Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • x360elite

    őstag

    válasz Kernel #13587 üzenetére

    "(I)Ez már kifejezett tudatlanság, ugyanis nem tudsz így zárlatot okozni, mert minden tápfeladóban egy kondenzátor akadályozza meg, hogy a két DC-feszültség "összetalálkozzon". Ez természetes része a tápfeladónak, hiszen enélkül nem lehetne hagyományos TV-khez sem csatlakoztatni, amelyek tápot nem adnak ki, viszont általában egy tekercs található a bemenetükön a test felé, ami a DC-t kapásból rövidre zárná (nagyfrekvenciát engedi el).(/I)"

    Rendben van. Akkor az a több száz beltéri, ami antenna zárlat felirattal érkezett a szervizünkbe csak délibáb volt.... :U Szerintem meg kifejezett tudatlanság azt feltételezni, hogy a "zárlat"-ot okozó túláram egyenes vonalban terjed. Ugyanis mindig a leggyengébb láncszem felé halad. Volt már olyan készülék is aminek egészen a tápegység "secunder" része elejéig az 5V-os diódáig is eljutott és ott okozott zárlatot. Mérések alapján a Tuner felől jött... Ennyit a kondiról, ami mellesleg soha sem védelem, hanem SZŰRŐ, de mindegy !!! :P

    Az erősítővel nem okozol kárt. Nálunk a szakszervizben is erősítős antennák vannak felszerelve és az adó torony tőlünk légvonalban 600méter... Annyi kárt okoz... :DD :DD

    Az erősítős antennák nagy részén sajnos nincs benne a DC leválasztó. Ami egyébként király dolog lenne.

    U.I.: A mondandómból sikerült kiszűrnöd a leglényegtelenebb részt. De hát ez van. :C
    Az előttem szólónak (csiben) az előbbi üzimben válaszoltam, a többi eddig érdekelt.

    [ Szerkesztve ]

    Xbox series - Xbox one - Xbox 360 konzolok, kontrollerek és egyéb tartozékok szakszerű, gyors javítása GARANCIÁVAL!!!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kernel #13587 üzenetére

    Ezt már csak szórakozásból rajzoltam, tehát a képen lévő kondenzátor szemlélteti, hogy a TV/box felé a DC-táp nem tud haladni.

    A kondenzátoron csak váltóáram, vagyis esetünkben a nagyfrekvencia tud átmenni.

    A DC-ág felé pedig fojtótekercs is van a valóságban, ami a DC-tápot átengedi, de az NF-et nem, csak tekercset ebben a programban nem tudtam rajzolni. Vannak persze más típusú tápfeladók is, de mindegyiknek ennyi a lényege.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák