Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz Z00L #2416 üzenetére

    Tegyél be ide egy nem túl kis képet had nézzem azt a fúvóka ellenőrző mintázatot, meg azt a csíkozást is. Olyan nem létezik, hogy a fúvóka ellenőrző mintázatot tökéletesen nyomtatja, de mégis csíkoz.
    Egy próba erejéig vedd ki a pipát a gyors nyomtatástól, ennek hatására csinálja a két irányú nyomtatást. Ha megszűnik a csíkozás akkor a kalibrációs beállítást kell egyszer normálisan megcsinálni, mert nagyon el van állítva. Addig is míg ki nem derül mi okozza a problémádat, állítsd a nyomtatást fénykép módba, és sokkal kevésbé fog csíkozni.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • lamiki

    senior tag

    válasz Z00L #2420 üzenetére

    A kalibrálás úgy is csak függőleges igazítást végez, a vízszintes csíkokat nem szünteti meg.
    A fúvóka ellenőrző mintázaton úgy látszik a feketéd elég maszatosan nyomtat, és a sárgából sem megy vagy 3 fúvóka. A maszatolás 3 dolog miatt lehet.
    1. Nagyon rossz minőségű tinta
    2. A sok ezer oldal nyomtatástól szétkoptak már a fekete fúvókák.
    3. Rászáradt tinta akadályozza a tinta kijutását a fúvókákból. A tinta lehúzó gumin rengeteg rászáradt tinta van, és ahelyett, hogy lehúzná a felesleges tintát, csak bekeni a fúvókákat tinta ragaccsal. Ezt tudod orvosolni,óvatosan letörlöd a rászáradt tintát a gumi mindkét oldaláról, zöld nyári bogároldós szélvédő mosóval átitatott papírtörlővel, és a mögötte lévő filcről is itathatsz fel tintát, ha az újaiddal lazán rányomod a papírtörlőt rengeteget felszív, majd fél ív papírtörlőt összehajtogatsz, a közepére töltesz kevés szélvédő mosót, majd bekapcsolod a nyomtatót, ha a fej kimozdult kihúzod gyorsan a tápkábelt, így már tudod mozgatni a fejet kézzel. Elhúzod a fejet kicsit balra, berakod a fej alá a papírtörlőt, és finoman húzogatod jobbra-balra, ezt megismétled szükség szerint még pár ív papírtörlővel, ez lehozza ha van rászáradt tinta a fúvókák környékén.

    (Középen alul ott a gumi)
    Nekem két R200-asom van, az egyiknél nekem is el-el mentek a színek, a gyári patronnal, mert abban egy olyan szelep van a patron alján ami lezárja a tinta áramlást. Ezt a szelepet egy a patron alján lévő kis bütyök nyomta be, nekem a fejleszorítóban a hiányzó rugó miatt csinálta, nem bindig nyomta be a bütyök a szelepet teljesen.
    Ezért bár a gyári patronok is tölthetők és resetelhetők ennél a tipusnál, lecseréltem a patronokat ITMEDIA-s utángyártottra, amiben nincsen ilyen szelep.

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • lamiki

    senior tag

    válasz Z00L #2422 üzenetére

    Papírtörlő kendővel szépen fel lehet itatni a tintát, csak arra vigyázz el ne törj valami kis műanyag bigyót, vagy ki ne akadjon valami rugó amikor oda nyomod a papírtörlőt.

    A Clin ablaktisztító is megteszi.

    Én a helyedben inkább nem szerelném ki, mert nem biztos, hogy többé vissza tudod szerelni, nagyon nem fontos puccba vágni. Úgy is tintás lesz tisztításkor. Csak vastagon rászáradt tinta ne legyen rajta (pl a havernak akadályozta a fej kijutását a parkoló pozícióból, mert néha nagy recsegés-ropogás közepette nem engedte el a fejet a bölcső) és ne tocsogjon lehetőleg a tintában.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • lamiki

    senior tag

    válasz Z00L #2424 üzenetére

    Szerintem nem fogja.
    Ha nyomtatsz vele rendszeresen pl hetente 1-2x akkor biztosan nem beszáradás lesz.
    Kérj egy patroncserét, hajtsd fel a fej leszorítót, és nyomkodd meg lefelé a hiányzó szín patronját. ha nem lett jobb, akkor 1-2 szoftveres fejtisztítás szokott segíteni.

    Nem ilyen, vagy hasonló alul szelepes patronod van? (A felirat a patron töltéséhez készült)
    De akár még olyan is lehet, hogy a patronból kifogyott a tinta, találkoztam már olyannal, hogy a chip szerint még volt benne, de amúgy üres volt a patron, vagy akár levegő is okozhat gondot, ezt a rögzítő fülnek a patron oldalához való többszöri ütögetésével tudod megszüntetni.
    Na megyek aludni, jó éjt

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • lamiki

    senior tag

    válasz Z00L #2426 üzenetére

    Én amikor patront cseréltem innen rendeltem [link]
    Beírod a patron keresőjébe hogy Epson és R200 és hozza a patronokat tintákat hozzá.
    A 336 Ft-ost vettem hozzá, nem a legolcsóbb, de szépen nyomtat, ettől lehet sokfelé egy 100-assal olcsóbban is kapni, de legolcsóbb megtölteni, kb 7-10 ml fér bele kifogyáskor, szóval 50-60 Ft körül megtölthető/ patron

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • Feripapi

    csendes tag

    válasz Z00L #2424 üzenetére

    Tapasztalatom szerint az alkoholos popsitörlő csodákra képes

Új hozzászólás Aktív témák