Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L.T.

    aktív tag

    válasz pityulee™ #2629 üzenetére

    szerintem még lehetne róla beszélni, simán...
    Hát, ha akarunk beszélni róla, hát beszéljünk. Pedig éppen juliabrilke mondta a #2536-ban, hogy nem kéne már.
    pl ez sem igazán állja meg a helyét. nem egyforma súllyal számít bele a vámalapba (vagy vámértékbe)
    Mégegyszer:
    ''32. cikk (1) A vámértéknek a 29. cikk alapján történő megállapításakor az importált áruért ténylegesen kifizetett vagy kifizetendő árhoz hozzá kell számítani:
    i. az importált áru szállításának és biztosításának költsége, és
    ii. az importált áru szállításával kapcsolatos rakodási és anyagmozgatási költségek,
    amelyek a Közösség vámterületére történő beléptetés helyéig merültek fel.
    [link]

    Ha ez nem így lenne akkor egy 50$ értékű áru számláján 1$ lenne az áru tényleges ára és 49$ a szállítási költség. És akkor az 1$ után kéne a vám meg az áfa. hehehe. Azért Brüsszelben sem idióták dolgoznak :)

    juliabrilke! szerintem mi elbeszélünk egymás mellett. Én elhiszem, hogy tudod mi a különbség a vám meg az áfa között. De Te nem ezt kérdezted és Én nem erre válaszoltam. A terméket egyébként nem vámoltatod hanem vámolják. Az áru teljes árára (szállítás, csomagolás, stb) jön 3 % vám. Erre a vámmal növelt értékre jön a 20% áfa.
    Abban igazad van, Hogy tökmind1 fizetni kell, de mindig. :)

    Valamelyik nap megkérdeztem a vámosokat (VPOP), hogy mi van az ajándékokkal. Válaszoltak is egy nap alatt:

    A 29. cikk szerint magánszemély által magánszemélynek harmadik országból a Közösségbe küldött csomagküldemény importvámoktól mentesen hozható be, amennyiben az ilyen behozatal nem kereskedelmi célú.

    Nem kereskedelmi célú egy küldemény, ha

    - alkalmi jellegű,

    - személyes használatra szolgál,

    - pénzbeli ellenszolgáltatástól mentesen küldik,

    - küldeményenként a 45 € összértéket nem haladja meg.


    Amennyiben az egy küldeménybe tartozó tételek összértéke meghaladja a 45 €-t, akkor a mentesség azokra a tételekre vonatkozik, amelyek külön behozatal esetén részesülnének a mentességből. Az egyes áruk értékének megosztása nem megengedett.


    Mi persze beleférünk a négy feltétel egyikébe természetesen :DD

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák