Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13586 üzenetére

    (Ha minket hívnak fel antenna problémával, akkor mindig Tető antennát javaslok, olyat ami erősítős)

    Itt még csak ráncolja a homlokát az ember, hiszen minden szakmabeli tudja, hogy antennaerősítőt csak ott szabad alkalmazni, ahol tényleg gyenge a jel, egyébként több kárt okozhat, mint hasznot. Tehát ezt nem ártana hozzátenni egy szakszerű tájékoztatáshoz.

    Ha aktív erősítős antennát használsz, ami konnektorba van dugva, akkor a beltérin ne kapcsold be az 5v-os antenna tápot, mert zárlatot csinálsz és tönkre mehet a készülék.

    Ez már kifejezett tudatlanság, ugyanis nem tudsz így zárlatot okozni, mert minden tápfeladóban egy kondenzátor akadályozza meg, hogy a két DC-feszültség "összetalálkozzon". Ez természetes része a tápfeladónak, hiszen enélkül nem lehetne hagyományos TV-khez sem csatlakoztatni, amelyek tápot nem adnak ki, viszont általában egy tekercs található a bemenetükön a test felé, ami a DC-t kapásból rövidre zárná (nagyfrekvenciát engedi el).

    Csak akkor kapcsold be, ha az előbb említett feltételek adottak, de az antenna nincs bedugva a 220V-ba (mostanában 230-240V).

    Mostanában 2003 óta, de nem is ez a lényeg. Fentiekből következően tök felesleges bekapcsolni a box 5 V-ját (de nem is ártasz vele), az a tápfeladón úgysem tud áthatolni.

    Tehát, amikor set top boxról akarjuk táplálni az erősítőt, olyankor a tápfeladó speciális (DC-leválasztós) dugóját mindenképpen ki kell iktatni és azt egy normál koax. dugóval kell helyettesíteni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13588 üzenetére

    Most látom a másik hozzászólásodat, ilyen butaságokkal, laikus fogalmazásokkal én nem tudok vitatkozni.

    Amiről te beszélsz, az a villámkárokra, komoly túlfeszültségre jellemző hibák. Nem gondolhatod komolyan, hogy nevetséges 5 V és 12 V egy kondenzátoron keresztül találkozni tud.

    Szégyenletes, hogy manapság ilyen "hozzáértők" dolgoznak a szervizszakmában.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13588 üzenetére

    Temérdek kiakasztó agyatlanság megemésztése után próbáljuk ízekre szedni:

    Szerintem meg kifejezett tudatlanság azt feltételezni, hogy a "zárlat"-ot okozó túláram egyenes vonalban terjed.

    Az áram vezeték mentén terjed.

    Ugyanis mindig a leggyengébb láncszem felé halad.

    Villámlás másodlagos hatása, illetve egyéb, durvább túlfeszültségek esetében szokás így fogalmazni, más esetekben én kerülném az ilyen meghatározást. Elektronikus áramkörökben az áram általában többfelé ágazik, különböző arányokban eloszolva, vagyis nem csak a legkisebb ellenállás irányába.

    Ezért hozzáértő és gondolkodó ember nem nagyon ír ilyeneket, ahogy te fogalmaztál.

    Volt már olyan készülék is aminek egészen a tápegység "secunder" része elejéig az 5V-os diódáig is eljutott és ott okozott zárlatot. Mérések alapján a Tuner felől jött...

    Remélem, nem azt akarod ezzel mondani, hogy a tápegységben azt a nagyáramú diódát, egy ilyen kínai tápfeladó kacat adaptere, ami 100 mA nagyságrendben képes áramot leadni, agyonvágta? Mert ekkora butaságot nem állíthatsz.

    Egyébként a normális magyar szakmai nyelvben "szekunderről" beszélünk már évtizedek óta, mire jó ez az angolos majomkodás, fel nem foghatom...

    Ennyit a kondiról, ami mellesleg soha sem védelem, hanem SZŰRŐ, de mindegy !!! :P

    Idióta szmájliktól is megkímélhetnél, egy kondenzátor az kondenzátor, mindig arra szolgál, amire alkalmazzuk. Esetünkben leszűri, elválasztja az 500 MHz-et a 0 Hz-től (egyenáram) és akkor mi van? Ez a dolga, a többi csak megfogalmazás kérdése. Minden elektronikus készülék tele van kondenzátorokkal, itt mindössze 7 V DC-szintkülönbség elválasztásáról beszélünk, gondolkozz már...

    Az erősítővel nem okozol kárt. Nálunk a szakszervizben is erősítős antennák vannak felszerelve és az adó torony tőlünk légvonalban 600méter... Annyi kárt okoz... :DD :DD

    Mert nálatok működik, a digitális vevő még túlvezérelt jellel is hatékonyan működik (analóg vételnél jobban látszana az igazság) tehát ez már neked bizonyíték, vagyis feljogosít téged arra, hogy köztudott alaptételeket cáfolj meg, amit egyébként minden szakmabeli tud, gyakran a hétköznapokban is tapasztal? Nevetséges.

    Az erősítős antennák nagy részén sajnos nincs benne a DC leválasztó. Ami egyébként király dolog lenne.

    Erősítős antennán nem is lehet, másképp nem kapná meg tápot. De a tápot valahogy oda kell juttatni, ezt nevezik tápfeladónak. Tápfeladó pedig nem létezik DC-leválasztás nélkül (a tuner irányába). Azt sem tudod, miről beszélsz.

    Sajnos, felhígult a szervizszakma rendesen, láthatóan asztalosokkal és vízvezetékszerelőkkel, erre nem lehet mást mondani.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13593 üzenetére

    Ennyit a szakmai érvekben tobzódó válaszról, mellyel maximálisan megadod a tiszteletet a vitapartnerednek. Meg az újabb butaságok, amit összehordtál.

    10 év Gelka + 20 év saját TV-Video szerviz üzemeltetése + én már eleve forrasztópákával a kezemben születtem. Kisiskolás koromban már saját tervezésű áramköröket, erősítőket, sztereo rádiót stb. építettem.

    Nekem ilyenek ne szóljanak be...

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz x360elite #13592 üzenetére

    Teljesen mindegy, az a tápfeladó csak egy szemléltető példa, laikusoknak. Többi is így működik.

    De szerintem te nem tudsz mutatni egy olyan antennát, legyen az akár erősítős szobai, saját tápos vagy bármelyik, ami DC-feszültséget juttatna a tuner irányába.

    Normális gyártó ilyet nem gyárt, semmi értelme nem lenne egy filléres kondenzátor kihagyásának. Ilyen antennát régifajta TV-khez, elméletben akár videomagnóhoz is használhatna a vásárlója, aminek a bemenete kapásból zárlatot képez. Onnan kezdve az antenna nem működne, önmagával tolt ki a gyártó.

    Ha az antennát tápos tunerre kötik, abban pedig kárt okozhatna. Egy antenna gyártója miért is akarna ilyen kárt okozni? Egyszerű kondenzátorral elkerülhető.

    Tehát ilyen antenna elvi alapon nem is létezhet, ami DC-táppal károsíthatna egy tunert.

    Esetleg le van írva valahol egy ilyen antenna kezelési utasításában, hogy vigyázz, mert tönkreteszem a TV-t? Ekkora agyatlanságot, hihetetlen...

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák