Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Agony #37788 üzenetére

    Rostmentes komplex szénhidrát, ami bevált nálam. Fehér kenyér, jázmin rizs, krumpli, tészta, ilyesmik. Ezeket verseny előtt fél-egy órával viszem be, plusz mellé kalcium, magnézium a görcsök megelőzésére. Egy szenyánál nem érdemes többet enni, mert akkor csak hányingered lesz, sőt akár még az is túl sok lehet. Utána gyakorlatilag ugyanezzel folytatom, esetleg teszek rántott húst meg savanyúságot vagy gyümölcsöt is mellé. Frissítő víz, ha meleg van egy a fejemre, egy az arcomba. Verseny közben lecsúszik néha az iso, amit adnak, mert ad egy cukor löketet, de sokszor kihozza a fogínygyulladásom, és ezért nem éri meg annyira. Gél csak végszükség esetén megy, ha érzem, hogy el fogok éhezni. Utána általában egy kék powerade lecsúszik, ha nagyon kiszáradok, de az se kötelező. Ritkán sót is pótlok, ha fáj a fejem, de tabletta helyett sima tengeri sót nyalogatok, esetleg házi füstölt szalonnát eszek. Ami lejött eddig, hogy a rostos ételek, aszalt gyümölcsök, gyümölcsök és a helyben árult hideg ételek, saláták, koffein, stb. kerülendőek verseny előtt.

    Én is plusz tehernek érzem, ha nem jön magától ez a sarok felkapásos előre érkezős mozgásforma. Lassú tempónál kifejezetten kényelmetlen így futni.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • bandus

    veterán

    válasz Agony #37788 üzenetére

    előtte lévő 1-2 nap is igen fontos, hogy rendesen betöltsd a szénhidrát raktáraidat. itt arra esküszöm, mint inf3rno: soksok rizs, krumpli, tészta (durumot preferálom én), pizza jöhet, nem kell félni. másik nagyon fontos dolog a hidratáció, mo farah is említi egy videójában, hogy a versenyt megelőző 1-2 napban különösen figyelj arra, hogy eleget igyál és tiszta legyen a vizeleted. én már ekkor is kerülöm a túl sok fehérjét és a tejtermékeket.

    verseny reggelén ha van időm egy jó rántotta, kis kenyérrel, ha nincs, akkor gyümölcs: banán, mangó, körte. plusz én szeretek elkortyolgatni egy energiaitalt is indulás előtt, amikor a reggelit követően már megvolt a ballasztanyag kiürítése :D

    versenyen a frissítőpontokon én egy vizet egy isot szoktam inni, esetleg iso helyett kólát, ha van. és szeretem a géleket is. egy félmaratonon félidőben eltolok egyet. de legközelebb kipróbálom, hogy inkább kettőt.

    utána meg amit kívánok, valami ocsmány junk mcnuggets vagy kfc-s kaja :DD

    tomcica:
    megvolt az első általad javasolt 16 (15,4 :D) km, közepén a 10 km fokozóval. hát így sikerült... sajnos valamit elcsesztem megint 8 km-nél, meg kellett állnom egy fél percre, mert nagyon szúrt az oldalam, de aztán az áhított célt (5:00 --> 4:40) nem sikerült elérni, kicsit felette maradtam, de legalább a fokozó jellegvalamennyire megvolt, 48:54 lett a 10k :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • flash-

    veterán

    válasz Agony #37788 üzenetére

    ugyan én nem versenyzek, kezdő futó vagyok, de bringás topikokban ajánlották már őt sokan, berakom ide mert szerintem nagyon hasznos dolgokat mond!

    eXtremeMan 2016 Nagyatád Kindl Gábor előadása

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák