Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jolly777

    csendes tag

    válasz totyax #17541 üzenetére

    Köszi a választ!
    Azért akarnám kiiktatni, mert nagyon zavar, hogy 5-10 másodpercenként
    recovery-zi magát a gép úgy, hogy semmi jel nem mutat arra, hogy melegedne.
    Persze ez mindig csak 3D alkalmazások során fordul elő, de ott sem mindenhol.
    Van, hogy a sokkal gépzabálóbb játékprogramnál nem csinálja egyáltalán és a hitványabbnál pedig igen..., változó.
    Furmark-kal is stresszeltem már fél órán keresztül, semmi probléma nem volt.
    Próbálkoztam különböző driverekkel is, nincs húzva a GPU, sőt még visszább is
    vettem az órajeléből, de mindig ugyanaz.
    Az érdekesség még, hogy míg csak sima win7 volt gépen, addig közel
    ennyit nem csinálta, most viszont az sp1-el bővített van telepítve és állandóan
    csinálja. Ebből is gondolom, hogy a win7-ben van valami, aminek nem kellene
    ennyire úgymond óvatosnak lennie. Olvastam már külföldi oldalon valami "küszöb" növelésről registry-ben, ami orvosolja ezt az állandó, (sok esetben)
    "felesleges" recovery-t, de nem tudom, hogy hogyan kellene, és ezért
    szeretném, ha valaki el tudná mondani, hogy hol találom pontosan, illetve miről
    mire írjam át.
    Sokszor nem annyira nagy és végzetes az a probléma, hogy okvetlenül le kelljen
    fagyasztania magát és visszállítani a megfelelő állapotra... Túl érzékenyre van állítva alapból..., szerintem ;)
    Az a baj, hogy itt a magyar fórumokon mindenki erőlteti ezt a VGA melegedés, GPU túlhúzás és a táp problémákat. Értem én, hogy az is lehet probléma persze, de egyéb software-es megoldásként ezt a registry-s lehetőséget sehol, soha, senki nem irja sajnos, pedig nekem pont ez kéne. :K

    XP-vel az ég világon semmi gondom, csak hát az ugye már elavult op. rendszer a mai technikához...

    Bízom abban, hogy teccikérteni ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák