Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz _Yvorl_ #767 üzenetére

    ''Viszont biztosítást kötnék a dologra, mert a magyar postáról lehangoló a véleményem [..]''
    Egy kis kivétel: nem volt eddig olyan marhára sok tranzakcióm, kábé tíz, de a Magyar Postával még volt gondom. Ellenben a gyorspostákkal már nem először szívok, a második ''nehéz ügy'' épp most van folyamatban. Az első még nem is eBay-es rendelés volt: A DPD nevű gyorsposta cég idehozta ugyan az árut, csak épp mindhárom kézbesítési próbálkozásakor ''elfelejtett'' értesítőt hagyni, így a küldemény szépen visszament Németországba. Szerencsére a feladó cég rendes volt, másodszorra ingyen elküldte, és akkor már tudtam, kit is kell keresnem. A futár a céghez hozott valamit, ahol dolgozom, és magával hozta az én kisméretű küldeményemet is (a kérdést, hogy miért nem hagyott valamilyen nyomot, annyival intézte el, hogy ''nem voltunk otthon''. Hát vazze', ki gondolná, hogy az emberek hétköznap délelőttönként dolgoznak..).
    Most meg december közepe óta várok Hollandiából egy nagyértékű, eBay-en vett műszaki cikket, és a helyzet sokban hasonlít az előbbihez: értesítés nincs(!), (az online csomagkövetés szerint háromszor próbálták meg a kézbesítést), a csomag visszament, az eladó meg még engem tol le, hogy miért nem veszem át a csomagot, ha egyszer kapok egy csomó értesítést.. A dolog szépsége, hogy nem sikerült kideríteni, hogy melyik cég a magyarországi kézbesítő. A feladás a holland TPG Post-nál történt, de a szóbajöhető hazai cégek közül egy sem bukkant a csomag nyomára. Még a TPG Post-nak is írtam, de ők sem tudták megmondani az egyértelmű választ arra, hogy ki lehet a hazai kézbesítő. A legrendesebb a Magyar Posta ügyfélszolgálata volt: válaszoltak a levelemre, a telefonos érdeklődésem után meg később vissza is hívtak (erre még a valószínűen leginkább illetékes gyorsposta sem volt képes, ígérete ellenére sem, igaz, előtte már többször kerestem őket, de nem találtak semmit). A Posta ráadásul tippeket is adott, és a saját nyilvántartásukban is utánanéztek a csomagnak, hátha. Azért eléggé vicces dolog, hogy öt céggel - köztük a feladó postával - vettem fel a kapcsolatot, de egyszerűen nem sikerült a csomag nyomára sem bukkanni Magyarországon. Most legalább éppen tudom, hogy hol van: a feladó országban :(.

Új hozzászólás Aktív témák