Arcamhoz képest... GS20-al lehet máshogy hatna - Ezzel kapcsolatban nem tudok határozottan nyilatkozni a 3808-4308 viszonyáról). Talán az Arcam kicsit feszesebbnek tűnik. Kiegyenlítettebbnek érzem az egész frekvencia tartományban, kicsit "szárazabb" de nem túl száraz "audiofilebb" hang. Azt nem merem ráfogni, hogy részletesebb, mert ezt szerintem baromi nehéz eldönteni. Mindkettő kellően dinamikus, Arcam egy hajszállal tisztább, szerintem talán egy hajszállal őszintébb is, a Denon hosszan hallgatható kellemes, egy kicsit melegebb karakter. Énekhangok többnyire Arcamon tetszenek jobban, de sok zene összességében meg kicsivel "kellemesebb" a Denonon. Halkan, háttérzenélve jobban tetszik az Arcam. Dinamika megvan mindkettőnél ilyenkor is, de Denonnál jobban érezni a mély "túlsúlyt", néha kicsit olyan érzés mintha "elnyomná" a közepet. Persze ez nagyon erősen túlzó megfogalmazás. (Nem kell félreérteni/kiragadni.) Ettől talán még ilyenkor (alacsony hangerő) kicsit részletesebbnek, nyíltabbnak hat az Arcam. Térről/színpadról azért nem írok, mert az nálam jelen elrendezéssel nem az igazi.
    Egyébként mindkettő nagyon jó, csak hang alapján nagyon nehéz dönteni a kettő közt.

    Ez erősen szubjektív vélemény, nem kell mindenkinek egyetérteni. Illetve lehet van amiben "tévedek".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák