Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiss66

    senior tag

    válasz Dorian #32706 üzenetére

    Még pontosan én sem tudom, hogy milyen frekvenciákat kéne csillapítani, mert ahhoz gondolom egy szobaakusztika mérést kéne végezni, hogy pontosan ki lehessen mutatni, mely frekvenciák ugrálnak ki az egyenletességből. Amire először gondoltam, ami bedöngött és nem is a túl mélyek közt, inkább 100-200 köztre saccolom, nem a hangfal hibája, vagy a frekivágásé/amúgy megnéztem a házimozierősítőn, 100 Hz-en(150 és 200 a választék, lehet, hogy a használati utasítással be lehetne állítgatni 80 Hz-re is, de gyárilag ez a 3 freki a választék/ van vágva minden, mivel nem találom a használati útmutatót, net-en se találom, mert gondoltam beállítom 80 Hz-re, mivel az volt javasolva optimálisra, ha nem lenne jó, visszaállítom 100-ra.

    Teremakusztika-gerilamódszer/ezt olvasgatom mostanság, vannak benne okosságok, talán az egyik legjobb leírásnak látom, amiket mostanság olvastam a témával kapcsolatban/[link]

    Van itt egy Wharfedale valdus 400 tuning leírás. Keresztváltócsre, magassugárzó csere és kersztváltótó hangszórókig profi kábelre csere[link]

    Egy ilyen tuninggal el lehet érni érdemleges eredményt, vagy nagy változás nem lesz, hogy érdemes legyen rákölteni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák