Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Előzmények Voltam olyan bátor és felraktam a Crimson 16.3 drivert. Catalyst 15.8 volt használatban, mert a Crimson 16.1.1 kipróbálása után döntöttem, hogy inkább a Catalyst mellett maradok. Egyenlőre nem tapasztaltam hibákat, de most nem friss játékokat nyomatok, hanem az elmaradásomat hozom be a régebbiek közül. Itt nem volt még gond, úgyhogy DX10 és DX11 játékok most nem akadoznak és a Crimson 16.1.1 közben észlelt lagok sem jelentkeztek még. Videólejátszás sima folyamatos, a szinek alacsonyra vannak állitva és igy az erősebb fehér sem annyira zavaró (ez itt még mindig nem állitható). Filmszemcsézettséget kicsit elfedi, de most nem mossa szét az éleket és az élesség is úgy-ahogy rendben van. Az éleknél viszont enyhe remegés figyelhető meg ritkán, de ezek messzebbről már nem nagyon látszanak. Catalyst drivernél nem voltak meg ezek az apróbb hibák, ezért ahoz viszonyitva nem olyan rossz a videóteljesitmény. Unigine Valley jó eredményeket nyújt minimum és max FPS értékeket figyelembe véve, viszont jelentős eltérés pontszámban már nem jelentkezett. Crimson 16.1.1 jobban hagyta magát kifutni, de játékokban ez nagy FPS ingadozást okozott. Power Efficiency ki-be kapcsolása nem volt hatással az FPS ugrálásomra, ami netezés közben jelentkezik nálam. VRAM órajele a 150MHz alapértékről 300/700/1425MHz-re ugrál random majd néha vissza alapértékre. Ez a zavaró jellenség nem szünt meg most sem. Nem lett annyira vészes az új Crimson, de az első gyanús hibára utaló jelre megy vissza a Catalyst. Következmények Gubanc van... "AMD Host Application müködése leállt." hibaüzenetet kaptam a RadeonSettings.exe meg egy dll fájl hibás müködésére hivatkozva. A Crimson bezárodott utána. Játékban és netezés közben is megtörtént néhányszor, ezért most a Catalyst 15.11.1 béta lett feltelepitve a Crimson 16.3 driver helyett. Catalyst 15.11.1 rendesen felment a gépre és egyenlőre jó. Videóminőségre és müködésre sem okozott eddig gondot. Unigine Valley benchmarkban visszaestek a pontszámok és az FPS értékek a Catalyst 15.8-as szintjére. Ez a Crimson driver jobb teljesitményt képes a hardverekből kihozni, de közben ilyen dolgokon meg elcsúszik a dolog... :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák