Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavik

    csendes tag

    válasz Yeffy #16524 üzenetére

    konkrétan a könyv egyszeri elolvasása után elkezdtem papírra kidolgozni minden egyes kis exam topicot, majd utána CBT alapján kiegészítettem. a python és az automation téma teljesen ismeretlen volt számomra és több vizsgaponthoz kb semmi értelmeset nem tudtam jegyzetelni, netconf, restconf, rest api dolgok meg egyszerűen nem álltak össze a könyv alapján. a rest api security-ről ami meg külön vizsgapont a security-n belül talán nincs is szó a könyvben.
    a klasszikus layer 2 és 3 pontoknál pedig amit konkrétan írnak azt mindet kidolgoztam. ezekben a könyv szerintem bőven elég, a bgp-t meg az eigrp-t talán túl is tolták.

    magára a vizsgára értettem a review videokat, csak kíváncsiságból pont hogy ezeket ki hogyan érezte mennyire elég a könyv, és milyen más forrásokat használtak. jellemzően kb könyv + CBT + boson exsim amit mindenki ajánlott, meg Kevin Wallace (kwtrain) encor kurzusát, ez utóbbiba csak belenéztem, valahogy nekem nem jött be a stílusa így eleresztettem hamar. (linkedin learningnek free trial lehetősége alatt volt lehetőség rá lehet még most is működik)

    még eszembe jutott közben Jeff Kish CBT trainer youtube channelje (KishSquared néven), sd-wan, sd-access, lisp és vxlan témákat az ő videoi alapján tudtam megemészteni.

    2022 őszen kezdtem el célzottan tanulni a vizsgára, csak úgy alakult hogy 1 hónap után abba kellett hagynom és idén februárban folytattam. 2022ben még csak a klasszikus multiple-choice és drag&drop típus kérdések voltak a vizsgán, januártól már tényleges konfigolás is volt, illetve volt olyan multiple-choice kérdés ahol előre elrontott konfigból kellett kiolvasni hogy mi a gond, azaz pár show command kellett cli-ben.
    ha ez esetleg új info akkor itt a link, 2022. júliusi a cikk, de 2 kolléga is vizsgázott még év végén és nekik még nem volt ilyen feladat. viszont idei beszámolók alapján már tudtam hogy mire készüljek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák