Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    félisten

    Sziasztok!

    Nos, kis helyzetjelentés, mert véglegesen összeállt a rendszer.
    Elöször is az összetevők:

    - Asrock Q1900-ITX alaplap
    - Chieftec IX-01B-OP ház (táp nélküli kivitel)
    - 160W picoPSU
    - 12V 5A külső adapter
    - 2 db 2 GB-os 1333 MHz-es DDR3 notebook RAM (bontott, fél év garival, 2000 Ft/db)

    És ugye a GoFlex Net-ből költözött a 2 db 1 TB-os 2,5" Hitachi Travelstar 5k1000, amik sw RAID0-ban mennek (nincsenek érzékeny adatok, a tárhely a lényeg).

    A rendszer az általam preferált Arch linux lett, ami egy USB3.0-ás (nem túl gyors) pendrive-ra került. Ezzel eleinte volt egy kis gond, ugyanis az Arch Linux defaultban az újabb és modernebb intel_pstate scaling driver-t használja a CPU skálázásához. Azonban, mint sikerült kiderítenem ez bugos (legalábbis ezeknél az új Intel CPU-knál). Ugyanis a CPU hivatalosan 1334 MHz-től 1999 Mhz-ig skálázható, illetve 2,41 GHz burst frekvenciát tud. Azonban az intel_pstate driver 1600 Mhz és 2900 MHz között járatja. Ez utóbbi viszont (legalábbis hűtés és extra feszültség nélkül) túl magas, így instabilitást, véletlenszerű újraindulást, lefagyást okoz. A megoldás az lett, hogy a bootloader-ben kernel paraméterként kikapcsoltam az intel_pstate drivert, így a rendszer az acpi_cpufreq drivert használja (amit egyébként alapban pl. az Ubuntu 14.04 is). Így a CPU-t 1328 MHz és 1993 MHz között járatja. Nyilván így bukom a burst frekit, de egyrész a későbbiekből látható, hogy nincs is rá szükség igazán, másrészt azért majd követem az intel_pstate javítását, aztán előbb-utóbb áttérek arra.

    És akkor a mérési eredmények:

    1. Transmission letöltés 120 Mbps-el meg sem kottyan neki, a load 0,5-0,6 között mozog úgy, hogy mind a 4 mag alapórajelen megy (azaz nem emelkedik meg 1328 MHz-ről egyetlen mag sem)
    2. Transmission feltöltés 10 Mbps-el 0,05-0,2-es load-ot okoz. CPU magok 1328 MHz-en.
    2. FTP olvasási sebesség folyamatosan 105-110 MB/s úgy, hogy a transmission folyamatosan seed-elt 1-1,2 MB/s-el, a CPU magok itt sem kapcsoltak feljebb, load 0,4-0,5
    3. Samba olvasási sebesség folyamatosan 105-110 MB/s úgy, hogy a transmission folyamatosan seed-elt 1-1,2 MB/s-el. Itt már az egyik CPU mag felkapcsolt 1600 MHz-re, de a load nem ment 0,6 fölé.

    Fogyasztást még nem mértem, a kollégám majd a héten hozza a fogyasztásmérőt.

    Úgyhogy eddig nagyon elégedett vagyok a cuccal, mindenkinek ajánlani tudom.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák