Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi84

    aktív tag

    Üdvözlöm a búvárokat!

    csak most találtam rá erre a topicra, pedig már pár éve búvárkodom. Horvátországban próbáltam ki, utánnai idehaza vizsgáztam le NAUI-nál, 2001-ben. Azóta volt már szerencsém jó sok helyen merülni (Olaszország: Sorentó és Elba szigete, Florida: West Palm beach és Jacksonville, Teneriffe, Hurghada, hogy a legszebbeket említsem.)
    Immáron PADI AOWD vizsgám van, egyenlőre nem is tervezem, hogy tovább mennék.

    Amint működőképes lesz a számítógépem teszek majd fel képeket is a merüléseimről :)

  • Tomi84

    aktív tag

    válasz F-ECT$ #1271 üzenetére

    hát fénykép az csak Hurghadáról van :D :D Viszont azok se túl jó minőségben. Gondolkoztam, hogy kéne venni, valami rendes fényképezőgépet, de kissé drágának ítéltem. Akkor már inkább felszerelére klötöm azt a pénzt.
    Felszerelésem egyébként még bőven nem teljes: Scubapro mask, Beuchat uszony, Bear 2 részes 7mm-es ruha, Uwatec Aladin airZ copmuter, merülésnél minden mást bérlek. Jacket van legközelebb tervbevéve, de sajna nem merülök annyit, hogy igazán fontos legyen beruházni. :(

    Magyarországon NAUI keretek közt tanultam. A vezető oktató Mándoki László volt (Doki éven ismert). Végtelenül rendes figura, de nagyon szigorú. Persze ez búvárkodásnál érthető. A tanfolyam monnyuk nem volt nagy élmény, fele medencében zajlott, másik fele meg vizsga egy közeli bányatóban, május elején. A víz 6 fokos volt a felszínen, közben esett az eső is...
    Az AOWD vizsgát Hurghadában csináltam Bencééknél (Ben&Liv, Dr. Szentkláray Bence, ő mellesleg Course Director :R ) Ott már persze egész más volt a dolog :D Azóta évente egy hétre elmegyünk oda merülni, hozzájuk. Igazándiból nekem inkább ez a fajta merülis való, 15-20 méter, tiszta, meleg víz... leggyakrabban arar kell figyelnem, hogy nehogy elaludjak, annyira nyugtató... :D Persze voltam már "komolyabb" mélységekben is (38-42m), ami ugyancsak érdekes, pölö Jacksonville-ben, egy korábban a tengerbe robbantott hidat néztünk meg a víz alatt. Na AZ nem volt semmi :D

    hát így nem túl röviden ennyi. Az a gondom, hogy amikor merülésről esik szó, órákat tudnék róla mesélni/beszélgetni. Nekem talán az egyik legfantasztikusabb dolog a világon. Ha merülök olyan szinten le tudok lassulni a környezethez, amit a felszínen soha nem tapasztalok. szerencsére a levegőfogyasztásom is elég jó.

Új hozzászólás Aktív témák