Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75501312

    törölt tag

    válasz Šolaire #4742 üzenetére

    Hééé, semmi erőleves, csak egy gyengécske tyúkhúsleves ízű, amiben tudjuk, hogy zöldségek vannak, és 0.00001% valami szárnyas cucc. Semmit nem nyom el. :N
    Szeretem a természetes ízeket, amikor csak a hozzávalókat lehet kiérezni, de van amikor ezt egy csipet sóval éred el, van amikor egy csipet cukorral, van amikor egy leveskockával.
    Nem értem ez az ízelnyomás honnan jön, de olyasmi lehet, mint a pergős rizs, hogy az biztosan száraz, pedig nem, csak ha rosszul csinálják.
    Otthon pont az ellenkezője volt, mindennek ételízesítő íze volt, mert abból raktak három kanállal mindenbe, nem is szerettem. Aztán amikor megkóstolták az én főztömet minimális ízesítéssel, akkor megkérdezték hogy csináltam, mert otthon ők ilyet nem tudnak. Még mindig nem szoktak le a berögződött dolgokról, de valamennyit fejlődtek ők is.
    De pont erről szól a főzés, meg kell találni azt az egyensúlyt és összetételt, ami minden ízt hagy érvényesülni. Egy fél leveskockán semmi nem múlik. :N
    Ráadásul a nagy séfek főzőműsorai meg alaplével vannak telítve. Akkor egy leveskocka nem okozhatna problémát, nem? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák