Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • x360elite

    őstag

    válasz csiben1 #13585 üzenetére

    A mindigtv oldalán nem csak a lefedettség van kiírva házszámra pontosan, de az is hogy milyen antennával tudod fogni az egyes "MUX"-okat. Ugyanis ez digitális jel és nem analóg, tehát vagy van, vagy nincs. Nem létezik gyenge kép....

    Az viszont simán lehetséges, hogy a szomszédban még van beltéri antennás vétel, de nálad már csak kültéri, vagy tetőantennás van. Sajnos nagyon rosszul kommunikálták ki a szükséges beállításokat.

    Amit elfelejtett közölni a mindigtv:

    1; 20 évnél régebbi antennával felejtsd el a felső sávokat. (hála Istennek pont ott jön Bp.-n a fele adás)
    2; Nagy átlagban felejtsd el a "szoba antennát". (Ha minket hívnak fel antenna problémával, akkor mindig Tető antennát javaslok, olyat ami erősítős)
    3; Nem csak bedugod és megy... (be is kell állítani)
    4; HDMI-n nem ad ki kapcsolójelet a beltéri (TV táv.-on nyomkodd az AV gombot, amíg meg nem jelenik a dobozka menüje)
    5; Amelyik készülékre nincs ráírva, hogy "modulator"-os, azt ne akard összekötni "coax" kábellel. (egyik leggyakoribb hiba)
    6; Ha aktív erősítős antennát használsz, ami konnektorba van dugva, akkor a beltérin ne kapcsold be az 5v-os antenna tápot, mert zárlatot csinálsz és tönkre mehet a készülék. Csak akkor kapcsold be, ha az előbb említett feltételek adottak, de az antenna nincs bedugva a 220V-ba (mostanában 230-240V).

    Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

  • x360elite

    őstag

    válasz Kernel #13587 üzenetére

    "(I)Ez már kifejezett tudatlanság, ugyanis nem tudsz így zárlatot okozni, mert minden tápfeladóban egy kondenzátor akadályozza meg, hogy a két DC-feszültség "összetalálkozzon". Ez természetes része a tápfeladónak, hiszen enélkül nem lehetne hagyományos TV-khez sem csatlakoztatni, amelyek tápot nem adnak ki, viszont általában egy tekercs található a bemenetükön a test felé, ami a DC-t kapásból rövidre zárná (nagyfrekvenciát engedi el).(/I)"

    Rendben van. Akkor az a több száz beltéri, ami antenna zárlat felirattal érkezett a szervizünkbe csak délibáb volt.... :U Szerintem meg kifejezett tudatlanság azt feltételezni, hogy a "zárlat"-ot okozó túláram egyenes vonalban terjed. Ugyanis mindig a leggyengébb láncszem felé halad. Volt már olyan készülék is aminek egészen a tápegység "secunder" része elejéig az 5V-os diódáig is eljutott és ott okozott zárlatot. Mérések alapján a Tuner felől jött... Ennyit a kondiról, ami mellesleg soha sem védelem, hanem SZŰRŐ, de mindegy !!! :P

    Az erősítővel nem okozol kárt. Nálunk a szakszervizben is erősítős antennák vannak felszerelve és az adó torony tőlünk légvonalban 600méter... Annyi kárt okoz... :DD :DD

    Az erősítős antennák nagy részén sajnos nincs benne a DC leválasztó. Ami egyébként király dolog lenne.

    U.I.: A mondandómból sikerült kiszűrnöd a leglényegtelenebb részt. De hát ez van. :C
    Az előttem szólónak (csiben) az előbbi üzimben válaszoltam, a többi eddig érdekelt.

    [ Szerkesztve ]

    Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

  • x360elite

    őstag

    válasz Kernel #13591 üzenetére

    Nem vitázom butaságokon. Te folyamatosan fújod a hülyeséged a DC leválasztós antennáddal. Beszéljünk nyíltan: a Te antennád amiről "link"-elgeted a képeket az 1000-ből 1db. Az átlag felhasználó (Mari néni) viszont nem fog ilyet vásárolni. Soha egyetlen darab ilyen és ehez hasonló antenna nem járt nálunk 10 év alatt.

    Nem tudom, hogy honnan szeded az info.-kat, amiket itt post-olsz, de én azért írok úgy, ahogy írok, mert alapból utálom a "szakbarbár"-okat legyen szó bármiről. Szeretem ha az átlag felhasználó is megérti amit mondok. Részemről itt zárom a dolgot.

    U.I.: "Amiről te beszélsz, az a villámkárokra, komoly túlfeszültségre jellemző hibák. Nem gondolhatod komolyan, hogy nevetséges 5 V és 12 V egy kondenzátoron keresztül találkozni tud."

    Te meg nem gondolod komolyan ugye, hogy a "Made in China" beltérikben az alkatrészek bármennyivel is túl vannak méretezve? Egy 10V-os kondi felfújta magát 12V-tól. 1200db készülékben kellett emiatt 2db 1000uF kondit cserélni. Ennyit arról, hogy csak "komoly túlfeszültségre jellemző hibák". Fogalmad sincs, hogy miről beszélsz. Ez a szomorú igazság. Én napi szinten ezzel foglalkozom, te meg egyetlen mondatot ragadtál ki egy másik emberkének szóló válaszomból és most azon lovagolsz. :U Ráadásul tévedsz.

    Szia.

    Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

  • x360elite

    őstag

    A tömör lényeg... Itt véglegesen zárnám a dolgot... Akár írsz akár nem. - Fogalmad sincs az egészről !!!

    Szia.

    U.I.: Aki csak kötözködni akar, az ne engem boldogítson. 12 éve a pályen felhígúltkám. :C :C

    [ Szerkesztve ]

    Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

Új hozzászólás Aktív témák