Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz DrSoul #5372 üzenetére

    Hát most megnéztem a termékleírást [link] , és ebben nincs szó MPEG-4 tunerről !
    Hangolóegység/Vétel/Adás
    •DVB: Földfelszíni DVB *
    Videodekódolás
    •Képoldalarány: 16:9, 4:3
    •Vétel-demoduláció: COFDM 2K/8K, MPEG 2 DVB megfelelőség, Hálózat: MFN/SFN, QPSK

    Itt csak az MPEG-4 megfelelőséget írják.
    Nem tudom hogy ilyen esetben milyen kötezettségük van a MinDigTV-s logó használatára, de szerintem az (sajnos - ez a rendeletalkotók nagy hibája akkor ! ) csak árat is tartalmazó lista esetében kell használni.
    De ha nem így van, és kellene használnia, akkor esetleg megérne egy bejelentést ez a felügyelethez...
    Mivel TV-k és STB-ok esetében (ugye a szokásos hirdetési szórolapok pl. erre a jó példa) már ez a probléma tökéletesen meg lett oldva szerencsére.
    Scarton már ugye meg lehet valósítani, nem ?
    Ilyen szempontból a Scart nem jelent jelentősebb különbséget. Mivel digitális jel azon sem mehet, így D/A dekóder ugyanúgy kell.
    Maximum egy kicsit más az analóg szabvány, S-Video, vagy CVBS (komponens) is lehet.
    De utóbbit nem kezeli minden TV.
    Illetve esetleg lehetne RGB is (ez a VGA-hoz hasonló), de az ezt kezelő TV-k meg tényleg ritkák.

    Ez a STB-ok letiltása a szolgáltatók részéről egy nagy szemétség. :W
    Én is találkoztam már ezzel a problémával.
    Ezért (meg a megbízhatatlan, ipari hulladék STB-ok miatt) is akarok olyan szolgáltatást, ahol saját eszközzel, PC-ről nézem és rögzítem az adásokat.
    UPC Directnél elvileg megoldható, de lehet hogy nem lesz egyszerű erre "rábeszélni" őket.

    De T-Home box esetében esetleg megoldható a felvételek kinyerése.
    Pont egy ismerősömnél is meg kellene oldanom ezt majd.
    Neked pontosan milyen STB-od van ?
    kikölcsönzött műsorokat
    Ja vagy ez IPTV ?
    És hogyan próbáltad pontosan ezt a felvételt, mit mivel, hogyan kötöttél össze ?

    Valahogy csak megoldják....
    Sajnos a jelenlegi helyzetben elég jól megoldják azt, hogy hogyan húzzanak le minnél jobban. :(
    A hozzá nem értőket / átlagfelhasználókat meg végképp.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák