Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hans989

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni feltehetőleg driver probléma miatt.
    Építész hallgató vagyok és a Lumion 3.0.1. látványtervező programmal akadt gondom.

    A gép amin futtatni szeretném:
    Gigabyte B85M-D3V alaplap
    intel i3-4350 3,60Ghz proci (intel hd 4600 igp)
    ASUS R7 250 1GB DDR5 videókártya
    LG 20M35 LED monitor

    Windows 7 Ultimate x64 op. rendszer (ami "látja" is a fent említett hardvereket)
    Catalyst 14.301.1001.0 verzió
    intel hd 10.18.10.3540 verzió

    Szóval a hiba:
    Már a programba belépve is csak mindent LOW-ra állítva lehet használni, különben hol túlexponált fehér fényekkel vagy épp csak full fekete háttérel lehet találkozni (a menü meg az összes 2D-s ikon persze működik). Ezt még el is fogadnám a nem túl erős dedikált kártyára való tekintettel.

    De az igazi gond az az, hogy a renderelésre kattintva a monitor elszáll, majd középen egy olyan üzenet áll, hogy az "Intel(R) HD Graphics vezérlő hibát észlelt ezért leállt" ezután pedig a gép magától restartol.

    Feltételezem, hogy a Lumion nem ismeri fel az AMD videokártyát és ezért csinálja ezt. Gondoltam hát akkor letiltom az intel IGP-t és minden fasza lesz.

    De most jön a következő érdekes dolog:
    Bekapcsolásnál/restartnál, bár nyomom az F2-t és feltehetőleg a BIOS is megjelenik (mert F10-et és egy ENTERT nyomva a gép újraindul) ám a monitor mindvégig teljesen fekete marad és egyáltalán nem érzékeli, hogy itt már jó lenne ha valamit megjelenítene nekem. Utána persze az üdvözlőképernyőnél már minden rendben és a monitor hibátlanul működik. (az LG monitoron a "Super Energy Saving" kikapcsolva)

    Na ez lenne a megoldandó probléma(halmaz).

    Előre is hálásan köszönök minden segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák