Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Konfigos

    őstag

    válasz greggorius #8338 üzenetére

    IPTV kérdésbe tudok neked segíteni mert pár hete köttetem be én is.Családi ház és nincs lehetőség csak koaxra,egy koax jön be az megy bele egy modembe ami egyben wifi-s router is(érdemes mellőzni mert szar a wifije ha a dlinket kapod,sagemcom(újabb fajta)-ot meg nekem lecserélték mert eldobálta a jelet). Az a modem osztja szét a boxok felé(amennyi tvre akarod annyi boxot kell kérni),és az lesz egyben a netes modemed is+vezetékes telefon(ha kéred).Itt megjegyezném halkan hogy lesz lehetőséged megvenni az eszközöket vagy bérelni,ha rám hallgatsz nem veszed meg.Nemrég amikor volt a hatalmas vihar pár sarokba bevert a villám a póznába vagy valamelyik házba és a koax elvezette be a házakba is,konkréten az egész környéket nullázta.3 sarokra feljebb vitt mindent(tv,iptv box,modem,számitógép stb ami a modemre volt valamilyen modon kötve direktbe),nálam csak a modem adaptere égett le szerencsére és másnap már cserélték is,de ha nincs biztosításod akkor kellemetlen is lehet egy ilyen ha megvetted a modemet meg a boxot mert villámkárra nem vállal garanciát a tkom tudtommal,de így cserélték nekik azokat.Persze a tv stb azt nem fogják.. Szerelő mondta hogy érdemes kihúzni a koaxot ha nagy vihar jön,csak persze ez kevésbé megoldható ha éjjel csap be a villám és arra ébredsz hogy már kész a gond.Többi kérdést passzolom,és ez is off igazából itt ezért is tettem abba.

Új hozzászólás Aktív témák