Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magi20

    senior tag

    válasz Dexar007 #6950 üzenetére

    HUNGARY--ennyit mondok.

    nem mert amerikán belül és szinte minden országban olyan postai szolgáltatással küldik külföldre a csomagot ami ellenőrizhető USPS--GLS--DHL --EMS,meg hasonlók.

    de nálunk melyik vevő fizeti ki a 10000ft-os ems postai dijat? máshol az 2000ft.

    Miután ha mi szimpla levélpostai küldeményként adjuk fel külföldre,bár ems sem 100%-os mindig,mivel egy külföldi paypalos azt sem tudja leellenőrizni,igy olyan szinten megvagyunk lőve,hogy bár csak a vevő jóindulatán múlik,hogy visszakéri-e a pénzt vagy sem.

    Tehát ha te itthonról veszel valamit,akkor ez nem olyan egyszerű,hogy visszakérd a pénzt,mint ott.

    Nemtudom hogy ez hogy lehetséges,ahogy irtam a paypal valamilyen szinten egy kockázat cég.,nem véletlen hogy a semmire fizetsz amikor pénzt kapsz.-az egész rendszer olyan szinten szar,hogy az valami hihetetlen.

    Másik story olaszba küldöm az alaplapot,nem kapja meg beirom a csomagszámot.1hó után ő automatice visszakapta a pénzt.--én 2 hó után kaptam vissza a lapot..--posta sem tudta,de leglaább visszajöttt.buktam a 6500-at feladási dijat.

    Menjek be panaszkodni a postára????--hogyhát kifizettem de nem kapta meg.--kiröhögnek,irhatok panaszlevelet de leszarják::

    Másik story: kaptam egy csomagot kinából,vagyis kaptam volna. nem voltam otthon 2 napja,a szomszéd azt mondta hogy elköltöztünk( jóban voltunk)---erre a postás elutasitva visszaküldte a csomagot....:-) :C :C :C :R

    de elutasitva.......... rögtön másnap vissza is küldték.
    bementem osztályvezető itt pécsi postán.NŐ--nem értette mi a gondom.Mondom neki hogy az hogy elutasitva,azt jelenti hogy valaki aláirta helyettem,ergo hamisitott.
    Ebben az esetben rögtön 50-70000ft-os kártéritéssel élhetnék.-----2hó hajcihő után levelek váltása után irják,hogy kivizsgálták az ügyet,és bekaphatom.

    Annyit tudtam intézni,hogy a kedves postásnak mondtam: Miután nem 1 csomagot rendeltem már arra a cimre,tehát nagyon jól tudta,ill tudja,hogyha mégegyszer ilyen lesz akkor szétverem a fején az összes csomagot amit kapni fogok.
    szegénykém kb 45 éves,de azóta minden csomagot felhoz első szóra a tetőtérbe,mindig hagy 2 cetlit,ha nem vagyok itthon,sosem sérül meg 1 csomagom sem :-)

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • magi20

    senior tag

    válasz Dexar007 #6950 üzenetére

    ha érdekel mesélhetek még dolgokat kedves bANÁN:-)

    Pl: pár hete vártam 1kitt 2x4gb-os szervermemóriát,na aki tudja mennyit ér nem 2ft-ot.

    jön a postás fiú,kb 20 lehetett,de ez más volt mint az öreg.
    adja át a csomagot,nézem ...........postás kis-zacsi van ráhúzva,és légmentesen.
    Hm-már régi motoros vagyok,ugyhogy fura is volt a szitu.kérdem tőle hogy jegyzőkönyves vagy történt valami.???-mondja nem.
    na átadja kezembe veszem,és érzem hogy a doboz elég erőteljesen megy össze a kezemben,olyan furi érzés volt,mint amikor nincsen biztosan fogva,vagy fene tudja.

    jobban meglesem gyorsba,hát a doboz olyan szinten szarrá volt ázva,hogy mintha berakta volna vagy 10-15 percre,vagy 4-5 liter vizbe.
    Nézek a srácra,látja rajtam ennek nem lesz jó vége.
    gyorsan felirtam rendszámot,nevét elkértem tőle,és közöltem vele miután 3 havi fizetési értéke van a csomagban,ha valami baja lesz,akkor holnaptól lehet hogy nem dolgozik ott.

    a szerencsém hogy origi volt,és volt körbetekerve egy fullos fólia szerű valamivel.

    [ Szerkesztve ]

    Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

  • oceanearth

    őstag

    válasz Dexar007 #6950 üzenetére

    Ezt hívják inkasszónak. Ez azt jelenti, hogy ha te jogosulatlanul jutottál a pénzhez, akkor egy felsőbb szerv (ilyen pl. a PP) inkasszót kérhet a bankodtól. Ez lefordítva magyarra felszólítás nélküli fizetést jelent. Ha egy eladó nem küldi az árut, akkor előbb-utóbb jön az inkasszó, ami ellen nem tud mit tenni.

Új hozzászólás Aktív témák