Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • birno

    addikt

    Van 5 partícióm és az 5.-et nem bírom leformázni, de mindegy, hogy az sorrendben az 5. vagy nem, akkor sem engedi.
    Értsd, elöszőr az 5. partíció free volt és nem engedte formázni, ezután hozzáfűztem a 4.-hez, majd a 3.-ból leválasztottam egy 5Gb-os darabot vagyis akkor ez lett az 5. partíció és ezt sem tudom leformázni semmivel.
    Miért?

  • birno

    addikt

    válasz Csapi007 #271 üzenetére

    Az a gáz, hogy formázni sem engedi, semmit nem bírok vele csinálni.
    Az 5-ből az első swap particíó, az nem tudom elsődlegesnek számít-e?

  • birno

    addikt

    válasz föccer #322 üzenetére

    Az nehezen fog menni, mert más mindegyiken van valami s nem igazán akarom elveszíteni őket.
    Úgy néz ki a dolog, hogy az elején van egy 2Gb-os swap, aztán egy 10Gb ext3 root partíció, utána egy 80Gb-os ext3 amire a /home van felcsatolva, itt szeretnék egy 5Gb-os ext3-ra Debiannak kisérletezni és a végén van egy 25Gb-os Windows.
    Előtte úgy volt, hogy a 80-as után egy 5Gb-os windows majd ezután egy 20Gb-os amit nem lehett formázni, azt most hozzáfűztem az 5Gb-oshoz s elé szeretnék egy Debiant felrakni.

    A lényeg, hogy nagyon nem akarok megint telepítgetni, mág backupból sem, mert annyira nem fontos, de azért cseszi az agyam.

  • birno

    addikt

    válasz zsoi #326 üzenetére

    Én is azon agyaltam, hogy kitörlöm a swapet és megnézem akkor hozzáférek-e.
    Végülis a swap anyira nem kell, mert van 1Gb memó Xubuntu mellé, csak biztos ami biztos alapon csináltam. :)

  • birno

    addikt

    válasz zsoi #330 üzenetére

    Láma kérdés.

    Linux alatt hogyan tudom áthelyezni a swapet mondjuk a /home-ot tartalmazó patícióra?
    Azon van elég hely.

  • birno

    addikt

    válasz zsoi #332 üzenetére

    Igen, már volt használatban linux, plusznak akartam mellé a Debian-t, most töröltem a swapot, így engedte, de utána mégsem ment fel a Debian, mert nyavajgott, hogy valamilyen cuccnak kellene swap és mivel nincs nem tudja telepíteni.
    Végül hagytam a fenébe, egyenlőre jó lesz a Xubuntu is ismerkedni, egész megszerettem.

    Viszont megszívtam az ext3 átméretezgetést, mert azóta bootoláskor folyton futratni akarja az fsck-t, de nem sikerül neki, ezt írja:

    fsck 1.40-WIP (14-Nov-2006)
    /dev/hda3: Superblock has an invalid ext3 journal (inode 8).
    CLEARED.
    *** ext3 journal has been deleted - filesystem is now ext2 only ***

    /dev/hda3 contains a file system with errors, check forced.
    /dev/hda3: Group 0's inode table at 8 conflicts with some other fs block.


    /dev/hda3: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY.
    (i.e., without -a or -p options)


    Ha futtaok egy ilyet: fsck /dev/hda3
    akkor meg ezeket írja az elején:

    /dev/hda3 contains a file system with errors, check forced.
    Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
    Group 0's inode table at 8 conflicts with some other fs block.
    Relocate<y>?


    És szinte egyesével az összes számon végigmegy s nyomni kell az y-t mint az őrült, ha 10 perc után nagynehezen a végére ér akkor meg ez van:

    Relocating group 0's block bitmap from 6 to 1544...
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 0 for inode bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 512 contiguous block(s) in block group 0 for inode table: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 1 for block bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 1 for inode bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 512 contiguous block(s) in block group 1 for inode table: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Relocating group 3's block bitmap from 98310 to 99329...
    Relocating group 3's inode bitmap from 98311 to 99330...
    Relocating group 3's inode table from 98312 to 102284...
    Relocating group 5's block bitmap from 163846 to 164865...
    Relocating group 5's inode bitmap from 163847 to 164866...
    Relocating group 5's inode table from 163848 to 170655...
    Relocating group 7's block bitmap from 229382 to 230403...
    Relocating group 7's inode bitmap from 229383 to 230404...
    Relocating group 7's inode table from 229384 to 230405...
    Relocating group 9's block bitmap from 294918 to 296480...
    Relocating group 9's inode bitmap from 294919 to 296481...
    Relocating group 9's inode table from 294920 to 308707...
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 25 for block bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 25 for inode bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 512 contiguous block(s) in block group 25 for inode table: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 27 for block bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 27 for inode bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 512 contiguous block(s) in block group 27 for inode table: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Relocating group 49's block bitmap from 1605638 to 1606657...
    Relocating group 49's inode bitmap from 1605639 to 1606658...
    Error allocating 512 contiguous block(s) in block group 49 for inode table: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 81 for block bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 81 for inode bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 512 contiguous block(s) in block group 81 for inode table: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 125 for block bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 1 contiguous block(s) in block group 125 for inode bitmap: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Error allocating 512 contiguous block(s) in block group 125 for inode table: Could not allocate block in ext2 filesystem
    Relocating group 243's block bitmap from 7962630 to 7963649...
    Relocating group 243's inode bitmap from 7962631 to 7963650...
    Relocating group 243's inode table from 7962632 to 7963651...
    Relocating group 343's block bitmap from 11239430 to 11240449...
    Relocating group 343's inode bitmap from 11239431 to 11240450...
    Relocating group 343's inode table from 11239432 to 11240451...
    Relocating group 625's block bitmap from 20480006 to 20481025...
    Relocating group 625's inode bitmap from 20480007 to 20481026...
    Relocating group 625's inode table from 20480008 to 20481027...
    Restarting e2fsck from the beginning...
    Backing up journal inode block information.

    /dev/hda3 contains a file system with errors, check forced.
    Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
    Group 0's inode table at 8 conflicts with some other fs block.
    Relocate<y>? yes


    Vagyis kezdené újra az egészet.
    Kellett nekem szórakozni vele...

  • birno

    addikt

    válasz birno #385 üzenetére

    Sőt, ezek után már fel sem mountolja:

    mount /dev/hda3 /home
    mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda3,
    missing codepage or other error
    In some cases useful info is found in syslog - try
    dmesg | tail or so


    Syslogban ennyi van: Sep 24 21:02:43 user kernel: [ 243.250546] EXT2-fs: corrupt root inode, run e2fsck

    Utána:

    root@ubuntu:~# e2fsck -y /dev/dha3
    e2fsck 1.40-WIP (14-Nov-2006)
    e2fsck: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár while trying to open /dev/dha3

    The superblock could not be read or does not describe a correct ext2
    filesystem. If the device is valid and it really contains an ext2
    filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock
    is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:
    e2fsck -b 8193 <device>


    Majd:

    root@ubuntu:~# e2fsck -b 8193 /dev/dha3
    e2fsck 1.40-WIP (14-Nov-2006)
    e2fsck: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár while trying to open /dev/dha3

    The superblock could not be read or does not describe a correct ext2
    filesystem. If the device is valid and it really contains an ext2
    filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock
    is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:
    e2fsck -b 8193 <device>


    Lehet holnap formázom inkább a fenébe.

  • birno

    addikt

    Sziasztok!

    Egy automatikus proxy konfig fájllal hogyan lehet megetetni a SOCKS proxy-t?
    Próbáltam "SOCKS szerver:port", "SOCKS5 szerver:port" formában is, de nem megy.

  • birno

    addikt

    válasz birno #1691 üzenetére

    UPolok egyet a kérdésnek, most jutott eszembe, hogy írtam ide is. :)

  • birno

    addikt

    Tudtok esetleg olyan webes térképet, amelyiknél megadok pár várost fixen, tehát eltárolja profilban, majd megadok egy másik várost s kiírja, hogy milyen messze van az általam fixen felvitt városoktól?
    Remélem érthető volt. :)

  • birno

    addikt

    válasz kételkedem #15766 üzenetére

    És akkor arra is képes, hogy a profilomba elmentem mondjuk pestet, győrt, székesfehérvárat s lekérdezem, hogy debrecen ezen városoktól milyen messze van?

  • birno

    addikt

    Sziasztok!

    Egy olyan megoldás érdekelne aminek a segítségével már írás közben kódolni tudom a szöveget.
    Tehát ha mondjuk munkahelyen eszembe jut valami személyes, le akarom írni, de nem szeretném, hogy bárki is lássa(mert mondjuk épp odaáll mögém), akkor már eleve olvashatatlan formában jelenjen meg(gépelés közben is), amit aztán persze egyszerűen vissza lehetne alakítani sima szöveggé.
    Írhat akár hex vagy base64 vagy bármi más formában,mindegy, csak ne lehessen alapból értelmezni.

    Plusz fontos lenne, hogy portolható legyen a megoldás, ugyanis használnám win és Linux alatt is.
    Online megoldás is érdekel.
    Előre is köszi!

Aktív témák