Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #15 üzenetére

    ''újra dugdostam mindent, ki-be kapcsoltam mindent, kb 100x keresgéltem a csatornát de no''
    A dekódert a video csatlakozón keresztül kéne nyomatni a TV-re! A minősége is jobb, és a csatornát sem kéne keresgélni (Ami ráadásul keményen interferálhat valamelyik földi UHF csatorna jelével)! :U Próbáld ki, ezzel legalább a dekóder működőképességét tudod ellenőrizni!
    A dekódernél találkoztam már olyan ''kisiklással'', hogy lefagyott, nem volt hajlandó beindulni, resetelni kellett, utána minden OK lett. Vigyázz, a teljes resethez kevés, ha OFF-ba kapcsolod, ki is kell húzni a konnektorból 1-2 percre! :))

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #21 üzenetére

    ''aztán hírtelen nem találtam a jelet sehol amikor szarakodni kezdett a dvd játékos..''

    Ezt nem egészen értem! :( Ha az alapsávi video jelet vezeted a TV-re, akkor nem kell semmit keresgélni, csak a TV-t átkapcsolni AV üzemmódba és kész! Oszt vagy megvan a jel, vagy nincs!
    A DVD játékost hogyan kapcsoltad a TV-re? A TV 2. video csatiján keresztül? Egyáltalán, hogyan kavarhat be a dekóder, hiszen semmi köze nincs a DVD playerhez? :F

  • Szega

    csendes tag

    válasz siskin #23 üzenetére

    ''Szega ha nem tévedek a videó csatlakozón az AV(scart) csatlakozót értette''

    Természetesen! Ami persze nem biztos, hogy Scart, lehet RCA is! :) A lényeg, hogy ne a dekóder modulátorának gagyi RF jelével csatlakozzon! :Y

    ''a DVD Vs.Dekóder ügy érdekes.Hogyan lehettek összekapcsolva?''

    Hát igen, én is ezt tudakoltam! :F

  • Szega

    csendes tag

    válasz Mr... #26 üzenetére

    ''az útóbbi időben nem lehet rajta DVD-ket lejátszani, mert mindig egy ''country kód''-ot kér.''

    Európa régiókódja:2. Elvileg ezt kell neki megadni, ha kéri és ezzel működnie is kell!
    Esetleg megpróbálhatod a 0-t, vagy a 9-est. Ezek a regionfree kódok, de nem biztos, hogy elfogadja.
    Nem a kód megadásánál bénáztál el valamit? Nem kell esetleg vmi OK-szerű (Enter, Confirm stb.) billentyűvel lezárni a kód megadását, amit esetleg elmulasztottál, és ezért nem vette be a kódot?

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #27 üzenetére

    Először ezt írtad (21):
    ''ez mind megtörtént már a videjón keresztűl van kötve..''
    Aztán meg ezt (28):
    ''loewe tv-m van. a dekóder sima antenna kábelen csatizik a tv-vel.''

    Tehát MÉGSEM videjócsatlakozón keresztül nyomatod a dekóder jelét a TV-re, hanem a dekóder modulátorán keresztül, antennakábelen! :Y Olvasd már el légyszi figyelmesen, amit írtam, pont ezt reklamáltam! Lehet, hogy vmelyik földi UHF adó jelével interferál a dekóder modulátorának a jele (mivel az is vmelyik UHF csatornára van hangolva), és ezért nem jön be rendesen! :(
    Továbbra is azt javaslom, hogy a dekódert az alapsávi VIDEO OUT csatlakozóján keresztül kösd rá a TV video bemenetére. A TV-t kapcsold AV állásba. Ekkor meg kell jelennie a dekóder képének a TV-n! (Ilyenkor semmit nem kell hangolgatni, keresgélni, hiszen a TV ilyenkor csak szolgaian megjeleníti a video bemenetére érkező alapsávi video jelet. Az RF fokozat - antenna, tuner stb. - mintha ott se lenne!!!) Ezzel legalább a dekóder működőképességét tudod ellenőrizni! Ha így nem megy a dekóder (és a Reset sem segít), akkor besz@rt, ki kell cseréltetni az AH-nál (Ingyen megteszik, volt már rá példa.)

    Általánosságban: Ha jót akarsz, video jelforrásokat CSAK VIDEO CSATLAKOZÓN KERESZTÜL köss össze egymással, vagy a TV-vel! Ha a TV-n van 2 v. 3 video bemenet, akkor nincs gond. Ha csak 1 bemenete van, akkor célszerű venni egy 2 v. 3 bemenetű video átkapcsoló dobozt (pl. Media Markt-ban) és azzal kiválasztani a forrásokat. Persze nem szabad megfeledkezni az AUDIO jelek bekötéséről sem (stereo esetén mindkét csatorna), hiszen a videojel csak a képtartalmat viszi!
    Ja, és a rend kedvéért: Igazán úgy korrekt a dolog, ha a video jelet koax kábelen, az audio jeleket pedig árnyékolt kábelen viszed! :U
    ''That's All Folks...'' :C

    [Szerkesztve]

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #33 üzenetére

    ''antenna kintről -dekóderbe -dekóderből -videóba -videóból -tvbe...2 éve így van kötve és semmi probléma nem volt''

    Elvileg persze így is lehet (sőt, ha minden stimmel, úgy-ahogy működnie is kell), de nem érdemes, mert problémákat okozhat! Pont erről próbállak lebeszélni, de úgy látszik hiába! :(
    Ha a TV-den csak 1 db video csati van, vegyél egy 3 bemenetű video kapcsolót, és azon keresztül kösd a cuccokat (VTR, Dekóder, DVD) a TV-re!
    Persze ha gondokat akarsz magadnak, és megelégszel a gyengébb minőséggel, akkor hagyj mindent a régiben! Nem erőszak a disznótor... :O

    ''csak amióta összeakadt a dvd lejátszóval''

    Nem akadhatott össze. A kettőnek semmi köze egymáshoz! Sztem mind a kettő - egymástól függetlenül - besz@rt! :((

    ''azóta nem találom sehol a jelet...''
    ''viszont ami már jobban zavar az a dekóder....''

    Ha megtennéd amit javasoltam, nem kéne keresgélni a jelet, és tuti biztosan el tudnád dönteni, hogy a dekóder jó-e! :D

    ''a dvd lejátszó már sehogy nem akar menni rendesen, pedig már csak a tv-t és a dvd-t kötöttem össze, semmi mást!!! De így is uaz a helyzet''

    Akkor valószínű, hogy a DVD tényleg kaki! Return To Sender...! :(((

  • Szega

    csendes tag

    válasz siskin #40 üzenetére

    ''Az RF kábeled dugójának nyakát vizsgáltad már?A sok ki-be dugdosástól,hajlítgatástól igen jó esélye van a belső fő ér eltörésének.''

    Ez így van! De előbb (videocsatin keresztüli összekötéssel) nem árt tisztázni, hogy a dekóder maga, jól működik-e? :U

    ''Gondolom nem saját gyártmányú RF kábelod van.(Pedig hidd el az-az igazi)''

    Bizony-bizony! Osztom a nézetedet! Én is csak ilyet használok! (Csak hát sajna nem mindenkinek áll jól a kezében a forrasztópáka, és némi alapismeret sem árt az efféle barkácsoláshoz!) :D
    Egyébként gyári video(!) kábelből sem érdemes a legolcsóbbat (leggagyibbat) venni! :(
    (Különösen a Scart kábelek igen vegyesek. Mi van bekötve, mi nem... Azt már nem is említem, ha véletlenül RGB-n keresztül akarod rákötni a cuccost a TV-re...)

  • Szega

    csendes tag

    válasz siskin #43 üzenetére

    ''A video kábellel való ellenőrzés fontosságára már elég soxor lett utalva,(#22,#23,#25)gondolom a srác már szerét ejthette.''

    Nem jelezte vissza...! Nekem inkább úgy tűnt, mintha nem igazán értené, miről van szó... :( Ezért próbáltam többször is leírni, szájbarágósan... :U

  • Szega

    csendes tag

    válasz Varga Csaba #46 üzenetére

    ''Figyi az am mikros dalvi dekoderen te nem találsz video kimenetet''

    Na nehogy máá! Vagy 3 éve azzal használom! Mindkét típusnak (DHR200-PA és DHR200-PAN) a hátulján van RCA aljzatos video out és audio out csatlakozó! :D
    A DHR200-PAN a Nicam stereo verzió, azon + még két audio kimenet (L, R) is van.

    ''ill azt SZVSZ koax csatlakoztatásra tervezték főleg!''

    A video kábel is koax! :DD - Jó esetben...

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #48 üzenetére

    ''mind a három lámpa ég,''

    Akkor úgy tűnik, hogy antennajel van, és a dekódolás is működik. :U

    ''de a jel nincs meg..ha meg is van nagyon szarúl jön csak be vhol..''

    Ezért kéne kipróbálni úgy, ahogyan javasoltam, hogy el tudd dönteni, a dekóderben van-e a hiba! - De most már többször nem írom le!!! :(

  • Szega

    csendes tag

    válasz Varga Csaba #45 üzenetére

    ''Nekem is volt am-mikro dekoderem és az orion dvd-m távirányítójával simán vezéreltem és viszont.''

    Hát ez jóóó! :B Nekem meg pont egy második távirányítóra lett volna szükségem (hogy a szomszéd szobában is legyen egy a kapcsolgatáshoz), és sehogy nem tudtam találni! Próbálkoztam univerzálissal is, de a több száz beprogramozott kód közül egyis sem stimmelt! :(

    ''Én inkább a gagyi dekodertől szabadultam meg''

    Sajnos, van ahol még mindig csak ez az elérhető árú megoldás (Kábel nincs, a UPC Direct pedig még drágább)! :((

    ''a mikro nemcsak drága de igen szar képmínőségű is volt az oda vissza kódolástól''

    Ha jó az antenna és a kábelhálózat, akkor tűrhető, élvezhető a minősége. Persze direct műhold minőséget nem kell tőle elvárni... :(((

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #49 üzenetére

    ''van 1scart csatlakozó a tv-n és abban van egy scart elosztó amiben a videó, a számítógép tv-out és a dvd volt bedugva...a dekóder a tv és a videó sima antenna kábelen van összekötve....''

    Ez az ''elosztó'' kapcsolható? Honnan tudja, hogy melyik videojelet nyomassa a TV-re?
    Én a helyedben vennék egy olyan video átkapcsoló dobozt (pl. a Conrad boltban), aminek van 4 db video bemenete, amik átkapcsolhatók, és 1 db video kimenete. Erre kötném a videomagnót (VTR), a PC-t, a DVD-t, és a dekóder video kimenetét. Igy a legkorrektebb. Az antenna kábelen keresztüli nézegetést pedig el kell felejteni! Gondolom a videomagnót sem a TV-t hangolgatva nézed (pedig elvileg lehetne), hanem a videocsatin keresztül - hiszen az is rá van dugva az ''elosztóra''!? :Y

    ''szóval az igazat megvallva, sokszor nem értem miről van szó főleg a rövidítések és szakkifejezések terén''

    Ez önmagában még nem baj, de akkó kérdezni köll! ;] - Esetleg utánanézni az alapfogalmaknak. - Csak hogy egy nyelven beszéljünk legalább... :D

    ''de eddig így is ment a dekóder, most meg nem megy pedig semmihez nem nyúltam....ezt nem értem...''

    Lehet, hogy a dekóder most is megy, csak le kéne tesztelni úgy, ahogyan írtam! :P
    Egyébként csodák márpedig nincsenek! :(

  • Szega

    csendes tag

    válasz Varga Csaba #54 üzenetére

    ''A távirányító problémára a SINI Kft-t javaslom, szvsz jobb mint a Konrad, a szervizesek, szerelők ált ott vásárolnak.''

    Köszi, ismerem. Csak tudod, nekem olyan távirányító kellett volna ócsón, ami tanítható, de sehol nem kaptam. Azazhogy lett volna, de csaknem 20000 Ft-ért, az meg túl sok volt nekem. Igy aztán maradt egy elfogadható árú univerzális, amit kipróbáltam, de sajna nem tudta a Dalvi kódrendszerét. Vissza is vittem a bótba, visszavették. A típuslistákon egyiknél sem szerepelt, négyet-ötöt meg ugye nem lehet elvinni próbálgatásra... :D

    ''A fenti verzió abban az esetben működik, ha a dekoder a tv-vel sima antennakábellel (RF kábel, koax) van összekötve.''

    OK, de a Jóisten áldjon meg, nem görcsölni kéne az RF jel keresgélésével, azt kéne eldönteni már végre, hogy gyün-e ki belőle videojel!!! :O Azt pedig csak úgy lehet, ahogy leírtam. Aztán ha úgy műxik, akkor lehet bírkózni az RF jellel - de akkor meg má minek? :F

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #56 üzenetére

    ''akkor most mit csináljak ezekkel a kábelekkel megoldva hogy lássam azt amit kell?
    egyszerűen fogalmazva''

    Csak azt felejtetted leírni, hogy MILYEN kábelekkel? Senki nem tudja, éppen hol tartassz!
    Ha az alapsávi video kábeles próbát raktad össze, akkor csináld úgy, ahogy leírtam (22, 32, 53)
    Ha továbbra is görcsölsz az RF kábellel, akkor pedig úgy, ahogy V. Csaba írta! ;)


    [Szerkesztve]

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #56 üzenetére

    Azé mégiscsak leírom egyszerűen (az én verziómat): :(((

    1. Kell hozzá egy olyan alapsávi video kábel, aminek az egyik végén RCA dugó van (kis hengeres, középen pöccsel, színjelzése: sárga), a másikon SCART dugó (21 pólusú, lapos, hosszúkás). Jó, ha e mellett még audio (hang) kábel is van (ha stereo a jeled, akkor 2 db, jobb (R, színjelzés: vörös) és bal (L, színjelzés: fehér) csatorna. Ha csak mono hangjeled van, akkor a két audio kábel közül elég az egyiket bekötni (általában a fehéret).

    2. A kábel video RCA dugóját dugd a dekóder Video Out kimenetére, az audio RCA dugókat pedig a dekóder Audio Out kimenetére (Ha stereo, akkor mindkettőt, színhelyesen, ha mono, akkor csak a fehéret).

    3. A SCART dugót dugd be közvetlenül a TV SCART aljzatába.

    4. Kapcsold a TV-t AV (Audio-Video) üzemmódba (Általában így jelölik, esetleg lehet még AU, EXT, vagy AUX jelű is)

    5.. Kapcsold be a dekódert, és ellenőrizd, hogy mind a három LED ég-e? (Power - Antennajel - Dekódolás) Ha igen, akkor a képernyőn meg kell jelennie a dekóderen éppen beállított csatorna képének!

    Ha a LED-ek égnek, de nincs kép, akkor nem jön ki videojel a dekóderből - ekkor az RF (RádióFrekvenciás) kimenetén sincs jel, hiába is keresgélnéd. Ebben az esetben hibás a dekóder, ki kell cseréltetni.
    Ha valamelyik LED nem ég, akkor is zűr van, mert vagy nem jön jel az antennáról, vagy nem áll össze a dekódolás. Ha a (sötét) LED az utóbbit jelzi, akkor is valószínűleg a dekóder hibás, hacsak nem adáshiba, ami elég ritka.
    Ha csak a Power LED ég, akkor az antennával van baj (pl. elállítódott, nem kap tápfeszt), először azt kell rendbehozni.
    Ha a LED-ek is égnek és kép is van, akkor hurrá, így kell használni, mert ez a legkorrektebb. Mondjuk a video kapcsolódobozzal, amit javasoltam.
    Ha ezek után (de csak ha így működik!!!) még ragaszkodsz az RF kábeles használathoz :O, akkor a TV-t hangolva az UHF sávon, keresd meg a dekóder jelét. Ha nem találod, v. nagyon szar, annak több oka lehet:
    1.: Rossz a dekóder modulátor egysége (Ez tkp. egy pici TV adó, ami az alapsávi video és hang jelet ''ráülteti'' egy UHF sávú, nagyfrekvenciás rádiójelre, amit úgy lehet fogni, a TV-n, mintha egy közönséges műsor-adó lenne. De ez csak azért van, hogy a kőkorszakbeli TV-ken - amiken még nincs video bemenet - is lehessen valahogy nézni a műsort.)
    Ha így van, és nem elég neked a video kimenet, akkor dekóder csere!
    2.: Vannak olyan videomagnók, amiknek a modulátor egysége (hasonló, mint a dekóderben lévő) kikapcsolt állapotban nem engedik át rendesen az RF jelet. Ha így láncba vannak fűzve a kütyük, akkor persze a dekóder jelét sem!
    3.: A dekóder RF jele interferálhat (keveredhet) a videomagnó modulátorának RF jelével, vagy valamely földi sugárzású UHF adó jelével is. Ezen nagy türelemmel úgy lehet javítani, ha arrébb állítod a videomagnó (vagy a dekóder, vagy mindkettő) RF jelének a frekvenciáját egy kicsit, hogy ne másszanak egymásra. Régebbi készülékeknél a hátlapn lévő kis beállító csavarral, újabbaknál menüből lehet állítani.
    Az RF összekötést is célszerű úgy tesztelni, hogy a videomagnót kihagyva, CSAK a dekódert dugod a TV-re, és így próbálsz meg ráhangolni. Ha így jó, és a magnót felfűzve elszaródik, akkor odébb kell tekerni a magnó modulátor frekijét, mert bezavar.

    Szóval, a fentiekből látható, hogy az RF összekötésnek nem csak a minősége rosszabb (modulátor egység + a TV-ben demodulálás, visszaalakítás + érzékeny a pontos behangolásra), de igen sok kellemetlenséget okozhat a sok (ráadásul mind az UHF sávon üzemelő) RF jel összegabalyodása is! :Y
    Szal, ha rám hallgatsz, örökre száműzöd az RF összekötést! :D
    (Videokazettát is a videocsatlakozón keresztül kell nézni, az antennakábeles felfűzés csak azért kell, hogy a videomagnó és a TV is megkapja az antennajelet - mivel mindkettőben van egy TV vevő tuner.)

    Nna, ennél részletesebben nem lehet leírni, asszem ezzel a témát le is zárhatjuk! :DD :C

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #60 üzenetére

    ''kipróbáltam a dekódert egy másik tv-vel és működött...tehát elvileg jó a dekóder''

    Hurrá, valószínűleg a dekóder tényleg jó! :C

    ''...az én tv-men is megvan a jel, viszont szar a kép''

    Továbbra sem közlöd a próba pontos körülményeit! Pl. hogyan összekötve szar? Melyik TV-vel, hogyan kötötted össze pontosan? Ugyanazt a kábelt használtad? (Ui. mostanáig pont ezekről diskuráltunk :(( ) Pontatlanul feltett kérdésre ugyebár nem lehet korrekt választ adni! Persze rá lehet kérdezni 2-300x, de egy kicsit fárasztó, egyszerűbb lenne, ha precízen kérdeznél!!! :F

    Ha az RF kábellel próbáltad (helytelenül :( ), akkor nézd meg az (59)-es írásomat, ott minden le vagyon írva.
    Ha a video kimenetet kötötted a TV-re és úgy szar, akkor kaki a TV. Persze ilyenkor más jelforrás (videomagnó, DVD) jelét is szarul jeleníti meg! Esetleg a kábel is lehet hibás (Ha nem ua.-t használtad, mint a próba TV-n ).


    [Szerkesztve]

  • Szega

    csendes tag

    válasz Varga Csaba #63 üzenetére

    ''A videom nem hajlandó hangot felvenni a tvből ill kiküldeni a tv-re.''

    Csak a pontosság kedvéért: A video NEM a TV-ből veszi fel a hangot, hanem a saját TV vevő tuneréből! :))

    ''A készülékek RF kábellel vannak összekötve bejövő jel-video-tv sorrendben.
    A videonak beállított csatornán kép van (jó minőségű), hang viszont nincs.''

    Ha egyébként a TV-nek van hangja(!), a tünet alapján a videomagnó modulátora hibásodott meg. Hogy valóban így van-e, eldöntheted, ha a magnó audio out kimenetét közvetlenül összekötöd a TV audio in bemenetével (no meg a video csatlakozót is bekötheted). Ha a TV-t AV állásba kapcsolva így van hang, akkor a modulátor egység hibás. Ha így sincs, akkor komolyabb a baj, a magnó hangfeldolgozó áramköreiben szállt el valami. :((

    ''Kipróbáltam rca val is összekötni őket de most nem ugrik be, hogy úgy is volt e hang.''

    Pedig ez a lényeg! Csak így tudod behatárolni, hogy hol a hiba! :U


    [Szerkesztve]

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #67 üzenetére

    ''uazzal a kábelekkel betettem egy másik tv-t de a kép uaz szerintem már csak valamelyik kábel lehet gáz... de hogy melyik?''

    Továbbra sem derül ki a leírásodból, hogy pontosan milyen módon kötötted össze! :F
    Ha képtelen vagy precízen leírni, hogy mit, hogyan csináltál, és kipróbálni a javasoltakat, akkor segíteni sem lehet! Könyörögni nem fogok! :( Ez így csak nyűglődés... :O

  • Szega

    csendes tag

    válasz #65 üzenetére

    ''Van egy Philips DVD 634 tipusú dvd-m.Ha berakok egy írott dvd lemezt azt írja ki INPUT PASSWORD XXXX .Egyébként ezt a lemezt kb 4-5-ször már lejátszottam és utána kérte ezt a passwordot.Mi lehet a gond vagy milyen négyjegyü számot kell beírni?''

    Video játékosokon szokott lenni egy ún. Child Lock (Gyermekzár) funkció, ahol le lehet passwordözni a ''rázósabb'' filmeket. Ha a DVD is tartalmaz ilyen kódot, akkor csak egy password beírásával tudod elindítani a lejátszást. :P
    Ellenőrizd a játékos setupjában, hogy nem lett-e véletlenül aktiválva ez a Child Lock!
    Más ötletem pillanatnyilag nincs... :))

  • Szega

    csendes tag

    válasz #72 üzenetére

    Csak a rend kedvéért: Ugye asztali DVD lejátszóról van szó? :F

    ''Nem gyerekzárról van szó leellenőriztem.Nem lehet a régió cód miatt?''

    Biztosan nem. Különösen, ha már előtte néhányszor sikerült lejátszani. A rossz régiókódú lemezt az asztali játékos rögtön, már az első próbálkozásnál jelzi. De kódot semmiképpen nem kér hozzá, mivel ezt ''üzemszerűen'' nem is lehet átállítani! :(
    A dolog elég misztikusnak tűnik. A készülék műszaki leírásában nem említik a dolgot?
    Ha nem boldogulsz, beszélj a Philips márkaszervízzel, hátha tudnak vmi értelmeset javasolni... :) Esetleg a www.elektronline.hu javítási ''hirdetőtábláján'' is feldobhatod a kérdést...

  • Szega

    csendes tag

    válasz Varga Csaba #71 üzenetére

    '''Yo-yo megint ott a pont sorry, hogy slendriánul fogalmaztam, de azért megértetted és ez a lényeg.''

    Igyekeztem. Csak tudod, egy diagnózisnál sokszor apróságoknak is lehet jelentősége, és így látatlanban nem lehet eldönteni, hogy vki csak elírt valamit, vagy éppen nincs tisztában egy működési elvvel! Ha egy hiba leírásáról és behatárolásáról van szó, nagyon nem mindegy! :(
    Egyébként egy precíz hibaleírást, lehet, hogy egy mondattal meg lehet válaszolni. Míg egy odavetett, slendrián leírásra (túl azon, hogy ki kell találni, mire is gondolhatott valójában az illető), többször is rá kell kérdezni, pontosítani kell, amíg dűlőre jut az ember!
    Szal, ha valaki gyors, és hatékony segítséget szeretne (és a válaszoló idegeit sem akarja megtépázni), akkor az a minimum, hogy precízen teszi fel a kérdést!
    Persze ezt az eszmefuttatást nem neked szántam, csak úgy általában... :D

    ''Ma este ígérem, hogy mégeccer összekötöm őket aztán referálok, de 90% az emlékeim szerint, hogy a video audio outja nem küldött ki hangot....''

    Ha tényleg így van, akkor az gáz! (ld.: 68.)

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #73 üzenetére

    ''már leírtam!! az antenna kábelt bedugtam a videóba, onnan egy másik antenna kábellel a dekóderbe és egy másik antenna kábellel a tv-be...
    A tv-ből jön ki egy scart elosztó amibe be van dugva a videó, a szgép és a dvd....''

    Igen, ez volt az EREDETI felállás! Csak ugyebár mostanáig azzal vacakolunk, hogy A DEKÓDER MŰKÖDŐKÉPESSÉGÉT KÉNE ELDÖNTENI !!!
    Erre próbáltalak rávezetni, hogy ezt hogyan kell megtenni! Viszont még mindig fogalmam sincs róla, hogy kipróbáltad-e amit javasoltam, és milyen eredménnyel? Folyton az antennakábeles kötözgetésekről írsz, mintha nem is írtam volna semmit!!! Igy hogyan értsünk szót?... :F

    ''az antenna kábelt bedugtam a videóba, onnan egy másik antenna kábellel a dekóderbe és egy másik antenna kábellel a tv-be...''

    Ez így kapásból nem jó, mert így nem tudsz felvenni a videómagnóval az AMmikrós programokból! :(

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #81 üzenetére

    ''a dekóder műkődik az már tuti....''

    Az jó. Ezért kéne megpróbálni, hogy a TV-ből mindent kihúzni, és a video/audio cstlakozókon keresztül csak a dekódert(!) rákötni. Ha így OK, akkor úgy jársz legjobban, ha egy 4-es video átkapcsoló dobozzal a dekódert is így kötöd a TV-re.
    Persze az RF kábeleket így is be kell kötni, hogy mindhárom gép (Dekóder, video, TV) megkapja az antennajelet. És ebben a sorrendben(!), nem úgy, ahogy te írtad, azért, hogy felvenni is tudd a dekóder műsorát! :)
    Ha a 3 bemenetű video kapcsolót szeretnéd használni, akkor így kéne kötni:
    1.: A fenti RF összekötést megcsinálni (külön-külön lepróbált RF kábelekkel.)
    2.: A dekóder video/audio kimenetét összekötni a videomagnó video/audio bemenetével. A magnó video/audio kimenetét rákötni a SCART kapcsoló 1. bemenetére.
    3.: A PC audio/video kimenetét rákötni a SCART kapcsoló 2. bemenetére.
    4.: A DVD video/audio kimenetét rákötni a SCART kapcsoló 3. bemenetére.
    Igy a dekóder jelét is tudod a videocsatornán összekötve is nézni (a gyengébb RF jelút kikerülésével), csupán a magnót és a TV-t is át kell kapcsolni AV (vagy EXT, vagy AUX) üzemmódba (külső videojel fogadására).
    Sőt, ha nem akarsz egy időben egy programot fel is venni, egy másikat pedig nézni a TV-n, akkor elég az antennakábelt a dekóderbe bekötni és slussz! Ezzel a leggyengébb jelutat (az RF-et) minimálisra lehet csökkenteni. Ilyenkor a TV-t csak mint megjelenítő monitort használod, fixen AV üzemmódba kapcsolva. A magnót is fixen AV üzemmódba lehet kapcsolni. Ezek után már csak a dekóder távirányítóját kell nyomkodni! - Persze felvenni így csak az éppen látott műsort tudod.
    (A ''dekóder'', tulajdonképpen egy dekódoló áramkörrel egybeépített, komplett UHF sávú TV vevő. Az utóbbi összekötéssel csak ezt használjuk TV vételre, a másik két komplett TV vevőegységet (a magnóét és a TV-ét) kiiktattuk.!Minek 3 vevőt használni, ha 1 is elég? :D

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #84 üzenetére

    ''rákötöttem a dekódert csak a tv-re, a dekóder rca kimenetén, de csak hang van...''

    Melyik RCA kimenetén, ugyanis 3 van (video, audio L, audio R), mono esetén 2 (video, audio)? Még ezt sem írtad, hogy mono, vagy stereo rendszerről (dekóder, TV, magnó) van-e szó?! :(
    A video és az audio kábelt is bekötötted? Olyan kábelt használtál, amilyet kell? (Dekóder felőli oldalon 2 v. 3 RCA dugó, TV felőli oldalon SCART)
    Nézd meg az (59)-es hozzászólásomat, ott pontosan leírtam, hogyan kéne összekötni!
    Úgy csináltad? :F

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #86 üzenetére

    ''a dekóderen 2 rca van, videó in/out...''

    A dekóderen nincs video in !!! A két RCA az: Video Out, és Audio Out! :Y

    ''a pirosat a pirosba, a másikat a másikba dugtam..

    A ''másik'', az milyen színű? Mert ha fehér, v. fekete, akkor nem igazán korrekt a kábel
    (a video színjele sárga!)! Ugyanis a videojel átviteléhez (a jóval nagyobb frekvencia miatt) koax kábelt kell használni, a hangjelhez pedig elég az árnyékolt! Persze az árnyékolton is átmegy valamennyire a videojel, de sokkal sz@rabb lehet! :O
    De hát ezeket már leírtam korábban !!!

    ''a másik két rca-t bedugtam egy átalakítóba /scart/ és a tv-be....''

    Én amolyan ''Y'' kábelre gondoltam, mint amit az előbbiekben leírtam pontosan, de végülis így is jó...

    ''sima rca kábelt vettem 2-2-est.''

    Félő, hogy te egy egyszerű RCA audio kábelt vettél! És ez videojelre kaki ! :(

    ''működik!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ''

    Nna, ennek örülök! Nehéz szülés volt...! :D

    ''te egy isten vagy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!''

    Köszönöm :D, de azért ne túlozzunk! Mondjuk inkább úgy, hogy türelmes vagyok...

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #87 üzenetére

    ''így most működik az AV-n a dekóder..''

    Nna látod! Hát még ha a video kábel is korrekt lenne! (ld. előző hsz.!) :Y

    ''viszont ha dvd-t akarok nézni, akkor át kell kapcsolnom az scart átalakítót hogy tisztán bejöjjön a dvd képe.....''

    Naná! Ha több (3 ?) bemenetű Scart kapcsolódobozod van (az van?), akkor mindig azt az egyet kell kiválasztani, amelyiket nézni akarsz!!!
    (Az ''átalakítód'' az egy több bemenetű átkapcsolódoboz is egyben? Vagy egy Scart átkapcsolódobozod van, amihez RCA/Scart átalakítót használsz? Látod, ezt sem írtad le pontosan, így csak találgatni tudok, hogy miről is lehet szó! :O)

    ''meg a videón sem találom tisztán a dekóder csatornákat.....''

    Mert nem úgy csináltad, ahogy javasoltam! Ha a dekódert is AV (Audio+Video) kábelen kötnéd a videomagnóra, majd tovább az AV jelet a Scart átkapcsolóba (a TV felé), akkor nem kellene keresgélni a csatornákat, egyszerűen csak AV-be kapcsolni a videomagnót is és a TV-t is, a Scart kapcsolót átváltani a videomagnóra, és kiváló minőségben nézhetnéd a műsort! Mindenfajta keresgélés és bizonytalanság nélkül! Ahogy az előzőekben részletesen leírtam! :(((
    Olvasgasd át a korábbiakat, most már nem ismétlem magam!!!
    (Ha gond van, akkor pedig próbáld meg igen pontosan leírni a körülményeket (milyen készülék, milyen csatlakozója, milyen kábellel, hova csatlakozik stb.), mert minden apró részletnek jelentősége van, és igen fárasztó 4-5 ször rákérdezve, harapófogóval kihúzni az infót!!! Na dehát ezt is írtam már... Olybá tűnik, hogy nem volt foganatja :( ...)

  • Szega

    csendes tag

    válasz harley #90 üzenetére

    ''köszönöm, nélküled hívhattam volna egy szerelőt hogy csinálja meg
    remélem minden megoldódótt...
    ezer köszönet...''

    Szívesen! Sajnos elég nehéz így látatlanban hathatós segítséget nyújtani (különösen a pontos infók hiányában :(((), de örülök, ha sikerült végül megoldani! :DD

Új hozzászólás Aktív témák