Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrc

    tag

    válasz DarkByte #2460 üzenetére

    A programválaszték jelenleg: m1HD, m2HD, DunaHD és Duna II Autonomia + a HírTV és Atv kódolva.

    Az m1 és m2 még nincs véglegesen fent, jelenleg teszt címén érhetők el, de az erre szánt egy hónap is eltelt már, szóval bármikor levehetik a két csatornát, ha úgy tartja kedvük.

    A szentesi adó teljesítményének növelésére szerintem nem érdemes várni, mert jelenleg ez az egyetlen adó, ami a tervezett max. teljesítménnyel, azaz 2x50KW ERP-vel ad.

    Az adók jelenlegi teljesítményéről pl. ebben a korábbi hozzászólásomban találsz infót.

    Ez alapján még nagyobb távolságokban (akár 50-80Km) is be lehet fogni a szentesi adót, persze sok múlik azon, hogy a konkrét vételi hely mennyire árnyékolt domborzat, magas épületek vagy vasbeton falak által.

    Te hol, milyen távolságból szeretnéd befogni az adást? Eddig egyáltalán semmi jelet nem találtál az adott csatornákon, vagy csak túl gyenge volt a jel a vételhez?

    [ Szerkesztve ]

  • zhagyma

    őstag

    válasz DarkByte #2460 üzenetére

    LeG3N antennája az lehet amit látsz. Ez egy "félhullámú dipólus" több hullámhosszra megnyújtva, amelyek "V" alakban meg van döntve, azaz "szélessávú". Valószínűleg Kabhegytől nem túl messze lakhat LeG3N. Az osztrák adók QAM16 modulációval adnak, a magyar QAM64 helyett: kisebb a transport stream bitrate, jóval érzéketlenebb a zavarokra a moduláció. Azon kívűl az osztrák gerincadók legalább 50kW ERP-vel adnak, míg Kabhegy "csak" 20kW ERP-vel.

  • LeG3Nd

    tag

    válasz DarkByte #2460 üzenetére

    Volt egy kevés irónia a leírásban. Igazából csak cukkolni akartam azokat, akik tetőantennával is alig fognak jelet az adótól pár kilométerre. ;) Az antenna gyári konstrukció, egy Sharp tévéhez tartozott. Csak kitettem az ablakba, és elmondtam egy imát.

    Kabhegy, Hirschenstein és Graz jele fogható a dél-nyugati ablakomban, észak-nyugaton talán Pozsonyt és Bécset is sikerülne megcsípni. De ez a lehetőség annyira nem izgat, szlovákul nem értek. Egy épület és néhány fa takarja az adókat, szerencsére erre nincsenek vasbeton falak.

    Háromból kettő adónál úgy látszik normálisnak mondható a teljesítmény. Igazából a programválaszték (hiánya) az, ami visszatart egy komolyabb antenna beszerzésétől, hogy az időjárási tartalék is meglegyen. A november végi tesztadás csatornáival kezdésnek megelégedtem volna, az osztrák adókkal kiegészítve bőven elég. A Viasat hiánya nagyon bántó, de tudom hogy ez ellen nem tehetek. Egyelőre marad az előfizetés, és reménykedem hogy a hűségidő végére már a dvb-t is beindul.

    shorter of breath and one day closer to death

Új hozzászólás Aktív témák