Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    Üdv all!

    Aspire 5536G típusú laptopomhoz nézek éppen töltőt. Találtam számosat, ami jó, de nem tudom, hogy hány A-snak kellene lennie. Ezen az oldalon is három félét sorolnak fel az én gépemhez, és nem igazán tudom, hogy melyiket kellene megvennem. Nem tudom, hogy miben térnek el, ha vaktában kellene tippelnem, azt mondanám, hogy a töltés sebességében, de ez csak kósza ötlet.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    válasz xcds #36104 üzenetére

    Szóval, ha az előző (eredeti) töltőm 4.74A-s, akkor az új töltőnek minimum annyinak kell lennie, vagy lehet kevesebb is (3.12, 3.46)?

    Innen szeretnék rendelni, de nem tudom, hogy melyik töltő kellene nekem, illetve, hogy ha szereznék máshonnan egy alacsonyabb A-s töltőt, azt tudnám-e használni, vagy mindenképpen 4.74A-nak kellene-e lennie (Acer Aspire 5536G)?

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    Köszi a választ, sokat segítettetek!

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    Üdv mindenkinek!

    Remélem nem tévesztettem nagyon topikot, de nem nagyon tudtam a kérdésem máshol feltenni.
    Édesanyámnak van egy Emachines E510-es gépe, elméletileg 1GB RAM-mal. Főleg netezésre használja a laptopot, azt viszont gőzerővel, nem ritka, hogy több böngésző is meg van nyitva, s az egyes böngészőkön belül 5-6 oldal is megnyitva. Nyilván ez nagyon zabálja a RAM-ot, mivel azonban a gép többi részével nincs gond, felesleges lenne lecserélni emiatt a notebookot. Arra gondoltam, hogy vennék neki plusz memóriát, amivel elvileg olajozottabban menne az egész netezés - a böngészők, valamint a lapok közötti váltásra ugyanis elég sokat kell várni.

    Ha jól tudom, a gép maximum 2GB RAM-ot támogat. Ez miért van? Nem lehet valahogyan megnövelni ezt, vagy eltüntetni a limitet? Bár gondolom, hogy hardveres korlátozásról van szó. Az ő használata mellett szerintem minimum 3, de inkább 4 giga kellene. 32 bites WinXP Home Editiont használ, a legújabb frissítésekkel. Persze már a plusz 1 giga is sokat jelentene a számára. Ha venni szeretnék bele, akkor pontosan milyen modult kellene? Érdemes lenne 2 gigásat, és lecserélni a mostanit, vagy pedig e mellé bedobni egy másik 1 gigásat?

    Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy a lassan esedékes WIN újrapakolás után hogy érdemes konfigurálni a rendszert? Gondolok itt arra, hogy például a frissítéseket érdemes engedélyezni, vagy nem? Ha jól tudom, a frissítések számának a növekedésével nő az erőforrások rendszer általi kihasználtsága is, bár lehet, hogy ez csak afféle városi legenda, nem igazán értek a témához. A lényeg, hogy egy böngészést támogató, memóriakímélő rendszert szeretnék valahogyan konfigurálni neki. Tudom, hogy egy Ubuntuval jobban járnék, azonban ragaszkodik a Windowshoz, így abból kellene kihozni a legtöbbet.

    Előre is kösz a segítséget!

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

Aktív témák