Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeni

    félisten

    Szia!

    Gyári Celine Dion zenei lemez!

    Ezt nem hajlandó lejátszani a Samsung SN-506/BB (külső házba tett noti író) és a Pioneer BDR-208DBK iró

    Ez valami program függő lehet?

    Bezzeg a Philips BDP-2700 asztali simán viszi (fillérekért vettem a Vaterán).

    Találkozott valaki ilyennel?

    M107

    Fehérben volt az aprón de lemaradtam róla. :W
    A sima SE-406-s van most de azzal nem lehet írni BD-t.

    [ Szerkesztve ]

  • jeni

    félisten

    válasz spiky03 #5431 üzenetére

    Hello!

    Megnéztem és a lemezen A - B - C jelölés van. 38,2GB a lemez.

    Ennyi történik ha beteszem a DVD Fab Media Palyer Pro esetén.


    Lejátszani nem lehet a Samu SN-506BB notis (Startech 3.0 házba bújtatva) írón és a Pioneer 208 írón sem. ellenben az asztali Philips BDP-2700 azzal ment. A Pioneer BDP-150-el még nem néztem meg.

    Megtöröltem a lemezt,erre elindult nagy nehezen a lejátszás a Pioneer 208D-ban.

    A noti íróban ha írtam az eltelt 2 év alatt a 5 lemezt akkor sokat mondtam.
    Mennyire van köze a dologhoz,hogy előtte van egy TP-Link TL-UH720 HUB port és az meg az alaplap USB 3.0-ba van csatlakoztatva?A 7portos HUB-nak külső tápja is van ami rá van csatlakoztatva a 230V-ra. A gép felismeri az oda csatlakoztatott eszközöket. Ki is írja,hogy van ott lemez is.

    Vissza tettem a Samsung-t a TP-Link portba és a VLC-t próbálva pedig ezt csinálja.

    Kezdem azt gyanítani,hogy Win10 alatt valami szoftver dolog van. :O

    A DVD Fab Media Player (Pro) progit töröltem.

    Valami más tuti BD progit tudtok javasolni. A 3D nem feltétel.

    :Y A gép előlapján levő USB 2.0 ról elindult a lejátszás. :Y

  • Bile Demon

    őstag

    válasz yvsmad #5609 üzenetére

    Meghajtót tegnap vettem, dobozos, használati nyomok nem voltak rajta (se ujjlenyomat, se karc).
    BDR-209EBK, 2016 aug gyártási dátum van a tetején, de a gép 209M-nek ismeri fel.
    Legújabb 1.34 firmware van rajta gyárilag, és állítólag régebbit nem lehet feltenni (nem próbáltam).

    A lemezt is tegnap vettem, ezek vannak ráírva:
    Philips BD-RE 1x-2x speed, 25GB, Ultra HARD COAT

    Kell ezeket a lemezeket formázni? Csak azért kérdem, mert írtam DVD+RW-t, és azt formázni kellett, és eltartott egy ideig, de a BD-RE-t zokszó nélkül írta intézőből, mintha "floppy" lenne. Eredetileg is így akartam használni ezt a lemezt, mentésre. Amikor láttam, hogy csak 4MB/s, akkor azt hittem a Windows miatt ilyen lassú, mert nincs beállítva a sebesség, ezért próbából írtam egyet a Imgburn-el, MAX, és "forced" 2x sebességgel, de azzal is csak 1x sebességgel írt.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz yvsmad #5623 üzenetére

    Igen, ezzel tisztában vagyok. Az író BD-XL képes, és saját magával szerettem volna olvasni.

    Annyit próbáltam még, hogy normál módon, -írás közbeni ellenőrzéssel- megírtam a lemezt, pontosabban elindítottam, 6 óra alatt kellett volna, hogy befejezze. Reggel, 8 órával később, 95%-nál volt elakadva, de még próbálkozott, sebesség: 50kB/s.

    Utána próbáltam egy 50GB-s Panasonic lemezt írni. Megírta, de 70%-ig lehetett csak visszaolvasni. Aztán megpróbáltam írni a 25GB-s Philips lemezre, amit már többször írtam gond nélkül, na az is elakadt 70% körül, ez már írás közben. A lemez fokozatosan egyre halványabb kifele haladva, amiket előtte írtam, egyenletesnek néztek ki.

    A meghajtó már semmilyen BD lemezt nem ismer fel (újat se, használtat se), sokáig kattog aztán "not ready, invalid media". DVD-t ír olvas normális sebességgel.
    Szerintem a kék lézer fáradt el a meghajtóban, na de 10 lemez írástól és 10 nap alatt??

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz jeni #5630 üzenetére

    Igen, ez az elállás dolog ebben az esetben határeset.
    Szóval a bolt megkapta a meghajtót, de tesztelni jó esetben jövő héten fogják tudni (beteg a szervizes kolléga).

    Az elállásra azt mondták (a kollégámnak, aki a futárt szerepét töltötte be a dologban), hogy hiába rendeltem a webshopban, ha nem kértem kiszállítást, hanem személyesen vettem át, akkor arra nem vonatkozik.
    Én ezt másképp tudom: az a lényeg, hogy a webshopban legyen megrendelve.

    Azért otthagyta akkor már garizásra.

    Az e-mailemre pedig azt válaszolták: "hogyha náluk is jelentkezik a hiba, akkor lehetséges a jóváírás".

    Azért akarok elállni a vásárlástól mert:
    baromira nem szeretnék olyan meghajtót használni, ami ilyen könnyen tönkremegy. érzékelje már hogy hibás az alapanyag és mielőtt szét stresszeli magát dobjon hibát. (amúgy meg vagyok róla győződve, hogy eredeti az alapanyag). Jó talán tudok élni BD-XL lemez nélkül, talán tovább bírja, de akkor is az lesz érzésem, hogy pont akkor nem fog működni amikor kellene, nem számíthatok rá, nem is fogom használni, akkor meg minek?

    Na és mi legyen a rontott lemezekkel, megpróbáljam e az új meghajtóval újraírni, vagy annak az állapotát is veszélyezteti?

    A 100GB-s lemezzel már inkább nem foglalkoznék, se ezzel, se másikkal.
    50GB-s rontott Panasonic lemezek gondolom menthetőek, mert amíg jó volt a meghajtó, írta olvasta.
    A 25GB-s rontott színárnyalat átmenetes Philips lemez szerintem helyre fog állni, ha jól, egyenletes teljesítménnyel megírják, mert az is jó volt.

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák