Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    válasz JJános #6267 üzenetére

    No itt is kiválóan látszik/hallatszik a magyar és pl az angol kommentár minőségi különbözősége...
    Szerencsétlen Palikék majdnem azt sem veszik észre az érdektelen vihorászás meg sztorizgatás közben, hogy az élen előzés történik... Szánalmas.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz AMD Power #9446 üzenetére

    Jogos észrevétel :) Egyesek Hamiltont úgy kezelik, mintha bajnokként született volna :D
    Persze az még lehet, hogy (pl) a Senna-Prost párosra gondolt, hisz ugye az sem volt problémamentes 2 bajnokos felállás. Mondjuk hozzájuk nem igazán kapcsolódik a 2007-es megjegyzés :) .

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #15577 üzenetére

    Liuzzi nagyot ment, de ne felejtsd el, hogy Sutilnak is volt egy nagyon gyenge köre amit végig a defektes gumija maradékán tett meg. Azzal ő is veszthetett minimum fél percet, anélkül lazán megveri Liuzzit. Ami vitathatatlan tény, az az, hogy mindkét FI jól ment a hétvégén.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz 1hijjanhusz #15586 üzenetére

    Jó lenne, ha mindenki gondolkozna kicsit mielőtt ír/fújtat/hőbörög.
    A kanadai időmérőn mindhárom kiscsapat bőven a (képzeletbeli) 107%-os határon belüli időt ért el, még úgy is, ha Hamilton Q3-beli idejét vesszük figyelembe, ami pedig nem lenne teljesen fair, mivel ő többet körözhetett pl Sennánál. (Az egyetlen kivétel Chandhok, de ha nem lett volna gond az autójával, ő is befért volna a 107% alá.) Magyarán semmit nem változtatna a helyzeten a 107%-os szabály.

    Egyáltalán nem annyira lassúak az újak mint itt sokan gondolják. Kovalainen pl "csak" 2 kört kapott az elejétől, az pedig nem vészesen sok egy ilyesmi rövidebb pályán. (Ugye a 4 nagy(obb) csapaton és Kubicán kívül mindenki kapott 1et minimum.)

    Másfelől persze szerencsétlen dolog, ha 1-1 lekörözésen múlnak pozíciók, de ilyesmi megesik. Régebben is rengeteg ilyen helyzet volt, egy boly utolérése és lekörözése során számtalanszor komolyan változott az élmenők közötti időkülönbség. Ha ez nem tetszik, megértem, de ennek elkerülésére nem 107%-os szabályt kellene bevezetni, hanem 101,5%-os szabályt maximum, mivel azzal talán el lehetne érni, hogy ne legyenek lekörözések... Igaz, ez azt jelentené, hogy pl a tegnapi versenyen csak a TOP10 indult volna, mivel a többieknek (incl. Schumacher, Petrov, Buemi, Williamsek, stb.) nem sikerült 1,5%-on belülre kerülni...

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #15593 üzenetére

    Félreértettél, csak annyit állítottam, hogy ha Sutilnak nincs defektje, akkor simán Liuzzi előtt végzett volna. Persze ez nem nagy érdem :)
    Nem számoltam utána, hogy melyikük mennyit vesztett az ütközéssel/defekttel, de azt enélkül is láttam, hogy Liuzzi nagyon jól futott tegnap, gyorsabb volt, mint Sutil, egy kicsivel. Ez persze meglepő, mert általában Sutil szokott jobb lenni nem kicsivel.

    Örülök Liuzzi feltámadásának és annak is, amint már írtam, hogy mindkét FI elég jól ment tegnap, ha nincs galibájuk, akkor talán Kubicával és Rosberggel is meccselhettek volna komolyabb pontszerző helyekért.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #16445 üzenetére

    Gondolkodjatok már reálisan könyörgöm! Ebben a topikban a kommentelők 80%-ának minimális realitásérzéke sincsen?! A 3 kiscsapatot rendre trabantnak meg moszkvicsnak látja a sok nagyokos, verik 2 kézzel az asztalt a 107%-ért, mert az majd mindent megold és majd jól nem versenyezhetnek miatta a kicsik és minden szép és jó lesz.

    Mivel számolni láthatóan nem tudtok, vagy csak luxus... megteszem én:

    1. Az időmérőn a legjobb köröket figyelembe véve a kicsik ideje százalékokkal kifejezve a leggyorsabbhoz ((Vettel pole köréhez) képest :
    Senna, Chandhok, Glock, Di Grassi ~ 105%
    Trulli, Kovalainen ~ 103% !!!

    Hozzáteszem, hogy ez az összehasonlítás a kisebbekre nézve hátrányos, mert ők csak a Q1-ben futhattak, míg a nagyok a Q2, Q3 felgumizottabb, melegebb pályáján is. Szóval inkább a 102% és a 104% a reális.

    2. Néhány évvel ezelőtt sokkal nagyobb különbségek is voltak a kisebb csapatoknál, pl Minardi. Ha akkor és ott is szigorúbb, pl 103%-os szabályt hoznak, talán Alonso sem tud bemutatkozni és nem figyel fel rá a Renault. Hányan szeretik itt őt? Sokan. Gondolkodjatok kicsit.

    3. Hogy a francba lehet azt gondolni, hogy egy Lotusnak minden kanyarban 80-100 méterrel hosszabb féktávot kell vennie? Kb 2%-kal lasabbak, szerinted az a féktávok ilyen mértékű megnyúlását jelenti? Baromság. Ráadásul logikus is, hogy nem a rövid féktávok terén gyengébb a Lotus meg a többi kiscsapat igazán, hanem az aeroban, így a kanyarsebesség ill. a kigyorsítás terén. Nyílván a féktávon is lasabbak, de ne képzeljük már, hogy Trabantok gurigáznak körbe körbe a Ferrarik és Mclarenek között.

    Szerintem sem jó, ha lekörözések döntenek pozíciókról vagy részben a kisebb csapatok okolhatóak esetleg 1-2 balesetért, de idegesítő mértékű túlzásokra baromira nincs szükség, ezektől tartózkodjatok, ha lehet. Ja, és legközelebb óbégatás helyett kicsit számoljon is az a sok okos, aki állandóan a 107 százalékot mantrázza. Jelen helyzetben SEMMIt nem változtatna és gyanítom, hogy jövőre plán nem fog.

    Köszönöm.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #16462 üzenetére

    1. Nem írtam, hogy a féktávhoz nem kell aero, sőt, még azt sem, hogy a féktávon ne lennének lassabbak a többieknél. Hadd idézzem magamat:

    "Nyílván a féktávon is lassabbak, de ne képzeljük már, hogy Trabantok gurigáznak körbe körbe a Ferrarik és Mclarenek között."

    Szöveget értelmezni hányadik osztályban tanul a mai fiatalság? Szerintem főleg alsó tagozatban. Ha még nem vagy túl rajta, akkor tekintsd tárgytalannak a kritikámat és majd pár év múlva olvasd el újra a hozzászólásomat :)

    2. Azért Neked címeztem, mert Te voltál az utolsó a topikban aki a kiscsapatok miatt hőzöngött. Azonban nem hiszem, hgy túl sokat feltételezek a topic olvasóiról azzal, hogy adott személynek címzett hozzászólásomban TÖBBESszámot használva ne legyen mindenkinek világos, hogy mondandóm nem csak az adott emberre, hanem TÖBB fórumozóra vonatkozik. De lehet, hogy mégis... :F
    Továbbá természetesen az "akinek nem inge, ne vegye magára" elv itt is érvényesül.
    Természetes, hogy a hszem nem minden egyes betűje vonatkozik Rád, csupán egyes részei. Amely mondatokat nem érzed "magadénak", miért zavarnak? Nem látod a többesszámot, vagy csak nem akarod észrevenni, hogy hőzönghess?

    3. Annak, aki nem tudja leírni helyesen (vagy nem figyel oda arra, hogy helyesen írja le) a vált és az irreleváns szavakat, minden mondata irreleváns számomra, így vitánk tárgytalan, válaszodtól kérlek kímélj meg, köszönöm.

    Ps: Nem kenyerem a személyeskedés, de általános hszemre kissé támadólag és lenézőleg írtál, így "kénytelen voltam" helyre tenni a dolgokat. Részemről viszont ezzel befejeztem.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #16516 üzenetére

    Pont a lényeget nem érted meglátásom szerint. Azért Hamilton esete szúrja a Ferrari szemét, mert Ő kétségtelenül szabálytalanul jutott előnyhöz, szabálytalansága révén úszta meg könnyebben a safety cart. A többiek, akikről beszélsz, valóban szintén sokat hoztak a Ferrarikon, még többet is, mint Hamilton, de ők ezt szabályosan tették. Esetükben max a sokéves safety car mantra jöhetne, mely szerint igazságtalan, meg unfair a safety car rendszere. Ez persze igaz, de nem igazán van jobb. Magyarán azért Hami zavarja őket, mert ő nem csupán szerencsésen jött ki az SC helyzetből (melynek mindig vannak nyertesei és vesztesei a gyors helyzetfelismerés és jó döntések ill. a pályán elfoglalt (mázlista/peches) pillanatnyi pozíció függvényében), hanem csalt is annak érdekében, hogy jobban jöjjön ki belőle. A többiek csak mázlisták voltak. Hami büntetése pedig nem sújtotta őt annyira, hogy reálisnak tűnjön figyelembe véve az SC előtti helyzetét a Ferrarikhoz képest, ez tény. Az egyébként már csak hab a tortán, hogy sehogy sem sújtotta, még csak pozíciót sem vesztett vele. Nyílván ügyes volt, 2 nagyon gyors kört ment, jól csinálta az egész Mclaren csapat. Viszont az szerintem nincs rendjén, hogy ilyen későn büntették meg. Illetve alapjában véve nem tetszik, hogy ugyanazon büntetési tétel (pl áthajtásos) okozhatja azt is, hogy az adott versenyző pozíciót sem veszít (pl mint most Hami) ill. akár azt is, hogy annyira hátraesik, hogy pontot sem szerez (ilyet is láttunk már és valsz Hamival is ez lett volna ha azonnal kap egy ilyen büntit nem 30 körrel később). Azzal szerintem nem nehéz egyetérteni, hogy a büntetés "eredményességének" nem szabadna attól függenie, hogy a bírák mennyi idő alatt tárgyalják meg. Szerintem ez úgy lenne fair (nem hamiról beszélek, hanem általánosan), ha a büntetés mértékét a pillanatnyi helyzethez igazítanák, úgy, hogy az elkövető a megérdemelt büntetést kapja és garantáltan nagyobbat mint amekkora előnyt szerzett a szabálysértéssel.

    Továbbá, amire talán senki nem figyel: Miért is küldik be a safety cart? Pusztán az izgalom fokozása érdkében? Dehogy. Azért, mert veszélyhelyzet állt elő és az a biztonságos, ha az autók szépen egybegyűjtve poroszkálnak, amíg el nem hárul a veszély. Ergo kissé felelőtlennek érzem Hamiltont, hogy nem sorolt be a safety car mögé, már csak csupán a biztonság miatt is. Nem hiszem, hogy bárhány megszerzett pont előbbrevaló a biztonságnál. Persze lehet, hogy ezt csak én látom így :)

    TESCO-zsömle: Látom nagyon a szívedre vetted :) Tény, igazság szerint nem Neked kellett volna címeznem, mert vannak mások, akikre jobban vonatkozik a mondanivalóm, de szerintem már értjük egymást.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #16531 üzenetére

    1. Ha a min köridős rendszer elég lenne a maximális elérhető biztonsághoz, akkor nem kellene egyáltalán a safety cart beküldeni, nem gondolod? Magaddal kerültél ellentmondásba.

    2. Hogy érted, hogy a végeredményt akkor is elérte volna, ha nem csal? Gondolod, hogy Hamilton 2. lett volna ha lelassít az SC mögé ahogy a Ferrarik? Ezt a Hamilton iránti makulátlan szemellenzős rajongásodon kívül semmi nem támasztja alá, de még ha tenné is, Hamiltonnak ezt bizonyára nem volt ideje mérlegelni, amikor úgy döntött, hogy szabálytalan lesz.

    3. Szerintem Hamilton szabálytalanságát épp az teszi súlyosabbá amit a védelmére hoztok fel, vagyis az, hogy lelassított. Így ugyanis világos, hogy szándékosan, szabálytalansága tudatában előzte meg a biztonsági és az orvosi autót is. Világos, hogy vacillált, és ha nem tudta eldönteni, hogy előzhet-e még, vagy már nem, mert nem látta, a csapat még mindig szólhatott volna neki, hogy engedje vissza az SC-t. Lovagolhatunk azon, hogy csalt, vagy sem, szerintem a szándékos szabálytalanság és emiatt jogtalan előnyszerzés annak minősül, de ha jobban tetszik, jó, nem csalt, csak szabálytalankodott. Egyébként mondhatod, hogy biztos vagy benne, hogy nem volt szándékos részéről, de elég érdekes, hogy ő "azt gondolta, minden rendben", magyarán fel sem merült akkor benne saját állítása szerint, hogy nem előzheti meg az SCt, miközben Alonsoban nem hogy felmerült pár méterrel mögötte, de be is sorolt. Ezt a kettősséget nem hiszem el. Irreális. Ha mégis így van, az is Hami kritikája, mert nem elég körültekintő és figyelmes. Ilyesmit nem szabad ennyire figyelmen kívül hagyni. De gyanúsabb nekem, hogy ő tudta pontosan, hogy mi történik.

    4. Az szintén nem enyhít semmit a helyzetén, hogy HA nem lassított VOLNA, akkor szabályosan elmehetett VOLNA. Ugye pl HA a rajtnál nekirohan Webber, akkor bizonyára nem előzte VOLNA meg az SCt és nem lenne miről beszélni. Avagy HA a HRT igazolta volna le Hamit és Ő igent mond, akkor mindenki őt SZIDNÁ most. Avagy ha nem lassított volna le Hami, akkor Alonso sem és ő is elment VOLNA. Stb. Szóval ne gyerekeskedjünk a feltételes móddal. Ami megtörtént, megtörtént, úgy, ahogy, és arról kell beszélni, hogy hogyan, nem pedig arról, hogy szerinted mi lett VOLNA, HA máshogy történik. Senkit sem érdekel és abszolút irreleváns.

    5. Természetesen nem lehet jól hozzáigazítani a büntetés mértékét a szabálytalansághoz, tudom. Ebben teljesen egyetértünk. De ha figyelmesebben elolvasod amit írtam, nem is állítottam ilyesmit, csak annyit mondtam, hogy úgy lenne csak fair a dolog. Ezt fenn is tartom.

    6. Előfordulhat, hogy pusztán én látom a fentieket így, de valószínűtlen. Az szintén beszédes, hogy a topik pár Hamilton fanján kívül a többiek mind kb kicsit problémásnak tartják a történteket és minimum unfairnek. Hozzáteszem (mielőtt megkapok valamely bizonyára jól megérdemelt "bélyeget"), hogy magam semleges vagyok, ha Hamiltonról van szó, de a sportszerűséget a sportban a legfontosabbnak tartom. Hozzáteszem továbbá, hogy a kritikám legalább annyira, ha nem jobban a szabályalkotóknak illetve a versenybíróknak szól, mint a Mclarennek és Hamiltonnak.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Nowhereman #16547 üzenetére

    "Azon már lehetne, hogy a mélyen tisztelt birák mit tököltek a kiszabással"

    Az előző előtti hszemben ezt is megemlítettem, de látom, rövid a memóriád :)
    Egyébként pedig engedtessék meg nekem, hogy agyaljak a történteken, ha nem tetszik, nem kell elolvasnod :)

    A safety car nem látványosság és nem az a lényeg, hogy maximálisan fair legyen. Az orvosi autóval együtt megy, amint mehet. Gondolom ha Webber súlyosan megsérül, de későn érkezik az orvosi segítség, mert az SCvel együtt Vettelt várták a boxkijáratnál, akkor Te is szidnád a szervezőket, mint a bokrot, nem? Ergo az SC szempontjából tökmindegy a verseny, a lényeg, hogy minden rendben legyen és ne történjen nagyobb baj. A versenyzők épsége sokkal fontosabb, mint pár nyomorék pont ide-oda.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #16567 üzenetére

    Zárjuk rövidre, mert nyílván nem leszünk teljesen egy véleményen, ám ez nem is baj. Abban maximálisan egyetértünk, hogy az nagyon nem jó, hogy a Safety Car ennyire bele tud szólni egy verseny alakulásába, és akár gyökeresen más eredmény születne, ha 1-2 másodperccel előbb/később küldik be. De sajnos ezen nehéz jól változtatni, nem véletlen, hogy eddig még sosem sikerült igazán.

    Ami kicsit zavar, az nem az, hogy Hamiltont véded, hanem az, hogy azt írod, szerinted az áthajásos sem járna. Szerinted mi lett volna akkor a korrekt ítélet? Ha azt mondod, hogy semmi, akkor meg kell, hogy kérdezzem, biztos, hogy levetted azt az ominózus szemüveget? :) Az ugyanis világos, hogy Hamilton megelőzte az SCt és az is, hogy ez szabálytalan a paragrafusok alapján. Remélem legalább ebben egyetértünk. Az teljesen érdektelen a kérdés szempontjából, hogy lelassított és jópár másodpercig lassan haladt, amit ha nem tesz, elfért volna az SC előtt. Ettől még szabálytalan volt és a sportban az ilyesmit büntetik. Ha szerinted nem járt volna semmi, az olyan, mintha a fociban nem adnál meg egy érvényes gólt az ellenfél csapatának mint bíró, ha a kedvenc csapatod meccsét vezeted, vagyis (talán) érthető, de nem elfogadható.

    Persze lehet, hogy azzal jössz, hogy pénzbüntetést vagy figyelmeztetést kellett volna kapnia, de ez esetben azt kell mondanom, hogy valószínűleg ilyen büntetést nem is tettek lehetővé ilyen vétség esetén a szabályok. Ha mégis, akkor viszont meg kell kérdeznem, hogy nem lett volna lassan kicsit túl sok a megrovásokból Hamiltonnál? Ideje volt már egy komolyabb büntetésnek és szerintem akkor is áthajtásost kapott volna épp a korábbi dolgok miatt, ha amúgy csak figyelmeztetés járt volna.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Lauda #16740 üzenetére

    Igen és ez örömteli azzal együtt, hogy a Ferrari is igen jó szemlátomást! Már kezdtem ugyanis aggódni, hogy a Mclaren pár futamon belül (lényegében) behúzza a 2 VB címet és ezzel érdektelenné teszi az év utolsó harmadát. Szerencsére úgy néz ki, hogy egész sokáig 3 szereplős maradhat a küzdelem csapatok terén, 4-5 szereplős a versenyzők terén. :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Nagyon érdekes, izgalmas és fordulatos az idei világbajnokság, azt hiszem ezt senki nem vonja kétségbe. :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Készítettem egy kis statisztikát az év eddigi alakulásáról. Az 5 VB esélyes év során szerzett pontjait ábrázoltam és egymáshoz viszonyítva elemeztem. Az eredmények az alábbi képen megtekinthetők: (katt a nagyobbért)

    Azt hiszem jól látszik, hogy mennyire változatosan alakultak az eredmények, állandóan változtak az eredmények és az erőviszonyok miközben végig szoros volt a verseny az elején. De természetesen még nincs vége. :)

    Érdekességek:

    - Vettel messze a legegyenletesebb pontszerző, őt Webber és Hamilton követi.
    - Alonso messze a legegyenletlenebb ötük közül.
    - Ez abból is látszik/sejthető, hogy Alonso az utolsó 7 futamon (a versenyek kb 40%-a) szerezte pontjainak kb a 60%-át.
    - Hasonlóan Button az utolsó 7 futamon alig a 25%-át szerezte a pontjainak és Hamilton is csak 30-at.

    - Mind az öten vezették legalább egyszer a VBt, igaz, Vettel csak holtversenyben (de úgy 2x is). Rajtuk kívül egyszer még Massa is vezetett, de őt az átláthatóság javítása érdekében nem tettem rá a képre.

    - Ennél több is igaz: Mind az öten voltak legalább egyszer a(z egymás közötti) VB pontverseny első 5 helyének mindegyikén! :) (Azért ez elég meglepő szerintem.)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz SzalaiG #20651 üzenetére

    Szerintem Alonso nyeri a VBt. A statisztika is ezt támasztja alá, mivel az utolsó 2 versenyen mutatott forma szempontjából sokkal lényegesebb az azt megelőző 7 futamon nyújtott teljesítmény, mint az év első felében elért eredmények. Az utoölsó 7 futamon Alonso átlagosan 20 pontot szerzett futamonként, ami rengeteg. Ezt extrapolálva az utolsó 2 versenyre akkor is biztosan nyerne, ha Webbo behúzná mindkét futamot. Persze ez csak okoskodás, a verseny a pályán dől majd el és a végén még akár Button is nyerhet, bár ennek valószínűsége szerintem nagyságrendileg is kisebb, mint Kimié volt 2 futammal a vége előtt 2007ben. :)

    Meglátjuk, hogy mi lesz. Mindenesetre most már a fogadóirodák is Alonsot tartják egyértelmű favoritnak. Mellette még Webber mondható esélyesnek, de Hamilton és Vettel győzelmét már igen valószínűtlennek tartják. Jellemző Button helyzetére, hogy sok helyen már fogadni sem lehet rá, ahol pedig mégis, ott 500as oddsok is repkednek... :)

    Az első versenyes statisztika szerintem nem sokat mond... Nyílván a VB nyer a legtöbbször futamot (majdnem mindig), és a legtöbb évben csak 1-2 komoly kihívó volt. Az év első versenyén véletlenül nagyobb a későbbi VBk sikeressége, mint a többin, de nem lényegesen. Szóval sztem elég érdektelen.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz attisx #24314 üzenetére

    Ha nagyon nagy gondok lesznek az autóval, Hamiltonék még mindig előkaphatják ezt a csomagtartóból ;]
    Két kiló úgysem sokat számít :DDD

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Oliverda #25161 üzenetére

    Ebből nekem is elegem van, hogy minden "okos" az első futam után temeti az évet, elmondja, hogy midnen futam unalmas lesz, augusztusban Vettel VB, akik ma rosszul mentek azok tehetségtelenek vagy nyugdíjazandók, akik jól, azok nagy tehetségek... Ugyan mikor lett divat a Formula 1-ben egyetlen futam után ítéletet hirdetni 24 versenyző további 18 futama "felett"? Pláne hogy ez az egy futam az Ausztrál GP, mely nem igazán mérvadó a szezon hátralevő részére nézve. Ráadásképp szerintem nem volt ez rossz verseny annak, akit a győztesen kívül más is érdekel ebből a sportból...

    Jók a linkjeid, remélem ez az oltsá kicsit elhallgattatja a nagyokosokat :D Gondolom másoktól is könnyen találunk hasonló érdekességeket, ha kicsit is keresgélünk ;]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Valamit nagyon nem értek.

    Lewis azzal magyarázta a lassulást, hogy elhasználódtak a gumik. De már a 38. körtől kezdve lassú volt, vagyis egyből, rögtön a kerékcseréje utántól. Összehasonlításképpen Button, aki kb ugyanakkor (1 körrel később) cserélt kereket és szintén kemény keverékűt kapott a cseréjük utáni 12 körben (vagyis annyi kör alatt, amennyit még lággyal is ki lehet bírni normál időket futva) több, mint 18 !!! másodpercet vert Hamiltonra. Persze utóbbit Alonso kb 2-3 körében hátráltatta, de ez max 3 a 18-ból. Hogy lehet, hogy körönként majd 1,5 másodpercet vesztett tehát Hamilton Buttonhoz képest, holott a verseny korábbi szakaszaiban gyorsabb volt nála és ugyanolyan állapotú és frissességű gumikkal köröztek? Mert nekem itt nagyon kilóg a lóláb és sántít az érvelés. 1 kivezető kör alatt nem használódik el a kemény gumi. :) Vagy netán agyonhasználtat kapott eleve? De azt meg hogyan? Elvileg a legutolsó párkörös etapjára is keményeket kapott és azokkal gyorsabb volt lényegesen. Ha a 3. kiállásakor kapott szett tudottan használt volt, akkor vajon miért nem a 4. kiállásakor kapott szettet adták neki hamarabb? Azzal végigmegy 3 cserével és 2. vagy 3. lesz. :F
    Szerintem van valami a háttérben, amit még nem tudunk.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz kisza25 #26429 üzenetére

    Webber 8 tizeddel kapott ki Vetteltől. Mivel a KERSt Vettellel ellentétben nem használhatta, mert reggel elromlott, így kapásból kb 4 tizedes hátrányban volt, mert az ennyit jelent kb.
    Persze még így is kikapott 4 tizeddel, de mivel a 3. szabadedzésen kb nem is tudott futni a KERS problémái miatt, plusz Vettel eleve gyorsabb szokott lenni IMen, nem hiszem, hogy szégyellnie kellene a körét. Mondhatnám úgy is, hogy a körülményeket figyelembe véve nem Webberen múlt!

    Ha a KERS működött volna (mint Vettelnél), akkor Webber az időket nézve 6 pilótát megelőzött volna, köztük pl. Hamiltont. Azt gondolom, hogy igenis a csapat felelőssége, hogy nem számolták ki jól, mit tud majd a többi istálló futni és kockáztatták Webber továbbjutását 1 szett lágy miatt, amely kb arról dönthetett volna, hogy a 2-4. hely között honnan indul...
    De látva Vettel pole körét, működő KERS mellett Webber simán 2. lett volna ma.

    Nem mondom, hogy direkt toltak ki vele amúgy, mert nem hiszem, de ugyanakkor a RB ettől még nagyot hibázott, nem Webbon múlt.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Oliverda #27037 üzenetére

    "Amúgy erősen túl van misztifikálva az, hogy mondjuk 10 éve mennyivel jobbak voltak a versenyek. A nagy lótúrót voltak jobban, aki ezt mondja abból csak a nosztalgia beszél."

    Abszolút így van. Sok kis kényes primadonna azt hiszi, hogy az elmúlt 50 év F1-e a maihoz képest lehengerlően izgalmas, fair, varázslatos volt és a mostani egy kalap alá sem vehető vele. Kötelezném ezeket a fintorgókat, hogy nézzenek végig zsinórban 3 versenyt mondjuk 2004-ből, majd az idei eddigi 3 futamot. Utána írjanak ismét ide arról, hogy mennyire unalmas az F1.

    "mefistofeles: Érdekes módon más versenysorozatokban nincs olyan, hogy mesterségesen segítik a hátul haladót hátha akkor előzni tud. Ennek ellenére viszont 10x ennyit előznek! ...érdekes......"

    Apukám, Te meg is nézted a futamokat idén vagy csak divatból fikázol?
    SOHA nem volt még annyi előzés futamonként az F1ben, mint az idei 3 futamon. Például a Kínai nagydíjon 86 előzést láthattunk. Ennek a 10x-ese 860. Kíváncsian várom a linkedet olyan "más versenysorozatbeli versenyről", ahol "nem segítik mesterségesen a hátul haladót" és "ennek ellenére" legalább 860 előzés látható a futamon. De tudod mit? Elég lesz 500 is. Sok sikert. Ja, persze hozzátenném, hogy annak is megvannak a komoly (aero) okai, hogy az elmúlt években miért nem volt annyi előzés, mint más sorozatokban, ahol sokkal butábbak pesze az autók. Pont azért nem, mert itt nem olyan buták. Lásd részletesebben a lentebb linkelt cikkben ill. itt fentebb a fórumban. Ezért volt szükség a módosításokra és szerintem nagyon is beváltak.
    Amúgy pedig az egész "mesterséges F1" mizériáról hasonló a véleményem, mint Farkas Péternek: fel van fújva az elégedetlenség, holott a dolog teljesen rendben van. Nem igaz, hogy így nem a jobb pilóta/autó párosok nyernek. Ki merné azt állítani, hogy a Kínai Nagydíj első 10 helyezettje nem reálisan a kb. legerősebb 10 pilóta/autó párost képviseli? (Max Heidfeld lóg ki ugye). Hadd emlékeztessek, az első nyolcban a 2 Red Bull, 2 Mclaren, 2 Ferrari és 2 Mercedes végzett. Ez valóban "véletlenszerű, mázlitól függő" kimenetel? Nem, ez a papírforma, lássuk be. Avagy a puszta erősorrendtől (ld. rajtsorrend) olyan messze lenne a kialakult végeredmény? Dehogy. Mégis baromi izgalmas módon alakult ki az eredmény, nem rajttól célig vonatozással. Ez benne az igazán jó. Nem borít mindent a feje tetejére az erőviszonyokat nézve, de izgalmassá teszi a papírformát!
    Megjegyzem, a box, a taktika és a technika ill. gumik régóta rengeteget számítanak. Érdekelne, hogy azok közül akik most fanyalognak a KERS, Pirelli, DRS hármasra hányan dicsőítették pár éve a JT-RB-MS hármast amikor Sumi versenyek tömegét ügyes taktikával, sokszor előzések nélkül (pl 4db boxkiállás a többiek 2 kiállásával szemben) nyerte. Az nem volt akkor "mű" F1, ahol "nem a vezetői tudás számított", hanem a taktika meg a gumi? Dehogy volt! Nagyon is rendben volt az is, ahogy rendben van ez is. Akinek mindez nem tetszik, menjen gokartversenyt nézni. A F1 sosem egyenrangú autókban azonos gumikkal és feltételekkel/taktikával versenyző pilóták küzdelme volt. Soha nem is akart az lenni, így aki ezt hiányolja, az álljon már meg egy percre és gondolkodjon is egy kicsit.

    Ja, és ezt olvassa el aki még nem tette, talán utána jobban képben lesz a "mesterségességet illetően".

    Fizetős pilóták, gagyi versenyzői színvonal:
    Ki a gagyi szerintetek? Mert szerintem max Karthikeyan (esetleg Maldonado) mondható klasszissal rosszabbnak a többieknél. A maradék 22 pilóta elsőrangú. Hadd idézzek Farkas Pétertől:

    " A versenyzők szerepe éppen ezért nem csökkent, hanem nőtt. Kevésbé lehet hibázni. És ne felejtsük el, hogy az F-1-es mezőny első húsz helyezettje között az időmérőkön általában kisebb az időkülönbség, mint a GP2-ben, ahol pedig mindenki egyforma autókat használ. Ez igazán rendkívüli, és a versenyzők kvalitásairól árulkodik."

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Nowhereman #27041 üzenetére

    Persze, egy Liuzzi nem egy Alonso vagy Hamilton szint. Ugyanakkor ez így van jól. Egyébként pedig a TOP20-ban a hátrébb lévők gyengébb verdával sincsenek 2 mp-nél jobban lemaradva, szóval nem kellene senkit legagyizni. Soha nem volt 20 ugyanolyan képességű és tudású versenyző, mindig voltak gyengébbek. Emiatt hőbörögni (főleg, mikor sokkal kisebb a tudásbeli különbség az egyes versenyzők között, mint amit sokan gondoltok) egyszerűen nevetséges. Ez így van jól.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz gombsadi #27043 üzenetére

    Bár a múlt hétvégi időmérő speciális okokból végig elég izgalmasra sikerült, egyetértek Veled.
    Igazság szerint csak a verseny izgalmait taglaltam és védtem fentebb, az időmérő a fejemben sem volt. De most hogy említetted, valóban nem hagyhatjuk figyelmen kívül. Az F1-es időmérő szisztéma szerintem is vacak, sajnos ezen tényleg van mit javítani. Viszont a vacakságát kizárólag a sorozatirányítók infantilis lebonyolítási szabályai okozzák... (Bár a kieséses rendszer nem rossz ötlet, nem igazán vált be szvsz.)Talán van remény rá, hogy ez aránylag hamar megváltozzon. Messze jobb volt az a rendszer, ami az általad említett években is volt, a 2X1 órás korlátlan körözgetés (ill. az 1X1 órás rendszer is). Persze annak is voltak hátulütői, de tény, hogy Senna, Prost, Mansell, stb. idejében érdemesebb volt megnézni az időmérőt. Amúgy az idei versenyeket elnézve még nevetségesebb az időmérő, hiszen sokkal kevesebbet is számít, mint az eddigi években. Szóval nem elég, hogy unalmas, még érdektelen is szinte.
    Igazából azzal az eggyel tudom nyugtatni magamat az időmérők alatt, hogy a pár évvel ezelőtti rendszernél (mindenkinek 1 db köre van és egyesével mennek...) még ez is sokkal jobb. ;)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Nowhereman #27048 üzenetére

    Sokra mennek a reklámidővel, ha fele annyi ember sem nézi az időmérőt így, mint 15 éve.
    A versenyek jók, de az időmérőn van még mit javítani.
    Pl lehetne 4*12 perces az időmérő, mindnél akárhány kört meg lehetne tenni. Lenne 2 db lágy gumis IM, 2 db kemény gumis, mindkettőnél lenne egy teli meg egy üres tankos. (Mondjuk telitank = a boxutcából mindig egy versenytávnyi benyával kellene kigurulni.) A 4 "kisedzés" nyertese 1-1 pontot kapna és a legjobb átlagidővel rendelkezőé lenne a pole, stb. :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Motion_Blur #27053 üzenetére

    Csak próbálok felnőni Börni papához :D ;)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz -Mike- #27057 üzenetére

    Mint fentebb olvashattad, épp azt a tábort képviselem, akik szerint egyáltalán nem rosszabb az F1, mint régebben. A versenyek még jobbak is idén. Ugyanakkor ez a gumispórolós, többrészes, unalmas időmérő igenis vacak. Lehet, hogy szerinted nem, de engedtessék már meg nekem, hogy elmondjam erről a saját véleményemet is. Talán egy F1 fórumon elfér, nem? Talán pont erre (is) van az ilyesmi ugye. :)
    Menj a saját blogodra, ott nem fogsz olvasni mástól semmit, ami nem tetszik.
    Amúgy meg viccnek szántam a fentit, bár úgy látom nem igazán jött át. Egyébként a mostani rendszernél az sem lenne rosszabb.
    A többesszámot nem értem, kivel is veszel egy kalap alá és miért is? Nem kellene.
    A nagy tanításaidból meg nem kérek, tartsd meg magadnak. Kösz :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #27060 üzenetére

    Hogy érted, hogy ugyanebben a 3lépcsős rendszerben?
    Mindenki megy sorban 1 kört és a legrosszabb 7 kiesik, aztán megint ez és végül megitn a TOP10ben?
    Egyrészt erre nem lenne idő, másfelől most is majdnem ugyanez zajlik. Most annyival különb ennél, hogy előfordulhatnak zavarások ill. lehet még több kört menni, de a TOP10 alig alig megy 1-2 gyors körnél többet etaponként. Sztem egyik sem jó.
    Ok, belátom, nehéz olyan időmérő rendszert találni, amely néző és reklámszempontból is igen jó, ráadásul korrekt az eredményt tekintve is.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz -Mike- #27070 üzenetére

    Rendben van, csak a vélemény megfogalmazásod lehetett volna olyan is, amiből nem süt a másik hibbantnak nézése szvsz. ;) Azzal semmi gond sztem, hogy más a véleményünk.
    Peace.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz [CS]Blade2 #29206 üzenetére

    Ezt még 2-3 futammal a vége előtt készítettem. Sokat persze nem veszít az értékéből, hiszen csak annyi történt, hogy Vettel leelőzte Webbot és Alonsot ill Button még jobban visszaesett. Ha megvan még az eredeti fájl, akkor megcsinálom majd a teljeset, de szerintem már nincsen meg. Azért utánanézek majd. :)

    Idén sokkal simább a küzdelem. Jól nézne ki azért, ha év végére mégis szorossá válna. :)
    Mindenesetre olyan tavalyi ötösfogat a VB címért már nem lesz.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Motion_Blur #32009 üzenetére

    Idén is az a jellemző koreográfia, hogy Seb az első 3 körben 5 mp előnyt autókáz ki aztán utána lazít végig. Pár kivételtől eltekintve. Meglepne, ha a Red Bull csak a verseny első 3-4 körében lenne képes ennyivel nagyobb tempóra ;)
    Persze eddig nagyon impresszív a szezonja, ez kétségtelen. Schumi 2004-es szezonja mindazonáltal erősebb szerintem, főleg annak tükrében, hogy nem mindig az élről indulok és elautókázok verziót láthattuk tőle. Mansellnek is több győzelme volt 9 futam után plusz egy kiesése, ami azt mutatja, hogy Őt se nagypn előzték meg pályán.
    Ezzel szemben Vettelt már 3 másik pilóta is legyőzte idén, kettő tiszta előzéssel, egy pedig tekintélyes különbséggel, ami azt sejteti, hogy ott is lett volna előzés.

    Ide sorolnám még Senna 88-as szezonját, kíváncsi vagyok Vettel képes lesz-e megdönteni azt az időmérős teljesítményt. Ha esetleg igen, akkor sem lehet teljes az öröme, mert Webber azért nem egy Prost.
    Végül egy szerintem tényleg "jobb" idénykezdet Vettelénél: Fangio 54. Vegyük figyelembe, hogy összesen 8 futam volt és nézzük meg, hogy a csapattársak hol végeztek. ;)

    Plusz Vettel idei nagy meneteléséhez valóban hozzá kell venni azt is, hogy idén alig van motorhiba ill egyéb technikai zűr, melyek a korábbi bajnokokat azért sokszor hátráltatták.

    Mindezzel nem azt mondom, hogy Vettel idei első fél éve nem totál zseniális (mert az), csak azt, hogy a királlyá koronázására még várnunk kell :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Motion_Blur #34673 üzenetére

    Márpedig a RB idén egész évet nézve nagyon kiemelkedik a mezőnyből.
    Nézd csak meg a konstruktőri vb állását! Ekkora különbség nem lehet csak a többiek bénázása miatt. A legjobban az mutatja a fölényt, hogy a sokak által (általad is) lenézett, semmibe vett, mások által direkt visszaszorítottnak gondolt Webber simán 2. a pontversenyben a mezőny magasan legjobbnak tartott 2-3 pilótája előtt...
    Ha Vettel helyett gyengébb csapattársa lenne, simán VB lehetne/lenne.
    Hozzáteszem, szerintem Vettel megérdemelten lesz VB idén, mert az F1 sosem csak a versenyzőkről szólt, ma sem. De hogy ekkora technikai fölényt legutóbb Schumi némelyik Ferraris címének évében láttunk, az fix.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz AMD Power #34830 üzenetére

    Szörnyű dolgod volt :DDD
    Ráadásul F1 nélkül... hogy bírtad ki? :))

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz hunnylander #35041 üzenetére

    Jól tetted, hogy leírtad, engem pl érdekelt, hogy miért nem fejezte be és jó volt látni az ezt igazoló számokat.
    Szóval köszönöm!

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Rosberg jövőre a Ferrarinál?

    Pletyka, jó eséllyel totál fals, de azért akadnak tények, melyek alátámaszthatják.
    Massa idén kilátástalan szezont fut (ennél még tavaly is jobb volt), a Ferrari jó eséllyel szabadulni akar lassan tőle. Továbbá Nico is kezdheti egyre kényelmetlenebbül érezni magát a Mester mellett (idén már nem mondható, hogy jobb nála), plusz a Ferrari kétségtelenül előrelépés lenne. Rosberg évek óta fekete ló, sokak szerint akár VB is lehetne jobb autóval, mások szerint nem véletlen, hogy még futamot sem tudott nyerni. Mondjuk jó kérdés, hogy képes lenne-e tartani a lépést Alonsoval.
    Kétségtelen, hogy Massának van szerződése 2012-re, de Raikkönen esetében is láttuk, hogy a Ferrarinál ez semmire sem garancia. A pletykát erősítheti azonban, hogy Rosbergnek még nincs szerződése a Mercedessel a jövő évre... Ha megy a Ferrarihoz, ki lenne Schumi csapattársa? Massa (akivel régóta jóban van), Sutil (akit jó eséllyel lapátra tesz a FI, de örök ígéret), Raikkönen? :)

    A fenti cikk egy angol fordítása:

    Rumor: Rosberg, Massa takes to Ferrari?
    by Christian Nimmervoll
    31st Oct 11

    (Motor-Total.com) - Since his serious accident in qualifying for the Hungarian Grand Prix 2009 (including subsequent injury break) Felipe Massa has pulled out of trees. His record against team-mate Fernando Alonso speaks volumes: 242:479 points, winning 0:6, 5:19 podiums, 8:28 acquired qualifying. Not enough for a Ferrari driver?

    Massa still has the contract until the end of 2012 and Ferrari president Luca di Montezemolo has in the past repeatedly stressed that it intends to comply with this also, but the latest rumors, this decision is not carved in stone. "Felipe is on his team under enormous pressure," feels as McLaren team boss Martin Whitmarsh - and this opinion is by no means alone.

    After a "weekend to forget 'in India also fears Eddie Jordan, bust out that Massa could" watch out, he must, because there are many young talents out there, he does have a contract for next year, but his future at Ferrari is not absolute. guarantees, "says the former team manager. "In Formula 1 you you can never be sure. He has damaged the car in qualifying and just made the same mistake in the race again."

    Haug: "The market is open"
    It is known that Michael Schumacher will stay at least until the end of 2012, and even with Rosberg is one previously assumed that a three-year contract between 2010 and 2012. But according to "Bild am Sonntag 'are the dice for 2012 have not been made:" The market is open, "Mercedes motorsport director Norbert Haug said in an interview with the newspaper," and we have many drivers who knock on us But Nico. wants us forward and we with him. "
    "Nico believes in the people who work at Mercedes," team boss Ross Brawn interjects, "and we believe Nico. It's all just a matter of time." Preferably one would bind the young German long-term, but he wants to get involved in the face of the current crisis, reportedly sporting. "In general: One can also be at the wrong time in the wrong team," says Haug. "Should avoid a mistake that every driver."

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Motion_Blur #37608 üzenetére

    Nem semmi... Ugyanakkor ez a rekord akkor lesz igazán az övé, ha százalékosan is több kört tölt az élen, mint a jelenlegi legjobb, Jim Clark (1963). Akkor még csak 10 verseny volt egy évben, így az általa élen töltött körök számát "könnyű" megdönteni.
    A lényeg: Az abszolút rekordhoz még legalább 99 kört az élen kell töltenie a hátralévő 2 futamon.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Motion_Blur #37631 üzenetére

    Mindamellett, hogy Vettel nagyon egyben van idén, nyilván jobban, mint Webber, azért kétségtelen, hogy idén Webber halvány árnyéka önmagának. Tavaly sokkal jobban látszott, hogy egyáltalán nem kategóriákkal rosszabb Vettelnél. Aki ezt állítja, annak erősen szelektív a memóriája.
    Egy kis emlékeztető: Tavaly Webber átlagosan olyan idővel kvalifikálta magát a rajtrácsra, mint Vettel, a 19 futamból 7x is jobb edzéseredménye volt az idén kvalikirálynak látszó csapattársánál, Vettel 5, Webber 4 futamot nyert, ugyanannyi leggyorsabb körük, dobogójuk és csaknem ugyanannyi versenyben élen töltött körük volt. A kiesések alig befolyásolták a számokat, mivel SV 3x, MW 2x esett ki. Ráadásul az évnek Monaco környékén volt olyan időszaka, amikor Webbo volt annyira jó Vettelhez képest mint amennyire idén Vettel hozzá képest... Egy szó mint száz, egy súlycsoport voltak.
    Idén ez nem így van. Ennek okát csak találgatni lehet, de szerintem részben a Pirelli gumik, részben Hornerék is benne vannak (Webber KERSe sokkal többször nem működött és milyen érdekes, az év első harmadában szinte minden futamon gondja volt vele... miután Vettel már nagyon vezetett a pontversenyben, máris jó lett Webber KERSe is), részben pedig Webber megtört tavaly év végén, hiszen ott nagyon nagy esélyt szalaszott el, élete évadát futotta és mégsem lett VB. Ő sokat gyengült a VB elbukása miatt, Vettel viszont sokat erősödött.

    Lényeg a lényeg, idén SV magasan jobb Webbernél és nyilván magasan jobb tavalyi önmagánál is. De vajh mi történne, ha egy másik önbizalomtól duzzadó VB ülne me mellé a 2es autóba? Az lenne Vettel igazi értékmérője, mert mindaddig könnyen a kocsira és Webbo fentebb részletezett problémáira + gyengébb képességeire fogható a nagy menetelés. Remélem meg fogjuk tudni :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz baluka26 #37651 üzenetére

    Nah igen, az mindenkinek világos sztem, hogy Vettelt már tavaly is tolta az RB, elég csak 3 mozzanatot kiemelni:
    1. Török ütközés, Webbert hibáztatták, holott minden szakértő egyből mondta, hogy Vettel fault
    2. Első szárny ügye, amit a kiválasztott autójára átszereltek, miután a sajátját lezúzta. :D
    3. Utolsó 2 futamra nem álltak be Webber mögé, hiába vezetett magabiztos előnnyel a pontversenyben. Ja és nem, nem volt jó döntés, mert szerintem az a plusz, amit Webber ettől lelkileg kapott volna az utsó 2 futamra, simán megnyerette volna vele a VB címet. Így viszont úgy kellett versenyeznie, hogy tudta, a csapatvezetés nem az Ő címének örülne. Nem kis teher...

    Egyébként meggyőződésem, hogy a fenti 3 mozzanat nélkül (tehát közel egyforma támogatás mellett) tavaly simán behúzta volna a címet Webbo és ugye akkor 2011 is egész máshogy alakulhatott volna (pl Alo vagy Button VB cím :D). Más kérdés persze, hogy ha Vettelnek nincsenek technikai zűrjei, akkor lehet, hogy úgy is Ő nyer.

    Megjegyzem, nem Vettel idei eredményeit vitatom, mert zseniálisan vezet, csak csupán nem látom kristálytisztának, hogy a csodaautó és a csapatvezetés 100%-os támogatása (plusz a csapattárs ennél jóval gyengébb segítése) nélkül is ugyanígy állnánk.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Motion_Blur #37656 üzenetére

    Persze, lehet ragozni. Webber például Törökországban bukott egy győzelmet, mert a csapattársa a boxból Webbernek érkező "spórolj az üzemanyaggal, hogy a kedvenc leelőzhessen" üzenet ellenére sem tudta tisztán leelőzni, inkább nekiment.
    Ok, Vettelnek több műszaki gondja volt, de azért ne felejtsük el, hogy Kanadában Webber autójában váltót cseréltek a kvali után, ami miatt 5 helyes rajtbüntetést kapott, így elszállt az esélye a győzelemre, pedig Vettel elől, az első sorból rajtolt volna. Pont a török incidens után volt ez, még azt sem zárom ki, hogy Horneréknek már nagyon nem tetszett Webbo szériája (zsinórban 4x Vettel elé kvalifikálta magát, 2x nyert, 1x első helyről ütötték ki) és ezt találták ki.
    Egyébként ezzel együtt is sokkal jobb volt Vettelnél azon a hétvégén, a verseny végére utolérte, pedig 4 hellyel hátrébbról startolt.

    Másik kérdésedre: a Spanyol és a Monacói versenyen túl ide tartozik a török és a kanadai hétvége is, 4 futam pedig már komoly kis időszak. Ekkor tisztán jobb volt Webber, ezután pedig sokáig egál volt a 2 versenyző formája.

    Persze Mark idén sehol sincs, de tavaly nagyon is szoros volt, pedig a szél Vettelnek fújt. Ergo csak ismétlem önmagam, szép ez a rekordhalmozás, de ilyen kocsival nem annyira nehéz, hogy elájuljak tőle. Remélem a következő években a RBR nem lesz ennyire domináns és/vagy lesz egy erős VB csapattársa Vettelnek, így bizonyíthatja csak a még kétkedőknek (nekem is), hogy tényleg a legnagyobbak közé való.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz JJános #37733 üzenetére

    Olvasd el kérlek a mai korábbi hozzászólásaimat, ha még nem tetted.
    Ha Webber csak 2. számú pilótának jó, akkor tavalyi teljesítménye alapján Vettel is csak annak jó (mivel nem igazán volt jobb tavaly Webbernél), ez pedig igen furcsán hangzik valakivel kapcsolatban, aki a kérdéses évben világbajnok lett... (Megjegyzem btw hogy F1es fórumokon Vettelt jellemzően csak 2010 negyedik legjobb pilótájának szavazták meg Hamilton, Alonso és Kubica mögött, ez azért jelzésértékű. Persze idén talán nem lehet kérdéses, hogy első lesz.)

    Más: Alonso lehet, hogy látna lehetőséget egy RBR-es szerződésben, de biztosíthatlak, hogy nem írna oda alá, mint 2. számú pilóta a csodagyerek mögött. Márpedig Te ezt állítod:
    "Bárki szívesen lenne ebben a mezőnyben a második számú pilóta az RBR-nél. Sztem. Bárki. Bármelyik pilóta! "
    Nagy fenét. A mezőny kb fele biztos nem menne direkt 2. pilótának, ellenben a nagy lehetőséget látnák a VB címre és Vettel elverésére. Most komolyan? Ezek a srácok a legjobb élő autóversenyzők. Olyan egészséges egoizmus tombol bennük, hogy fel sem igazán merül, hogy ne vernének meg akárkit azonos feltételekkel. Közülük sokan verték is már Vettelt alacsonyabb szériában, sőt, F1ben is. Ergo ne akard bemesélni, hogy Hamilton, Button, Alonso, Schumi vagy akár Rosberg, Kubica, Kobayashi, Trulli eleve úgy menne az RBRhez, hogy rendben majd Vettelke mögött összeszedem a lepattanókat... Ezek a srácok tényleg hiszik, hogy bárkit le tudnak győzni (többen nem is alaptalanul), hinniük is kell!

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Btw szerintem kissé elbeszéltek itt egymás mellett. Mindkét oldal mondandójában van igazság, de valahogy senki nem látja azt meg a másikéban, csak a sajátját erőlteti.

    Vettel idei teljesítménye parádés, akármennyire is jó a kocsi és gyenge/elnyomott a csapattárs, a futamokat meg kell nyerni, a leggyorsabb köröket is meg kell futni, magától nem ér körbe az autó. Volt már az F1 történetében sok az idei RBRhez hasonlóan domináns autó, mégsem nagyon volt senki, aki ennyire tudott volna élni a technika adta lehetőséggel, mint Vettel. Ezt pedig nem elismerni súlyos elvakultságra/vakságra vall. Nagyon rendben van a srác idegileg, fejben, fizikailag, mindenhogy. A csapat hibátlan munkát végez mögötte és Vettel idénre összeszedte azt a plusz pár tizedet (ill. Webber veszítette el), ami ahhoz kell, hogy az egyetlen embert könnyen lerázza, aki hasonló képességű autóban ül, mint Ő.

    Ugyanakkor mondhatjuk, hogy szerencséje van, hogy "csak" egy Webber a csapattársa, hiszen pl Senna vagy Prost kb az év összes futamát pole-ból nyerte volna 88-ban, ha nem épp a másik zseni a csapattársa... Ha Vettel kapott volna idén egy Hamilton/Alonso erősségű csapattársat, akkor más lenne a leányzó fekvése. Akár még 2007 története is ismétlődhetett volna, RBR 2 szék között a pad alá. De nem kapott. Lényeg a lényeg, a feladatát közel tökéletesen végezte. Tökéletesebben, mint hasonlóan jó helyzetben eddig bárki.

    A másik oldal védelmében szólva ugyanakkor az is jogos, hogy egy ennyire domináns autóval egy alulmotivált/visszafogott csapattárs mellett nyerni zsinórban a futamokat nem olyan nagy dolog. Elvileg persze, gyakorlatilag dehogynem. Szóval jogos kritika Vettel felé, hogy bizony még bizonyítania kell. Az évek majd megmutatják, hogy neccesebb helyzetekben mit tud. A linkelt előzésektől én pl nem estem hanyatt, jellemzően sokkal frissebb gumin/gyengébb autók ellen/első körben elért előzésekről van szó. Van köztük szép, de személy szerint nekem még ilyen téren bizonyítani kell Vettelnek, mert hasonló erejű autók esetén túl sokszor láttam már beragadni ill. két esetben balesetet okozni.

    A Vettel fanok szerintem vegyék elismerésnek a sok kritikát, mert mindig a legjobbakat kritizálják a legtöbben. Olyan úgy sem lesz, hogy ne kötnének sokan bele valamibe. Schumi, Senna, Prost kapcsán is rendre felmerülnek az érvek/ellenérvek miért volt jó/nem jó, szóval sosem lesz ez másképpen Vettel esetében sem.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz JJános #37754 üzenetére

    Persze, hogy értem a mondandódat. Szerintem túlságosan magadra veszed a dolgot.
    Nem várhatod el, hogy ne legyenek ellendrukkerek. Mindig lesznek. Az éremnek két oldala van, Te a fejet szereted, mások az írást. Ez így normális és sosem lesz másképp. Aki mást szeret, sokszor persze túlmegy az értelmes határokon és pl "senkinek" nevezi Vettelt, aki a Ferrarinál Massától is kikapna. Az ilyenekkel nem kell és nem is éri meg foglalkozni.
    Btw egyetértek azzal, hogy Vettel a legtöbb pilótánál precízebb és lelkiismeretesebb, a részletekre jobban odafigyel és bizony ez tizedekben mérhető előnyt adhat neki körönként. Ezek nagyon is fontos dolgok. Ugyanakkor ne gondoljuk, hogy egy Alonso, vagy akár egy Maldonado vagy D'Ambrosio úgy érkezik egy hétvégére, hogy na csak beugrom a kocsiba pár órára és aztán megyek vissza csajozni/cimbizni. Mindenki nagyon komolyan készül, ezt butaság vitatni... (Tudom, hogy nem Te tetted.)

    Motion_Blur: Köszönöm!

    vikvuk: Sorry, ha élvezted a trollkodást ill. parttalan vitát, ami itt ment, de szerintem érdemesebb volt "lezárni"... Persze aki szeretné, nyugodtan folytathatja, elvégre ez egy fórum, az pedig, amit írtam, csak egy vélemény, bár a lehetőségekhez mérten talán egész tényszerű és objektív :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Nowhereman #37757 üzenetére

    Dehogynem. Hiszen "még" Webbernek is majdnem sikerült nyernie tavaly. Ha nincs a buta hiba Koreában, vagy egyszerűen csak jobban megy Abu Dhabiban, akkor övé a cím. Ne mondd nekem, hogy direkt így centizték ki Hornerék, hogy az utolsó futam előtt Vettel csak 3. az összetettben és onnan nyer :) Szóval szerintem egy Webbernél (pszichésen is) jobb pilóta meg tudná verni Vettelt, vagy legalábbis lenne rá esélye. Hogyne, tény, hogy az RBR Vettel győzelmét akarja, de Ők sem atyaúristenek.

    Xirtam: Miért ne lenne legjobb autó? Idén nem sokan vitatják, hogy az RBR az. Ok, persze kell mögé a csapat és így együtt, a csomag az, ami a legjobb, de kétségtelenül van legjobb. Értem mit mondasz, a tervezőktől kezdve a takarítókig mindenki sokéves munkája együtt eredményezi, hogy egy autó, egy csomag legjobb legyen. De ettől még létezik ilyen és szerintem JJános is erre gondolt. Szerintem a pilóták 100%-a a RBR-t nevezné meg idei legjobb autónak, annak ellenére, hogy elképzelhető, hogy egyik versenyzőnek nem ugyanaz az autó a legjobb, mint a másiknak... Na de ezen ne flame-eljünk, szerintem érted mire akarok kilyukadni és én is, hogy Te mire.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Oliverda #42089 üzenetére

    :D Jóféle kell legyen, mert a hatása frenetikus néhány hsz-t látva... ;)

    Btw szerintem idén a Lotus és a Merci fog várakozáson felül szerepelni...
    A McLarent a RB elé várom, ha nem is feltétlenül kapásból, de év végére. Valószínűnek tartom, hogy idén egy erősebb Webbert fogunk látni, aki még ha nem is lesz képes rendszeresen verni Vettelt, de eléggé meg fogja nehezíteni a dolgát, így a Meki párosa előtt adódik a lehetőség. Hamiltont erősebbnek várom, mint Buttont, szerintem most helyre áll a világ rendje és nem a gumimágus lesz a gyorsabb :) (Bár jónak tartom Buttont, Hamilton bőven jobb képességű, csak még mindig nincs egyben.)
    Alonso éve hasonló lesz szvsz, mint a tavalyi volt, néhány dobogó egy arra sem alkalmas autóval. Jó lenne egy erős Ferrari és hármas versenyfutás a VB címekért, de ha már Fry is elismeri a gondokat, akkor ott tényleg baj van. Egyetértek Olival btw, mikorra a Ferrari megközelíti az élen álló kettőst annyira, hogy Alonso zsenialitása elég legyen a futamok behúzására, már késő lesz.
    A FI és a Sauber is erősnek tűnik, sőt, a Torrot sem írnám le, bármelyikük okozhat meglepetést, de nagyon szorosan állnak szerintem.
    Még egy tipp a végére: 2012-ben Raikkönen és Schumacher dobogót is láthatunk (60%-60%), valamint lesz Alonso futamgyőzelem és nem zárom ki az első Rosberg győzelmet sem, mondjuk 25%. :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #43591 üzenetére

    Időmérő:

    1. McLaren
    2. Merci
    3. Lotus
    4. RBR
    5. Alonso

    Verseny:

    1.-2. McLaren, RBR
    3.-4. Lotus, Alonso
    5. Merci?

    Legalábbis egy futam alapján. Mindebben az lesz nagyon érdekes, ha ez a sorrend az év első felében nagyjából így fennmarad. Ekkor ugyanis még akkor is gondban lesz a Red Bull, ha versenytempóban akár át is ugorják Hamiltonékat...

    Ha a McLaren stabilan TOP3-ból tud mindkét pilótával startolni, miközben legalább 2 Mercis/Lotusos srác is befurakszik Vettelék elé, az sorozatos McLaren győzelmeket vetít előre és Vettel hamar komoly hátrányban találhatja magát, kiváltképp akkor, ha Webbo megtanul rajtolni és így Ő is elcsíp néha pár pontot a címvédő orra elől...

    Ugyanakkor, ha a Red Bull javít a kvalin és stabil 1.-2. sort hoznak, az egy teljesen másik történet. Szerintetek reális az Ausztrál időmérő eredménye (leszámítva Alonsot és Raikkönent) ? Hasonlóra számíthatunk továbbra is?

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    El vagyunk kényeztetve, a holnapi verseny még teljesen száraz időjárás mellett is nagyon izgalmas lesz. Sosem voltam Schumacher fan, de most drukkolok neki, biztos nagyon szeretne ismét az interjúszobába fáradni, de ezúttal egy versenyt követően ;) Meg is érdemelné, szenzációs, hogy 43 éves korában is bírja ezt a nagyon kemény terhelést!
    Ami az első hely sorsát illeti, Hamilton vezetést tippelek az első körökre, de a végéig valószínűleg megeszi Button, mivel Ő meg a gumikat eszi meg... A Lotusok versenytempója is érdekes lesz, vajon kiegészülhet-e a győzelemért folytatott küzdelem velük és a Mercikkel? Remélem Perez tartja a szép rajthelyét, bár pl Kimivel a háta mögött ez elég reménytelen lesz.

    Tipp:

    Száraz futamra:
    1. Button
    2. Hamilton
    3. Vettel
    4. MSC
    5. Webber
    6. Raikkönen
    7. Alonso

    Esőben:
    1. Vettel
    2. MSC
    3. Hamilton
    4. Button

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz giigz #44250 üzenetére

    Szerintem jobban értenek hozzá Nálad. Ha ez ennyire egyszerű lenne, hogy csak kicsit eltolják a beállítást a kanyarok irányába és sokkal gyorsabb lesz az autó, nem gondolod, hogy azonnal megtennék? Vagy azt gondolod, hogy Te így párezer km távolságból, a csapat számára rendelkezésre álló rengeteg belsős telemetria és egyéb adat tudta nélkül is jól meg tudod mondani a tutit, hogy tudniillik Ross Brawnék nem látják a fától az erdőt? :D
    Egyébként ha kicsit belegondolnál, sejtenéd, hogy miért ilyen gyorsak az egyenesekben. Egyfelől a Mercedes a legerősebb motor az F1ben, emiatt (is) voltak már tavaly is nagyon gyorsak a Mercik a sebességmérő pontokon. Másrészt az összes F1es oldal tele van a Merci új csoda Fcsatornájával, mely rengeteget segít nekik a kvalin... Nos ez épp úgy működik, hogy csökkenti a leszorítóerőt (az első szárnyon), amikor a DRS aktiválva van, vagyis jellemzően az egyenesekben. A kisebb leszorítóerő pedig nagyobb végsebességet jelent jó esetben. Dióhéjban ennyi. De mondom, szerintem a Merci új találmányáról szóló hírek az elmúlt 8-10 nap során kb mindenhol megjelentek, nem hiszem, hogy nem találkoztál velük...
    Egyébként én nem nevezném semmi tapadásnak azt, ahogy a Mercik ma mentek a kanyarokban... Vagy Te ezt is jobban látod szakavatott szemmel? :D

    BMW001: Jogos, de az előtte lévő srácok sem kezdő "úszók". :) De akkor finomítsunk, mert bennem is felmerült már. Szóval ha közepesen vizes pálya lesz jellemzően, vagy felszáradó, akkor Button nyerhet MSC előtt, viszont ha "úszni" kell szakadó monszunesőben, piros zászlók között, akkor tartanám a fenti sorrendet :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Motion_Blur #44858 üzenetére

    Zseniálisat autózott... Mindent kihozott a Ferrariból, sőt, még egy kicsit többet is.
    Ma "utolsó" sor előre fusst játszottak a srácok, így lett ALO - PEREZ 1-2 :)

    Egyébként az nem volt akkora csoda, hogy az első 2 helyre kerültek, "csupán" jó rajt és jól időzített kerékcserék. Na meg pár szép előzés a nagy vízben. Ami hihetetlen, az az, hogy kb. 40 körön át végig őrizték/növelték az előnyt a papíron sokkal gyorsabb McLaren/RBR pilóták előtt...
    Na itt jön elő a mai TOP2 zsenialitása, bár őszintén szólva még így is nehezemre esik érteni, hogy az esős pályán klasszis és jobb verdával köröző Hamiltont és Vettelt így faképnél hagyták.
    Brilliáns volt!

    badd: Olvastam olyat, hogy a Mercinek nem a kopás a gondja, hanem az alacsony hőmérséklet. Most kiderült volna a hőségben, hogy így van-e, de az eső miatt nem tudtuk meg. Mindenesetre a teszteken nagyon jó hosszú etapjaik voltak és ott sem volt túl meleg, szóval ki tudja...

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz badd #44879 üzenetére

    Biztos gond van a kopással, mert a versenyzők is erre panaszkodnak, de lehet, hogy nem ez a fő/egyetlen probléma. Rosberg friss gumikkal is lassabb volt a körülötte lévőknél és Sumi sem tudott lényegesen feljebb lépkedni a 10-12 sávból. Mindeközben a 2 Williams átgázolt a mezőnyön (kis túlzással).

    BMW001: Azért szerintem nem kicsit esőmenők ők, de tényleg érdekes, hogy ma miért nem ment nekik annyira. A válasz minden bizonnyal az, hogy azért, mert Alonso és Perez képességei is zseniálisak esőben. Előbbiről eddig is tudtuk, hogy egész jó (bár én Hamit és Vettelt jobbnak gondolom/gondoltam), utóbbinak most volt lehetősége bizonyítani és meg is tette.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz werszomjas #44881 üzenetére

    Nem értek egyet. A Sauber szerintem jobb autó most, mint a Ferrari. Perez is nagyot ment, de előzni is tudni kell, ha nyerni akarsz. A győzelem a hibán ment el és valóban, a tapasztalattal majd higgadtabb lesz és meg fogja tudni oldani a hasonló helyzeteket. De addig érje be a 2. hellyel. Fernando pedig megvédte a helyét a lassabb autóval, így megérdemli a győzelmet. Támadni és védekezni is tudni kell, mindkettő skill.

    Btw volt pillanat, amikor Perez még Alonso előtt volt, de már az interekre csere után. De Alonso kb azonnal megelőzte. Erről valakinek linkje? Ha előtte tudott volna maradni, akkor valószínűleg nyer. De Fernando résen volt. Nagyot mentek mindketten!

    giigz: Igen, a gumikezelés terén gyengék, úgy teljességében... Ma lenyilatkozták, hogy gyors megoldás nem is lesz erre...

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Aktív témák