Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferink

    tag

    Sziasztok!

    ProE/Creo szakértőktől kérdeznék. Használtam a fórum keresőjét, de erre vonatkozólag nem találtam információt.
    A cégnél ahol dolgozok rajzsablonokat használunk a 2D rajzok készítéséhez. A tételjegyzék is ugye automatikusan kitöltődik. Arra már rájöttem hogy a táblázatoknál be lehet állítani, hogy ne bontsa ki az alöszeállításokat (felső szint/ rekurzív...). De azt hogyan lehet megvalósítani, hogy csak bizonyos alöszeállítások ne jelenjenek meg a tételjegyzékben? Ugyanis a vagy minden megjelenik vagy egy alöszeállítás sem, nekem nem jó, maximum csak egyszerűbb esetekben.

    Például építek egy "nagy készüléket" amibe beépül három alegység. A három alegységnek van önálló összeállítási rajza tételjegyzékkel. Emiatt a "nagy készülék" összeállítási rajzán az alegységeknek kompletten egy-egy egy tételszámot szeretnék adni.

    A kollégáim ezt úgy oldják meg hogy letiltogatják az alöszeállításokat a családfában, így azok alkatrészei nem jelnnek meg a nagy összeállítás tételjegyzékében, és nem is kapnak tételszámokat. Szerintem van erre elegánsabb megoldás. Ha valaki tudja leírhatná nekem.

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák