Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz #06658560 #7738 üzenetére

    Vegyük észre, hogy egy dolog az, hogy én rajzolok vmit (nem magamnak, hanem a gyártásnak), de utána ilyen vagy más indokból is az megy a nyomtatóba, és megy szépen a rajz a műhelybe a szakihoz... vaaaagy nem nyomtatóba megy a rajz, hanem a CNC gépbe... ugyanott vagyunk mint amit leirtam. A műhelyben anyázni fognak ha nem jó a rajz... méghozzá jogosan.

    Köszönöm a kérdést, láttam már sokféle plottert, és nyomtattam is már rajtuk. Azt hiszem ebbe az irányba felesleges menni. Nem értjük egymást teljesen. 3D-s nyomtatókról is beszélhetünk, azok is hibás geometriákat nyomjanak, azért mert ott ha tetszik ha nem, a geometria adja az infót?

    A rajzi méretezést azért nem lehet leszarni, mert utolag vmi alapján vissza illik tudni ellenőrizni a darabot.

    A fenti példából tökéletesen elég infó volt arra, hogy a tervező kolléga hiányos rajzot (hibás rajzot) adott ki a kezéből, ami félreértésre adott okot, és meg is lett ebből a baj. Egy egyszerű problémába nem kell belelátni összeesküvéselmélet szintű magasságokat.

    Végülis lehet hogy csak annyi volt a hiba, hogy nem volt jelölve, de pontosan erről papolok egy ideje.... :)

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák