Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Lacielvtárs #10456 üzenetére

    "a magyar szinkron minőségével és nyelvtanával nincs is bajom, mert világhírű..."

    :D Ez egy nagyon régi, humoros nonszensz, a "világhírű magyar szinkron". Mégis, hogy a bánatba lehet világhírű, ha szinte csak a 15 millió magyar tudja megérteni és minősíteni? :D

    Egyébként tényleg jó színvonalú volt a magyar szinkron, amíg nem volt felhígulva a sok-sok új szinkronstúdióval, és volt még pénz is az igazán jó szinkronrendezők és színészek megfizetésére.

    A mai napig vannak nagyon jó magyar szinkronok, ezt leginkább a rajzfilmeken lehet lemérni. Szerintem butaság ÁLTALÁBAN lehúzni a magyar szinkront. Lehet utálni a más szájmozgást, lehet szeretni és elvárni az eredeti színész hanglejtését, én is tartalmasabbnak, a film szempontjából értékesebbnek gondolom az eredeti hangot, de úgy kell felfogni, hogy a szinkron kényszermegoldás, ha úgy tetszik szükséges rossz, amit a saját keretein belül lehet jól és rosszul is megcsinálni.
    A technikai paraméterek megint más kérdés, azt én sem értem, miért nem lehet pl. nagyobb bitrátával megcsinálni a szinkronos hangsávot. Valami forgalmazó, vagy jogtulajdonos általi kötelező korlátozás lenne? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák