Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiss66

    senior tag

    válasz Downsampling #32740 üzenetére

    "Amúgy én azért azt gondolom, hogy nagy fába vágod a fejszéd (akár szó szerint) ezzel a hangfalépítéssel."

    Biztos nem könnyű és le kell futni hozzá "pár" kört, de nem riadok meg tőle. És a színfát tartom akkor is a legjobbnak a legjobb hangfalhoz, már így laikusként :), ha a tied jól műkszik, annak is meg kell érteni a törvényszerűségét. Hegedűket készítek régóta és mondhatom elég profi vagyok benne. Egy hegedűt elkészíteni nem kis feladat, nem csak a fa megmunkálása, hanem a különböző részek rezgéseinek meghatározása, lemezek "behangolása", rezonanciák összehangolása, a harmónia megteremtése az egész rezgő rendszerben stb. Végülis nagyon hasonlít a hangfalkészítéshez/ a rezonanciáról szól az is/, ezért akarok megpróbálkozni vele. Addig "nyúzom", amig jó nem lesz. :) Persze az elektronikai részt még nem vágom, de gondolom minden megtanulható, csak szorgalom kell hozzá.

    Akit említettél, aki olyan hangfalat akar készíteni házilag, mint a tied, nem lehetne felvenni vele a kapcsolatot?

    "Aki ilyenbe kezd, szerintem először nagyon tanulmányozza a hangsugárzók működési elveit, a különböző összefüggéseket"

    Ezét akarom megszerezni a Klinger -Hangdobozépítés című könyvet, az alapnak nem rossznak néz ki, ahogy átolvastam a tartalomjegyzéket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák