Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #73500928

    törölt tag

    válasz #73500928 #72993 üzenetére

    Tovább ástam magam a témába és eljutottam oda, hogy ehhez a melegedéshez és a venti visításhoz a procinak van köze, ugyanis amint írtam max vagy aközeli frekin működik, ha tápellátás alatt van és tényleg úgy viselkedik, mint ami folyamatos terhelés alatt lenne. A Dell fórumon 2 megoldást találtam, az egyik maga a BIOS venti beállítása csendesre (ez működik, de a proci ugyanúgy pörög és a gép jobban melegszik), valamint hogy a SpeedStepet és a TurboBoostot kapcsoljam ki (ezek szintén nem megoldások). A másik pedig a ThrottleStop, ami programot pedig nem ismerek, így nem mertem feltenni a gépre jobb félni, mint megijedni alapon. Nos, amit mindenképpen el akarok érni, hogy a proci csak akkor kapcsolja a TurboBoostot, ha terhelés alatt van, míg egy egyszerű böngészés közben ha nem is alap frekin, de valami alacsonyabb frekin működjön. Így feltételezném, hogy ha a gép nincs terhelés alatt, akkor nem is fog annyira melegedni, így a ventillátor sem akar majd megszakadni. Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan álljak neki a dolognak, merjem-e a ThrottleStopot feltelepíteni és miként állítsam be?

    Szerk.: Minden driver és a BIOS is a legújabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák