Hirdetés

Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    Végre sikerült tegnap éjjel villámot fotózni :) Kedden találtam ki a technikáját amivel kényelmesen lehet dolgozni erőlködés nélkül:
    -gépet állványra
    -fókuszpont, kompozíció beállítása
    -obit MF-re
    -rekesz F4-F6.3 közé (ISO100), hogy ne is égessé ki nagyon de azért látsszon és a táj többi részét is ki lehessen exponálni
    (-ha nincs elég sötét, ND szűrőt föl lehet tenni, hogy ne 1-2 másodpercig exponáljon hanem legalább 8-10 de így nem lesz olyan szép a villám. Éjjel simán kijön a 30 másodperc is.)
    -távkioldó csatlakoztatása
    -sorozat mód beállítása (hosszú záridőnél nincs korlátozva a sorozat hossza, exponálás közben is feldolgozza az előző képet és rögzíti a kártyára - > erre most jöttem rá)
    -távkioldó expó gombját beakasztani B záridőre, hadd csattogtasson amíg a kártya és az akksi bírja de vigyázzunk, ez zabálja az akksit. Csutkára töltött 720mAh NB2-LH-t megeszi 60-80 expóval
    -kávé -> opcionális
    -cigi -> opcionális
    -vacsi -> opcionális
    -TV nézés -> opcionális
    -''CF Card full!'' felirat megjelenésekor képek visszanézése, letöltése :)

    Éjjel már nem dolgoztam ki a képeket de ma biztos foglalkozom velük este. 3 kép sikerült.

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Aktív témák