Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pszab0

    újonc

    Sziasztok,

    már napok óta keresgetek, de sajnos még nem találtam egy megfelelő megoldást és ezért fordulok hozzatok. Szeretnék egy számítógépet összerakni, ami szerver funkciót töltene be a hálózatban, ahol 6-9 számítógép szerepel és mindegyik gépen Windows 10 kell legyen. A „ szerveren” csak adat és kép lenne tárolva és az egész hálózaton 2-3 program 7/24 -ben futna. Egy 6 magos processzorra gondoltam AMD háza táján, valamint egy SSD-re a hálózatnak és egy HDD-re adat tárolására,16 GB memóriával. Fontos lenne , ha meghibásodás történik, akkor hamar megoldható legyen, ezért alaplapból és tápból kettőt vásárolnék. Ha kiesik a gép, nem baj, de jó lenne, ha egy éjszaka alatt megint csatasorba állítható lenne. Biztonsági mentés minden este szükséges, valamint honlap vagy egyéb internetes funkció nem szükséges.
    Előre is köszi a türelmeteket és az esetleges válaszokat!

  • pszab0

    újonc

    válasz LZs?! #5606 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, lehet nem voltam elég pontos. Windows 10-re gondoltam mint operációs rendszer és csak akkor kapcsolnám ki, ha valami gond van. Este csak a biztonsági mentést csinálja mivel akkor minden más gép ki van kapcsolva, de ezen kívül nincs semmi más feladata. Jelenleg egy Intel Xeon processzoros szerverem van Windows Server 2012-vel, amihez 4 Windows 10 Pro és egy Windows 7 Pro kliens valamint 2 iPad csatlakozik. Két fontosabb program van a szerverre valamint a kliensekre installálva, amik az adatokat a szerverre mentik egy közös adatbázisba.
    A legnagyobb problémám a jelenlegi rendszerrel, hogy egy kicsit régebbi és kezdek tartani tőle, hogy valami ki fog esni és akkor napok esetleg hetek míg újra működik. A másik dolog, hogyha valakit kihívok, mert valami gond van akkor az napokat akár heteket tart míg valaki ki jön és végül a probléma megoldódik.
    A saját számítógépeimet valamint az egész család gépeit én javítgatom rakom össze stb. az igásság szeretek vele foglalkozni mint hobby. A munkába a klienseket mar cseréltem, de a szerver az idáig tabu volt, a Windows Server 2012-öt nem ismerem és nem is akarok vele időt tölteni, de úgy gondolom, hogy egy általam felállított rendszer hibaelhárítását én is el tudnám végezni, ami a számomra a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás lenne.

  • pszab0

    újonc

    Én úgy gondoltam, hogy a szervert le cserélnem egy újabb számítógépre. Van egy régebbi gépem amit nem használok sokat, lehet az is jó lenne / Cooler Master 690 , Corsair VX 450W, AMD Phenom X2 555 BE ( 4x 3600Mhz), Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H, 2x4 GB DDR3 Crucial Ballistix , HIS 4830 videokartya 500 GB WD HDD /, csak akárhogy is számolom már jó pár evés a gép és a fogyasztása finoman szólva is magas. Tulajdonképpen a hazát szeretnem fel használni és a tápot esetleg tartaléknak. Ehhez keresek egy processzor alaplap párost, ami nem gyenge a feladathoz, valamint még memóriát, csak a menyiségében vagyok bizonytalan. Mivel más gépeket kellene kiszolgáljon egy SSD re gondoltam.

  • pszab0

    újonc

    válasz bambano #5610 üzenetére

    Én is egy új gépre gondolok, mint az fent írtam, csak a Cooler Master 690 hazát hagynám, hogy bele költözzön az új gép, valamit a Corsair VX450, mint tartalék táp. Lzs- töl inspirálva, beleéltem magam a régi szép időkbe, de nem hiszem, hogy a célra a régi gépem megfelelő lenne.
    Az Asus alaplapokkal nincs jó tapasztalatom, de csak 2 volt idáig.A kérdés, hogy veszek egy jobbat vagy kettő közepest, amit szükség eseten lehet cserélni. Nyilvánvalóan a processzortól is függ, idáig inkább a két alaplap volt a szimpatikusabb és az árat elnézve, azért nem szívesen invesztál az ember két olyan húzós áru alaplapba.

  • pszab0

    újonc

    válasz bambano #5614 üzenetére

    Hát az a helyzet az összes többi gépet a „szerveren” kívül is nagyrészt én használom csak különböző helységekben, egyszerre max. egy-két személy használhatja a klienseket. Ha meghibásodás van a rendszerben a többi gép nélkülözhető, csak az nem amelyen az adatbank van és azt jó lenne még aznap megjavítani meghibásodás esetén.
    Egy nagyobb SSD-re gondoltam és egy HDD-re, de az inkább csak adat tarolására lenne.
    Ha két komplett gépem lenne akkor abban csak a merevlemezt cserélnem meghibásodás esetén és milyen más előnye lenne a két gépnek?

Új hozzászólás Aktív témák