Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Zola007 #91049 üzenetére

    Nálam az válik be erőnövelésre, hogy 10 másodperc körüli izomfeszülési idők vannak egy sorozatban, ezt olyan intenzitással, hogy éppen ne érjem el a bukást. Csinálom ezt addig, ameddig tartani tudom ezt a körülbelül 3 ismétlést (vagy az izometrikus tartást). Amint jelentkezik a fáradtság, bezuhan a teljesítmény, végeztem azzal a gyakorlattal. Gyakorlatban ez 5-6 sorozat 3 ismétlésekkel (vagy 8-10 másodperces tartásokkal), sok, 3 perces pihenőkkel. Körülbelül 4-5 hétig bírom ezt úgy, aztán szépen lassan elkezdek stagnálni, majd romlik a teljesítményem. Mielőtt ez bekövetkezne, tartok egy kikönnyítést. Ez egy ciklus, pihenő időszak után kezdődhet az újabb periódus. Így szépen lassan, folyamatosan erősödök. Most volt egy nagyobb holtpontom, de az utóbbi pár edzésen megtört a jég, érzem a fejlődést.

    Persze engem nem igazán érdekel a tömegnövekedés, én erőre megyek. Aki tömeg megy, az ne foglalkozzon ezzel, nem segíti elő. Viszont ez se megy egyik napról a másikra, sokszor hetek, hónapok telnek el, mire tényleg érezhető fejlődést ér el az ember. Ahogy az izmosodás is évekig tart, az sem olyan, hogy 3 hónap alatt kigyúrod magad a strandra. :)

Új hozzászólás Aktív témák