Hirdetés

2014. augusztus 23., szombat

(#1601) liksoft válasza FlashSecret (#1600) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Mivel az USB eszköz látszik, inkább a tároló a ludas. Ha teljesen azonos a másik, csak akkor lehet némi esély. Hiszen ezekben ha a számuk azonos is, lehet más firmware. Akkor meg nem használható. Pontosan emiatt a nagy variációs szám miatt, meg a belső titkosítás miatt nincs annyi FLASH mentés mint HDD.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1602) RecDat

RecDat
(újonc)

Sziasztok! GetDataBack-al visszaállítottam (azaz látok mindent ami kell) mindent, de ha copyzom a másik vinyóra a cuccokat akkor 0kb-sak lesznek. Mitől van ez? A programban mindent látok szépen... Rosszul csinálok valamit?

(#1603) liksoft válasza RecDat (#1602) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Ha a GDB-ben a tartalom is jó, akkor a verziód lehet esetleg "okosított"? :B

(#1604) liszi70

liszi70
(PH! addikt)

Segítséget kérnék!

Dune HD Max médialejátszómban hónapok óta lévő 2TB-os Samsung HDD-t a lejátszó, nyaralás után ismét áram alá helyezve nem ismerte fel, PC-be rakva pedig ezt az üzenetet kapom. HD Sentinel szerint minden rendben, csak ugye nincs fájlrendszer. A Nero Rescue Agent ezt írja ki.

Tud valaki megoldást az adatok (gyerekeim összes meséje) megmentésére, vagy kezdhetem előlről a kölcsönzést? (Könyörgöm ne b@sztassatok, hogy miért nincs több példányban mentve, meg raid meg satöbbi, TUDOM, hibáztam, mostanában terveztem az egész vinyót másolni, de lehet, hogy elkéstem!)

Köszönöm!

JMLab Focal Chorus 706 S tökéletes állapotban eladó.

(#1605) liszi70 válasza liszi70 (#1604) üzenetére

liszi70
(PH! addikt)

Úgy néz ki megoldódik, a Get Data Back megtalálta az összes fájlomat, már csak egy új 2 terás vinyót kell beszereznem, amire átmásolom. :)

JMLab Focal Chorus 706 S tökéletes állapotban eladó.

(#1606) cserépléc

cserépléc
(újonc)

m.mobilarena.hu/tema/windows_xp_kerdesek_es_valaszok/hsz_45707-45707.html
Hogyan tudnám ezt megoldani? Nincs oprendszer a gépen.

(#1607) Fricu

Fricu
(tag)

Kicsit off, de itt lehetnek szakik, akik átlátják:

Ilyet még nem láttam:
1T-s WD használt vinyó.
Megvenném, de az eladó mondja, nem bír vele..

Sentinel 100/100, semmilyen hiba nem fordult elő, stb.
Gyári WD floppys és windows-os ellenőrzés rövid és teljes szerint ok.
Hiba: a rámásolt fájlok sérültek, belül nem egyeznek meg a forrással, de a másolás hibaüzenet nélküli.
Total Commander mappaszinkron összehasonlítás (tartalomra, dátum nem számít) szerint is eltérnek.
Némelyik lejátszható pl.egy-egy film, de a többség (*.exe) halott.
Próbálkozások:
Gyorsformattálás: sikertelen, a teljes lemegy, hibaüzenet nincs.
Teljes törlés, 0 felülírás az egész lemezre, MBR újratöltés wd floppyról, partíció kialakítás wd-s floppyról, onnan partíció, formázás.
Végeredmény ua.
Írható, de nem az kerül rá, mint a forrás.
Másik, friss windows-os gép: u.a.
Mi a sz@r ez?
Tippek?

Fricu

(#1608) liksoft válasza Fricu (#1607) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Nem ajánlott vételre. Vagy az interface vonalon sérül az adat, vagy a drive cache hibás. Ilyen nagyon ritka mikor 100/100. Az is lehet, hogy a SMART adatokat sem tudja frissíteni, így ezért 100-as, holott láthatóan nem az.

(#1609) Winner_hun

Winner_hun
(Webcaritas)
LOGOUT blog

Van ebbe a programban olyan lehetőség hogy CSAK a törölt file-okat mutassa? De abból az összeset. Vagy lehessen keresni hogy nekem mi kell és mutassa hogy van-e olyan törölt (vagy nem törölt, de azt a sima kereső is kiadja) adat.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1610) MasterHUn

MasterHUn
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Gtb rol valaki eltudna mondani hogyan
mentheto eredeti.meretben kep? Mp3 akat
szepen visszaszerzi de a kepeknek kb 60% at
tudja visszahozni. Otlet?

Nem egy erős gép csak fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! // MasterHUn felhasználónak 52 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1611) liksoft válasza MasterHUn (#1610) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Szia!

Olvass vissza, ahogy a másik témában is ajánlották. Viszont ha szelektíven hozza vissza az adatokat, az nem túl jó jel. Az is lehet, hogy többet nem tud, ha már minden üzemmódot végigpróbáltál és nem jobb a helyzet.

(#1612) Busznyi

Busznyi
(újonc)

Sziasztok!

Kérdésem lenne. Vissza olvastam a fórumba de nem találom a választ. Szóval letöröltem egy bizonyos dátum képeit a memória kártyámról. GetDataBack 4.33 verziójával végig bűvöltem. Meg is találta az összes filét. Kimentettem a megadott könyvtárban. Név méret kiterjesztés stimmel de nem lehet megnyitni egyiket sem? Mit lehet tenni?? Segítséget előre is köszönöm!

(#1613) liksoft válasza Busznyi (#1612) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Szia!

Amennyiben okosított verzió, akkor nem csodálkozom. Egyébként a Testdisk-re keresve is találhatsz segítséget.

(#1614) Busznyi válasza liksoft (#1613) üzenetére

Busznyi
(újonc)

Hát sajnos cska azokat találta meg amiket nem töröltem le a kártyáról!
Azokat se olvashatóan nem is értem.

(#1615) stigma

stigma
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok.
Adott egy 16GB-os Kingstone microSD, amit ha átalakítóval a laptop kártyaolvasójába teszek nem ismeri fel, nem lát semmit a Win.
Reális esélyem van valahogy hogy a kártyán tárolt adatok valami segítséggel le tudom szedni?

Probáltam a formátumban megnevezett getdataback nevű programot, de csak azokat a fájlokat tudja visszaállítani, amik elérhető meghajtók..Ezen kívül számos másik programoz használtam,pl.: Easus recovery, SD Card Data recovery, de eddig nem jártam sikerrel.

...Android Studio...

(#1616) detroitrw válasza stigma (#1615) üzenetére

detroitrw
(őstag)

diskpart-al nézd meg hogy látja e a gép
parancssorba írd be hogy "diskpart" majd "list disk", ha itt nem látja akkor az nem jó hír

ha látja akkor én testdisk-el csinálnék róla egy image fájlt s azzal szórakoznék tovább :) (pl. osf-el mountolva)

(#1617) stigma válasza detroitrw (#1616) üzenetére

stigma
(őstag)
LOGOUT blog

:R
Ma vagy holnap kipróbálom, reméljük összejön valami.

...Android Studio...

(#1618) Andrew31

Andrew31
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Sajnos nagy a bajom. :O

ma reggel másoltam a külső HDD-mre, majd, mikor végeztem (és iszonyatosan jönnöm kellett volna már melóba), ki akartam adatni a géppel. Csakhogy az egyszerűen nem akarta én meg kirántottam, de gondoltam visszadugom, hogy megnézzem, hogy vajon ellenőrzi-e agy ilyesmi, de sajnos nem...
Csak formázni szeretné mindenképpen, a rajta lévő adatok így nem láthatóak.

Ez egy 3TB-os HDD, rengeteg adattal. :s

Reménykedtem még a melóhelyi Win 8.1-ben, de hiába...

Visszahozható még a tárolt adat ezzel a programmal, esetleg mást kellene megpróbálnom?

Előre is köszönöm. :R

Ha azt csinálod, amit szeretsz az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz az boldogság.

(#1619) liksoft válasza Andrew31 (#1618) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Szia!

Ilyenkor az egész gép zárása a megoldás. Sok adat írása után valóban lehet ilyen gond. Kérdéses egyébként, hogy a rendszer kezeli-e a 3TB-os drive-ot egyáltalán? Ugyanis USB-n keresztül sok csatorna csak 2TB-ig működik! Ilyen esetben akár az adatokkal a drive elejét felül is írhattad, hiszen 2TB után "átfordul", mint annak idején a 28/48 bites LBA kezeléseknél. Jó lenne ismerni a hiba okát először, és utána lehet a megoldást keresni.

(#1620) Andrew31 válasza liksoft (#1619) üzenetére

Andrew31
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Szia! :)

Á, nem, ez "rendesen" működött eddig, ahogy írtam, rengeteg adat van rajta, csak ma egyszerűen nem akarta kiadni és nagyon sietnem kellett. :s

Lehet, hogy maga az elektronika bénázik a HDD-vel, mert ez egy 1.5 TB-os WD elektronikája, csak azt eladtam, lett helyette 2 TB, most 3... Aztán ezt lehet, hogy ezt nem igazán kezeli jól, áthelyezéskor pl. minden fájl átvitele után megáll egy kicsit, mérettől függően akár bosszantóan sokat is. :s (mármint ilyen 20-30s-ot, ami tök jó, ha haladni kellene)

A dologhoz még hozzátartozik, hogy épp ma reggel rendeltem egy HDD dokkolót. Jókor.... :D

De most fut a GDB rajta, még 3-4 óra és végez, ha másolható, akkor majd, ha hazamegyek, ott ismét lefuttatom (már beépítem a winyót) és átmásolgatom egy 2TB-os és egy külső, 500 GB-os HDD-re aztán format és vissza... jó este lesz. :D

Csak sikerüljön, más nem érdekel! :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz az boldogság.

(#1621) G@ben

G@ben
(őstag)

Egy HDSentinel szerint 0%-os vinyóról mentenék le adatokat, le is menti a Get Data Back, de a fájlok nagy része 0 byte méretű. Megnyitottam egy ilyen doc-ot, belül üres volt.
Van rá mód, hogy ténylegesen lementsem a dolgokat, de csak a nevét mentse?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1622) liksoft válasza G@ben (#1621) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

A GDB demo változata 64kB alatt másol csak ha jól emlékszem. Lehet ez is gond, vagy a drive adminisztrációja már így sérült.

(#1623) G@ben válasza liksoft (#1622) üzenetére

G@ben
(őstag)

Ez nem demo, meg van több nagyobb méretű fájl is, amit visszahozott.
Akkor semmi esély az adatok visszahozására?

(#1624) liksoft válasza G@ben (#1623) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Akkor valószínűleg így logikailag nem sok. CHKDSK nem futott automatikusan a drive-on? Mert az haza tudja csúnyán vágni az adminisztrációt, és akkor nincs visszalépés. RAW recovery futtatható, de akkor már csak a tartalom alapján lehet visszanevezni a talált adatokat.

(#1625) G@ben válasza liksoft (#1624) üzenetére

G@ben
(őstag)

Nem tudom, hogy lefutott-e, mert hazajöttem szabadságra és itthon fogadott ez a vinyó ilyen állapotban.
Ez a RAW Recovery hogy működik?

(#1626) liksoft válasza G@ben (#1625) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

A program végigolvassa a drive egész felületét, és ha valahol ismert file-típust talál (jpg, doc, stb..), akkor azt átmásolja másik drive-ra. Ezután lehet átnézni egyesével, hogy melyik használható és mi volt benne. Ilyen pl: Testdisk

(#1627) G@ben válasza liksoft (#1626) üzenetére

G@ben
(őstag)

A Testdisk-et kipróbálom, köszi! :R

(#1628) liksoft válasza G@ben (#1627) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Előre szólok, egy ilyen mentés a végső esély, és NEM sétagalopp! Sok sikert!

(#1629) G@ben válasza liksoft (#1628) üzenetére

G@ben
(őstag)

Végigfuttattam, egész könnyen ment, de még kevesebb adatot hozott vissza, mint a GTB. Elrontottam volna valamit?

(#1630) liksoft válasza G@ben (#1629) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Ezt innen nem fogom tudni megmondani. Több mint 20 éve ebben dolgozom, de ezrelékes az azonos mentés, így mondhatom, nincs két ugyanolyan.

(#1631) G@ben válasza liksoft (#1630) üzenetére

G@ben
(őstag)

Már mindegy, most vittük be egy számtechboltba, hátha ott tudnak kezdeni vele valamit.
Azért köszi a segítséget! :R

(#1632) Eszterrr

Eszterrr
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Tud nekem valaki bármi ötletet adni mi tévő legyek?
Haldoklik a HDD a dell laptopomban.. helyszíni garanciás ember fog érkezni a napokban.
Ma újra tették nekem a windowst, mert azt hittük ez a gondja a gépnek csak utóbb derült ki, hogy a HDD a ludas..
Eltűnt egy nagyon fontos excel fájlom a C-ről.. Ez mivel tudnám esetleg valahogy visszahozni ez az egy ami nem volt elmentve sehol..
Újratelepitésnél a C lett formázva a többi meghajtó megmaradt.. Próbálom futtatni külső HDD-ről ezt a getdatabacket, utána mik a lépések ? Sose csináltam ilyet, 1db 1megás fájlról van szó az asztalon volt kint..
Valaki hozzáértő kérem segitsen, nagyon elvagyok keseredve..

(#1633) liksoft válasza Eszterrr (#1632) üzenetére

liksoft
(Szakértő)

Szia!

Őszinte leszek, kicsi az esélye, hogy meglegyen. A GDB regisztrált változata lesz csak jó. Fel fog tenni kérdéseket, arra kell válaszolni, és ha a végén megvan az anyag, akkor át kell másolni egy fizikailag is másik drive-ra.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.