Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    Leírok egy érdekes mai történetet:
    Kaptam egy gépet spanomtól. Most hoztam rendbe. A hiba az volt, hogy a Catalyst drivertelepítés közben kékhalált vágott. Volt egy utolsó rendszervisszaállítási pont egy két napos állapotról. Azzal elindítottam. Gondolom megnézem a 11.1-gyel, amivel problémája volt. Elindítom a telepítést és újraindítás után kékhalál kapásból. Na mondom végre egy hiba, amit ki lehet elemezni. Szokás szerint visszaállítottam a gépet a korábbi pontra. Megpróbáltam újra telepíteni a Cata 11.1-et, de most a saját letöltésemről. Újraindítás után ugyanaz, a rendszer kékhalállal elszállt, ahogy az előbb. Na akkor ez egy reprodukálható hiba. Megint visszaállítottam a rendszert és szokás szerint jó volt, de nyilván fel kellene rakni a 11.2-t. Le is szedtem. telepítem és jön a szokásos kékhalál. Eljátszottam a szokásos visszaállítást, és ok volt. Többet nem telepítettem, hanem elkezdtem vizsgálódni. Az msconfigban rengeteg startnál induló program volt ... Deamon Tools, Alcohol 54%, afterburnet és még sorolhatnám. Én általában a WinPatrollal védekezek a programok ellen, amelyek a tudtomon kívül akarnak indulni a rendszer indításakor. A kis program mindig rákérdez, ha érzékel egy új bejegyzést. Ha nem akarom, hogy induljon a program a win indulásakor, akkor a Winpatrolon keresztül ezt megtilthatom neki. Hát leszedtem ezt a progit és szépen elkezdtem kilőni az automatikusan induló programokat. Szépen megtisztítottam a rendszert. Nem mellesleg a Win indulása is gyorsabb lett. Na gondoltam itt az idő a telepítésnek, még letiltottam a vírusírtó futását, és a tűzfalat, hogy na zavarjon be. Feltettem a Cata 11.2-t és semmi gond nem volt. Ezután leszedtem és felraktam a 11.1-et, ami szintén felment, majd ismát váltottam 11.2-re és újra felment kékhalál nélkül. A spanom örül, hogy megy a gépe.

    Ezek után elgondolkodtam, hogy én is általában minimális programot hagyok felügyelet nélkül szabadon garázdálkodni a gépemen, ami láthatóan működik, mert eddig csak néztem, amikor Catalyst Installnál kékhalálokról van szó. Úgy néz ki, hogy a kékhalál okozója sok forrás lehet. Azt nem derítettem ki, hogy pontosan melyik progi vagy programok okozták a hibát, mert letiltottam vagy 20-at, ami automatikusan indult. Nem volt időm kísérletezni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák