Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zyzzyadi

    tag

    Sziasztok nekem egy ABIT AN8 lapom van
    a probléma -CMOS CHECKSUM ERROR- minden újraindításnál kiírja
    ha cmost törlök akkoris, ha elmentem a beállításokat biosban(save&exit) akkoris, mindnesetre érdekes hogy újraindításnál és nem áramtalanításnál történik mindez.
    már próbáltam mindent:
    új elem ,cmos reset, elem ki elem be bios ic ki be, friss bios(awdflashel,winflash-el,abit flasher-el)másik ram, másik vidkari, lehúz mindent, házból kivesz, feszültséget kimértem 3.3V lekövettem a szálat a chipsetig. másik táp (procicserét még nempróbáltam)
    -eredmény:semmi!
    Ugyanúgy cmos checksum error tettem új bios EEPROM ic-t megflesseltem menet közbe azsehasznált. A problémát úgy kezdte hogy először csak néhányszor felejtette el a beállításokat amikor windowsból újraindítottam.,aztán megflesseltem a biost utánna jólett egy darabig.Megint elkezdte na mondom 'hajjá éhen' áramtalanítás elem ki bios jumper átrak 2-3 ra másnap reggel elem be(énhülye nemraktam át a jumpert) CF hibakódot kaptam (cmos fail) na mondom ok visszaraktam indult a gép de azóta nemtudok biost menteni :S
    pls helpme!!
    ui: kerestem az alaplapon ic-t ami esetleg a cmos ram lenne de azt találtam hogy a chipsetbe van a ram... igazez ?tudom alaplapcsere már ráférne a configra de én megvagyok elégedve az alaplappal igazából megkönnyezném ha kiderülne hogy az a hibás kérlek HELP
    Config:
    ABIT AN8 FATALITY S939
    AMD ATHLON XP 3200 X2
    4*512 CORSAIR 500MHZ RAM
    ATI RADEON 4870 X2
    ENERMAX GALAXY 650W INTELLIGENT TÁP

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    A gép most épp padon fut multimeter stroboszkóp elő... méricskéltem mindnehol van fesz.
    cmos óra műxik windows alól dinamikusan fél másodpercenként (az óra miatt)frissül tehát a CKL óra megy:Scmos tartalmat megjegyzi csak mikor újraindítom defaults loaded sztem kinulláz mindnet (óra stb) a cmos hiba miatt
    Lehet zárlat ? :Y
    vhogy nemlehet megkerülni a cmos testet? mert újraindításkor sztem megmarad a beállítás mert a ventillátor confiig működik ha beállítom (halkabb lessz a venti)csak defaults loaded után újraindításkor pörög fel de az órát dátumot mindíg elfelejti :S
    bios verzió AN821
    A képen a karikázott rész az óra az aláhúzot a cmos tartalom

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz moha21 #15856 üzenetére

    nem aztmár áttettem :C
    meg akkor else indul a lap :S ha nincs rajta a jumper vagy nincsbenne elem vagy cmos reset állásba van akkor CF hibakódot kapok a post kijelzőn(cmos fail) ebből arra következtetek hogy valamiféleképpen működik az a fránya cmos ram csak cehecksum errornál lereseteli magát :S vagypedig újraindításnál
    egyéb ötlet ?

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Blacki #15857 üzenetére

    Szia Black i
    Próbld meg a régi prockóval frissíteni a biost. keress asusék honlapján egy a procihoz való biost és a winflash el(barátod a gugli)ha feláll a rendszer akkor flesseld be. aztán test elvileg meni kéne nekem is volt ien problémám azzal a külömbséggel hogy nekem post után írta ki hogy cpuid failed unsupported cpu"cpuid" és kakukk beléptem biosba azt még engedte és letiltottam a cpu serial-t ha van olyan opció legalábbis a régi a7n8x-x be volt asszem :D

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz moha21 #15859 üzenetére

    Köszi moha21
    hosszabb ideig kivolt véve az elem már csak a procira tippelek de azért megpróbálom mégegyszer :D illetve lehet hogy a bios vírusos ? nemtoom holnap kiderül minden.

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz moha21 #15862 üzenetére

    NO gond :D
    Késő van XD

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    a biost kitől kérdezed ? :D

    nekem megvan az eredeti chip de azon is az új bios van má próbáltam visszatenni a régit de az már kőkorszaki XD 2005.01.23
    Balcki :a régi proccal is ezt csinálja ?
    ha más nem akkor:
    -aztírják szerezz egy fdd-t és mehet rá a letöltött cucc reméelm sikerül én szurkolok :P
    aztírják hogy:
    mindent csatlakoztass le az alaplapról
    -húzd ki a masinát
    -a cmos clear jumpert rakd cmos clearre(tehát 2-3 ra)
    -nyomd meg a reset cmos kapcsolót (vagy reset gombot nemtoom hogyérti)
    -szedd ki az elemet 3 órára
    -3 óra múlva teddd vissza az elemet
    -nyomd meg a reset gombot (vagy az alaplapon a cmos resetet)
    -állítsd vissza a cmosclear jumpert normál(1-2) állásba
    -dugd be a masinát(célszerű a régi procival)
    -"ha bootolt sikítsd nagyon hangosan hogy IGEN és feküdj rá a DEL gombra" XD lool :C
    -flesseld a biost a floppyról 0901 es biossal
    -aztán enjoy

    sztem érdemes megnézni azt is hogy ha bekapcsol a monitor és nincs kép(esetleg annyi hogy "cpu init")akkor tesztelld másik rammal vidkarival menie kell
    GOOD LUCK :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    előző szerkesztve na én nyugovóra térek addig hanagyon unatkoztok pls help me fejjebb
    nemakarom elveszíteni az AN8 at :S :O

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Blacki #15870 üzenetére

    Ha más nincs akkor veddki a biost a lapból( feltéve ha kivehető!)
    -elviszed vlakihez valami ismihez akinek van egy ugyanilyen alaplapja
    (vagy leszeded a címkét a bios chipről befirkantod ide a sorozatszámát(02,04,08 ra szokott végződni általába pmcflash ezekből 2megabit 4 megabit 8 megabites bios)
    keresel egy oolyan lapot ami beveszi a bios chipped aszerint hogy hány megebites van a másik alaplapba!!!
    aztán beindítod a donor alaplapot az eredeti biossal(win felbootol), fogod menetközbe kiveszed a működő biost a lapból(valami műanyag cuccal vagy fogpiszkálóval),berakod a tiédet megflesseled és mehet vissza a tiédbe(az övébemeg az eredeti:D:D értelemszerűen)
    és viola KÉSZ
    ha msáképp nemmegy nekem van itthol bios chipem megflesselem neked és lepostázom belerakod viszapostázod a régi chipet és csá :D megcsinálom szives örömest
    csak írdle a számát a bios chipnek ja ha nem kiivehető akkor szopóka :S

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz eladocuccok #15873 üzenetére

    Szia sp3 az oka mivel majdnem olyan mint a vista különválasztja a grafikai és adat,számítás folyamatokat ezért kicsit lassabban futnak a játékok nekm is ugyanez volt a problémám gforce fx5500 al 2 megoldás vagy sp2 vagy új vidkari illetve az sp3 ba tudtommal directx10.1 van amit nemszeretnek a videokártyák főleg az nvidia vagy próbálkozz vistával vagya a jólbevált sp2 őn fogsz a legnagyobb teljesítményt elérni sok sikert

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Blacki #15902 üzenetére

    szia blacki fennt írtam egy tippet olvass vissza :D ha nem lehetséges akkor majd írj :D

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Blacki #15902 üzenetére

    szia blacki fennt írtam egy tippet olvass vissza :D ha nem lehetséges akkor majd írj :D

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    balcki ha van közeledbe segítőkész sztech boltos akkor megtudjátok nézni más prockóval bootol e legalább a bios fail please insert disckette bejönne azmá fasza onnan mehet a bios frissítés... am meg olvastam hogy néhány rammal b*szakszik próbálj meg keríteni vagy corsair vagy infineon vagy !kingstone! ramot én az utóbbit ajánlom azzal felkell neki bootolni halott bios esetén is ha van benne proci mindegy hogy mien meg ram (kinehagyjam !!!! PCI-os videokártyával próbáld meg azzal bootol mert a chipsetbe van integrálva vami funkció hogy halott bios rom esetén pci-t kezel) egypróbát megér remélem nemveszíted el ezt a f*sza lapot kárlenne érte :S:S nekemis elhalálozott az abit an8 fatal1ty alaplap hiba volt a cmos error oka most vettem egy ASUS a8nSLI -t stabil fasza remélem jólessz csak azagázos hogy mem kezelésbe k*rvarossz (mem írás:2500mb/s olvasás 960 mb/s :DDD az abit: 4500mb/s olv. 25** valamennyi írás szal kb az asus fele lassú mint az abit) nya nembaj nemegy csúcskategóriás lap a fatal1tyhez képest de nembaj megvagyok vele elégedve legalább nem szarozik... ha valami siker van pm be jelezd mert kíváncsi vagyok az asus sorsáról :D köszi: #zyzzyadi

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz ATISoft #15916 üzenetére

    szia atisoft
    szeddki a lapod mindenképp a házból biztos hogya táp kevés vagy zárlat van bios miatt nemáll le a lap csak úgy...
    mindent huzigálj le rólla :proci ram ki csak táp meg lap egy deszkán indítsd
    (ha esetleg ezüstözött pasztát használtál a procihoz akkor érdemes végignézni a lapot hogy neme kenődött rá vhol vagy esetleg a proci mellet neme ment rá vhova. aztán ha mindent kiszedtél nézd át nincs e vhol rövidzár) ha procc nélkül indul akkor bele a procc a hűtővel ha indul akkor mehet bele a ram (csak 1 et tegyél bele) ha ígyis indul akkor bele a vidkari és kell lennie képnek (megjegyzem semmi led meg kapcsoló nelegyen rákötve csak csupasz lap meg proci táppal, esetleg kérj egy tápot hátha az szarakszik) ha így megy akkor teddvissza a lapot a házba de minden csavar alá tegyél egy alátétet direkt van ilyen szigetelő papír alátét ehhez és ha műxik akkor jelezd pmbe :D remélem sikerül sok sikert

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Sk8erPeter #15925 üzenetére

    szia sk8er peter
    ez nem hülyeség és nem egetverően nagy
    kérdezz meg bárkit menet közbe lehet flesselni a biost ha bevan kapcsolva a lap és beleraksz egy döglött bios megtudod flesselni bármikor de elnézést akkor lehet a kollegák meg énvok a hülye :C nézz utánna ... vagyha a szerszámokra mondod"fogpiszkáló műanyag valami+ gondolom nincs otthol dimm fogója(ic hez való fogószerszám) na csumi

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Sk8erPeter #15930 üzenetére

    szia mégegyszer sk8er peter ezt már megbeszéltük balcki vel régebben hogy a bios az ő lapjából nem kivehető sztem olvass előrrébb mielőtt sértegetsz és köszönöm nemkértem kommentet ha valami probléma van jelezd pm ben thx és igen a bios frissíthető másik lapban keressrá !!!! :W :W

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Blacki #15939 üzenetére

    blacki képén az a kis tranyó ment ki :S kárérte
    lehet amúgy akármi venti vezérlő tápellátás bekapcsoló ,akár ram modul fesszabályozója (monnyuk azt kétlem mert az egy picit nagyobb de egy előtéttranyó is lehet).
    de a bibit szinte biztos hogy táp vagy csatlakozás probléma(rövidzár vagy rossz érintkezés) okozta kárrérte am nemis bootol ?

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Blacki #15943 üzenetére

    ez egy egyszerű fet vagy bipoláris tranzisztor elvileg cserélhető csak tudnikéne hogy mijjazottan :F

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Sk8erPeter #15947 üzenetére

    Hoho
    Én kérek elnézést :B
    Én csak felvetettem a bios ki másik lapba fless módszert(HOTSWAP). De már mivel lebeszéltük, hogy a bios nem kivehető, ezért tárgytalan. Lehet hogy én levagyok maradva a kőkorszaki asus m2n-e lapommal :R De abba még kivehető a bios -nem olyan ratyi beforrszatott sodip8 as eeprom... -
    Segíteni próbáltam másoknak ezzel az ún. utolsó lehetőséggel, mert ha alapja bese kapcsol akkor micsináljon ? Dobja ki ?
    Egyik megoldás:
    -link
    - Link2
    ez megoldás lenne a sodip8 asazaz a blacki lapjára.(- forrasztott bios esetén-)
    - a bios ki másik lapba be megoldás a HOTSWAP módszer: link3

    Remélem elég tagoltam írtam sk8er peter kolegának
    Peace
    :R :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Sk8erPeter #15962 üzenetére

    Sk8 er peter
    Igazad van szentabéke :R
    Ha valakinek kell ,akkor kell sajnos a hotswap :S
    De ez már tényleg kritikus eset.
    LÁSD:Blacki lapja remélem megoldódik neki a problem ... szurkolunk :C

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz koxes #15991 üzenetére

    Szia koxes!
    Ha ide-s vinyóról van szó akkor ezlehet:
    Lehet van rajta jumper a cable select módon:
    Állítólag az ide kábel egyik érpárja nincs bekötve valameik csatiba(nemtoom csak hallottam)
    A másik amire meg én gondolok az az, hogy mivel a kábel egyik csatija messzebb van az apaplapi ide csatlakozótól, ezért nagyobb a pingje(később ér oda az adat) emiatt tudja azonosítani (bár lehet ezis hülyeség mert az elérés vinyónként válzotik) :F

    És ami a legbiztosabb hogy van néhény vinyó ami jumper nélkül slave(pl seagate,néhány maxtor(főleg a vékony 40-80Gb os széria)) illetve vannak amelyek jumper nélkül masterek(etc: vinyók többsége)

    Ha satáról kérdezed:
    A sata cuccoknak eszközönként 1 kábele van, tehát nemnehéz az azonosításos dolog :D
    Remélem segíthettem.

    U.I:valakinek ötlete, hogy ténylegesen (pl cable select módba) hogyazonosítja a rendszer a vinyókat(ping vagy kábel szerint) ?
    (etc:majdnem uyganaz mint jumper nélkül de mégse(vannak olyan vinyók, amelyek ha másik van mellette, akkor automatica cable select módot állít be)) ;]

    Illetve degunak:
    -Ha nincs floppymeghajtód akkor tiltsd le a biosban
    -Ha nod32 van installálva akkor próbáld meg letörölni és ha úgy megy akkor vagy reinstall vagy másik vírusírtó.
    -Érdmes lene átnézni a vinyód vírus és spyware szempontjából azis okozhat ilyet.
    Ajánlok neked 1-2 progit: Ashampoo Powerup 3 , illetve regcleaner vagy windows doctor 1.7 nekem mindbevált.(nekem a nod vagy 2percig szenvedett de ashampoo után megjavult)Barátod a google és a toorent oldalak :C
    -mégeyg probléma húzdle az összes ide cuccot csak a vinyó maradjon a helyén hátha jumper probléma van :D
    Sok sikert :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz turbocfh #16218 üzenetére

    Szia turbocfh
    A problémát előszörs megpróbálnám egy tápcserével, esetleg egy cmos resettel orvosolni.
    A másik lehetőség hogy felrakod a driver cdről, az acpi drivert (ha van) illetve keresel a biosan egy olyan opciót hogy power(vagy wake) up when power loss(vagy fail) és átállítod disabledre.
    Én a tápra gyanakszom nekem is volt ien problémám de egy cmos reset, meg alapos tisztítás a csatlakozók környékén megoldotta hálistennek, aztán megint ezkezdett b*szakodni és akkor cseréltem le a tápot mert mint kiderült kikapcsolásnál hirtelen leesett a terhelés és újraindult a táp vagy mi (nemvagyok szakértő táp terén XD).
    Próbáld ki : szedd le a power gomb kábelét az alaplapról, neme a power gomb zárlatos(ezesetben csak "kicsit" zárlatos max. tehát valamennyire kapcsol, áteresztheti a feszt) aztán indítsd egy jumperrel az alaplapi csatlakozóra dugva ha úgyis csinálja akkor táp vagy nincs felrakva az ACPI driver. sok szerencsét. :R

    forcebergnek
    Az alaplapi hangkártya mivel az alaplapon van ezért jobban "interferál" a körülötte lévő alkatrészekkel.vagy az alaplapon valameik kondenzátor haldoklik.esetleg a tápegység nem stabil :( Tehát tegyükfel hogy a hangkarinak a sínjei közel futnak a processzor sínjeihez(Vezetékek) akkor zavar keletkezik és te ezt hallod "Fehér zaj" ként.
    1 jótanács :A biosban a cpu confignál van olyan hogy "Spread Spektrum" azt állítsd enabled (on) ra :DDD ekkor ugyanis csökkenti az alaplap (TCO szabvány) frekvenciakibocsájtási értékét azaz próbál interferenciamentesen működni, szinkronizálni az egyes alkatrészeket,ez teljesítményvesztéssel jár de nagyon minimális (lejjebbveszi talán a sínek feszültségét ? :F passz )
    sok sikert! :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    Srry hogy teleíom az üzifalat csakmár nemtudtam az előzőt szerkeszteni :DDD
    Adott mashina: ASUS A8N-E SLI (nforce4 ultra sli chipp)amd athlon X2 4200 illetve hozzá 2 darab kingston 512es 400mhz es ram(totál egyforma) és az isnennek se tudom dualba hajtani:S sőt ha berakom mindakettőt ,nem csak az egyiket, akor az alapértelmezett memóriabusz 333mhz lesz, aztán manuálisan átállítom 400 ra és akkor vagy elindul vagy nem :S mindent belőttem, (rc,rcd,cas,rp)mármint a késleltetési értékeket és akkorse megy :S régebben 2db infineon ramom volt azzal se ment normálisan, dualba meg egyáltalánnem :S új bios van a gépen már próbáltam minden párosítást, az istennek nemakarja az igazságot :W
    másk lapba ABIT AN8 Fatal1ty (teljesen ugyanez a config csak lapcsere ) tökéletesen megy az Infineon meg a kingston is (processzor vezérli a ramot úh. nemértem hogy a 2 lap közt mi a külömbség max a bios ).
    a ddreket jóhelyre dugtam ,ahova a könyve írja. és mégegy gondocska amikor 1 rammal megy a "Command Rate([1t],[2t]) betudom állítani 1T re,ha két ram van akkor csak 2t-n indul a lap. pedig a másik lappal 1T be is megy minden okés :W :W(hozzáteszem 1T vel kb 1,5X olyan gyors 1 rammal mint kettővel 2Tbe)
    PLS valaki ha tudja a megoldást segítsen :O Válaszokat előre is köszönöm! :R :R

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Amoroso #16198 üzenetére

    Amoroso Nézd meg az alaplapon neme kenődött rá ezüstpaszta esteleg,iletve nincse valahol zárlat(valami kis drótdarab vagy bármi ami elkerülte a figyelmed,nincs e púposodva kondi vagy valami) a bekapcs 1-2 sec után ki az zárlatra utal a lapon elég ha valameik fesszabáylozó vagy valameik ágon zárlat van.
    Ha mindent kipróbáltál akkor estleg ezt is kipróbálhatod(CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!)
    teszteld a lapot, keresd meg az alaplapra csatlakozó(a táp felöl jövő) zöld kábelt és azt rövidrezáros a testtel valahogy (ekkor bekell kapcsolnia, mert így kikerülöd az alaplap hibás bekapcsoló egységét) ha ígyis kikapcsol akkor zárlat! SOK sikert :C
    Aylarth nekd meg annyit hogy hiába új a géped előfordulhat hogya táppal van gond. Sőt bios reset is ráfér!Ha reset után nemindul akkor javaslom új táppal mindenképp!!
    (ha ezlessz a baja akkor sajnálatos módon csalódunk a mai technikában mert tulajdonképp már minden "médin cshájna" :((( ) :W

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Chieftec #16224 üzenetére

    Szia Chieftec
    AZ a gond hogy lehet inteligens hangkártyád van (vagyis a szoftware érzékeli hogy épp mivan dugva a jack be(Realtec ac97 audionál) KÉP) van egy szoftwer ami (hogyha bedugsz neki egy jacket) akkor érzékeli hogy mivan benne és az impedanciájából(ellenállás) következtet hogy mikrofon ,fejhallgató vagy aktív hangszóró -e.ha ez a progi nincs felrakva akkor előfordulhat ien hiba.
    Ajánlom az új driver-t és ha esetleg van hozzá valamien szoftware(sound effect manager etc.)akkor azt is rakd fel.
    Előfordulhat az is hogy amikor kihúzod a jacket akkor rövidrezár egy pillanatra az érintkező és letilt a hangkártya(ABIT és ASUS gyanú)Ienkor javaslom neked a Front Panel Audio-t bekötni.(ha van a gépházadon elöl hangszórókimenet)
    Front panel audio bekötése
    CSATLAKOZÓ
    (Általában a hátsó hangkimenet csatlakozója mögött van,2 jumper zárja)
    Remélem segíthettem :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Aylarth #16226 üzenetére

    Örülök hogy sikerült :C :C

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Malachi #16228 üzenetére

    Szia Malachi
    A megoldás a biosban van. CPU "Cool and Quiet" vagy vami hasonlót kapcsolj be aztán mehet fel a ventiszabályozó progi. de ha betood lőni a biosban akkor ott érdemes!
    Sok sikert :C

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Chieftec #16234 üzenetére

    Örülök, hogy sikerült :C :C

    Forcebergnek--->#16219
    CPU config--> Spread spektrum-ENABLED! 1 próbát megér, illetve nézdmeg neme pupos valaol a kondi!
    Sok sikert :K

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz #65675776 #16292 üzenetére

    Szia daa-raa :R
    Lehet neked nemvált be az nforce, de nekem évek óta azvan :C Nekem is egy ien a8n-e lapom van(amire a kommentet írtad) aztmondogatják rólla hogy az integrát eszközök szeretik megadni magukat-többekközt usb és ps2 portok... (hát egen nem tipikus ASUS probléma. nemisgondolná az ember énis szívtam vele de általában ien 0 OHM os ellenállások szálltak el"biztosíték"címszó alatt)ez a másik lapomba nemfordult elő(ABIT AN8-fatality) monnyuk ott meg a bios halt meg... annyit erről.
    Voltmár SYS,VIA,INTEL chippes lapom egyik szarabb mint a másik :K talán a viával voltam megelégedve ár/stabilitás/tuning -terén sys az bűnlassú és instabil, intel meg stabil de az IC7 kivételével tuningolhatatlan. Az nforce az tuningolható birizgálható és egy nagyon gyors chip emellett jól felszerelt(szerintem) de kinek a papp -kinek a pappné :C :C
    Ettől még nem kukaérett a lap hogy nforce van benne:D

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz sgteam #16306 üzenetére

    szia sgteam
    Tápot próbáld meg lecserélni(ha van másik) illetve portalaníts a power kapcsoló gomb kábelénél ahol az alaplapra csatlakozik(meg úgy alternatív mindenhol az alaplapon :D)húzd ki meg dugd vissza a tápcsatit az alaplapon.ha ígyisrossz akkor húzz le mindent a lapról és úgy próbáld meg (természetesen tápcsere után!) nézdmeg neme kenődött valahova hűtőpaszta. Asusról lévén szó ritkán találkozni ien hibával úgyhogy cmos resetet csinálj aztán próbáldmeg a biosban van egy olyan poció hogy "power up when power loss" vagy vmi iesmi állítsd disabledre. Sok sikert :R
    ha továbbra is gond van szólj mert nekem is volt ien problémám

    #16277werszomjasnak:
    Bios reset megoldhatja a problémád illetve valószínűleg túlmelegszik a proci vagy valami.
    nézdmeg forognak e rendesen a hűtők.nézdmeg everesttel a hőmérdékleteket.
    ha ez se segít akkor a memóriára erősen gyanaxom.veddki, a lábait radírral vagy alkohollal pucold meg, tedd vissza ha ezsesegít akkor próbáld meg másik rammal. harmadikként pedig: a tápegység is okozhatja a problémát azt is kérj kölcsön vagy keríts tesztre valahonnan.
    sok sikert :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz ferensz #16307 üzenetére

    szia fec555
    Sajnálattal kell közölnöm hogy az a lap több mint valószínűleg elhalálozott :( :(
    ha megég egy dimm foglalat akkor több mint valószínű hogy rossz/nem ebbe a lapba való ramot kapott vagy fordítva lett belerakva (féligmeddig) a ram, ezért égett meg a foglalat.
    Több mint valószínű hogy a chipsetet tönkrevágta de minimum a ram fesszabályozóját. ha esetleg a másik két ram foglalatba életre akarod kelteni akkor nézd meg hogy az 1 es dimmbe neme ér össze valameik láb.aztán dugd a 2 es dimmbe a ramot kapcsold be procival mindennel (ha bekapcsol akkor juhhe) és nézd meg hogy melegszik e egy picit a ram. (max kézmeleg) ha nem melegszik akkor fesszabáylozó ha melegszik akkor chipset : :(
    én szurkolok hogy jólegyen :R

    Geza60nak
    Biosban valahol belahet állítani hogy figyelmen kívül hagyja a chassis kapcsoló (esetedben jumper) állását ,talán a power managementbe nézz körül lehet ottvan (hátha segít).ha raktál új biost, akkor elméletileg nemkellene neki sipákolni (gondolom f1-el indul :S) próbálj meg egy cmos cleart és default settings - beállítást. más ötletem nincs de mindjárt körülnézek ha találok valamit akkor írok. sok sikert :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Geza60 #16305 üzenetére

    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=119668
    illetve bekapcsolt állapotban veddle-rakdvissza a jumpert aztán kikapcs bios reset vagy cseréld le a jumpert- nézdmeg hogy jó helyen van e meg kapcsold be jumper nélkül aztán tedd vissza a jumpert illetve ezek kombinációit- legvégső esetben írj az asusnak vagy viddvissza garba :S
    ASUS email(angol) http://vip.asus.com/eservice/techserv.aspx
    Magyarul csak telszámot találtam: el: +36 1 505 45 61
    sok sikert :R :R
    még keresem hogy milehet mert nekem is van elfekvőbeegy hasonló problémám

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    bocsi hogy teleírom az üzifalat
    A chassis intruded hibával kapocslatban:
    nekem sikerült megoldani !!!következőt tettem:
    írták hogy winfos alatt neis próbáljam frissíteni a biost.
    aztán hogy próbáljam másik jumperrel.itt a "chassis alarm lead" csatlakozóra úgy kellett tenni a jumpert hogy GND és Chassis signal-t zárja rövidre. ha ez nemoldotta meg a problémát akkor jött az amit az előzőekben leírtam hogy mindenféle kombinációt kipróbáltam.ha ez se oldotta meg akkor bekötöd a floppyt csinálsz egy indítófloppyt és az asus oldaláról letöltöd az AFUDOS nevű progit meg a legfrissebb biost és bootols floppyról.
    előjön egy dosos felület és ott beírod azt a parancsot amit az AFUDOS program mellé mellékelt readme-ben találsz. aztán flesseli a biost és elméletileg jólessz(laglábbis nekem működött) sok sikert!
    eredeti forrás: link :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz ferensz #16326 üzenetére

    Szia fec555
    Fizikailag lehetetlen a dimm 1 et leoprálni sajnos :N
    DIMM 2 be is indulnia kéne normálisan a lapnak(ergo:Pökmindegy hogy meikbe van!)!!
    Ha nem indul akkor nézdmeg amit javasoltam ,hogy ram a DIMM2 be, és hagyd bekapcsolva egy kicsit a lapot aztán nézdmeg melegedik e a ram!
    Ebből biztosan megállapíthatod ,hogy a ram kap feszültséget, mert ezekszerint ottlessz a baj!
    A chipset is gyanús mint írtam de mindenestere kizárható ha megy a beep code.
    Többmint valószínű hogy valameik fesszabályozó ment ki!
    Jahh és ha tudsz akkor a DIMM1 es foglalatról mutass egy képet mert ha megégett atól még lehet hogy nem használhatatlan.Illetve nézdmeg hogy neme ér össze benne valameik réz tüske(láb) aztán DIMM2 be nyomasd a ramot- indulnia kell a deszkának(ha melegszik a ram!)
    Ha nem melegszik a ram akkor a DIMM foglalat mellett valameik fesszabályozó lehet hogy elpukkant .
    A képen pár darab fesszabályozót látsz(kis fekete négyzet alakú). Ha bármeik sérült a ram foglalat körül(pupos vagy égett/környéke égett) akkor lapcsere vagy bepróbálkozol valami szakinál de sztem neméri meg könnyebb venni egy másik lapot!
    sok sikert!! :C

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Nemesys #16345 üzenetére

    szia Nemesys
    Ez alapjának egy kurva jó lap!!!
    igaz a biosa buta egy picit, de ha ügyes vagy akkor sok beállítás van benne!!!
    javaslom neked ezt a biost!!(legfrissebb nem beta!)
    illetve van az asus mylogo2 (megtalálod az asus update fileban!amit az asus honlajáról szedsz le!) ,amivel kedved szerint válthatod a képet a bekapcsoláshoz (természetesen újra kell írni a bios -t) használd az asus update progiját a bios íráshoz!!!!
    feltölttötem a webtárhelyemre a bios file-t úgyhogy ha már nemkell akkor jelezd :D
    köszi :R
    sok sikert :C :C
    HELP a mylogohoz

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Nemesys #16350 üzenetére

    szia Nemesys
    Próáld meg a HOTSWAP módszert!(bios ki, másik lapba be menet közbe és megírod a winflassel!)ha bővebben érdekel akkor leírom nem túl kockázatos de ha nemvagy hozzáértő akkor inkább kérdezz segítek!
    Másik lehetőség floppy drive ról bootols és az award flash programját használod dosos indítólemezzel!!! ekkor lehetőséged van másik bios file-t beleírni abba a romba amit az ezflash nem enged.
    -probléma megoldva :D
    sok sikert és kérdezz ha kell:D
    ciao :R

    fec555
    Ha kézmeleg a ram és megy a beep code akkor v.színűleg chipset lessz a ludas.
    1 próbát még : teddbele a ramot az 1 es slotba és próbáld meg úgy hajlíani a slotba a tüsiket hogy hozzáérjen h akkor is beep code vagy nagy semmi fogad akkor kuka.
    jahh és ram nélkül is beep code van ????akkor is kell lennie!

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    Hotswap módszer:
    link1
    link2
    sok sikert! :C

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz hoax #16363 üzenetére

    egyetértek hoax kollegával :R
    a 2 bios/lap egyezik! nekem is volt ien problemám ;)
    Csinálsz egy bootfloppyt (a:jobklikk-formázás-jelöld be a rendszerindító lemez jelölőnégyzetet!)
    felmásolod a biost amit linkeltem (a8nsli***.bat)
    meg az awdflash.exe -t a floppy gyökerébe.

    (egy kis segítségITT
    pár awdflash progi ITTés ITT(utóbbit ajánlom :DDD )

    kapsz a flopyn egy autoexec.bat ot
    jobklikk rá és szerkesztés
    aztán beírod ezt: awdflash biosfile-neve.bin /py /sn
    (a py az hogy programozza a flasht az sn pedig hogy figyelmen kívül hagyja a sorozatszámot)
    de ITT van még pár beállítás.

    ennek az egyszerűbb módja (amit én nemsokat használok) az hogy megcsinálod a bootfloppyt rá a bios file meg az awdflash
    aztán amikor bebootol floppyról beírod hogy AWDFLASH és akkor kapsz egy kezelőfelületet ha tudsz angolul akkor értelemszerű!(így nemkell turkálni az autoexecben)

    vagy van még azis (ugyanezzel a módszerrel) hogy nemmódosítod az autoexec-t de amikor bejött a dos akkor írod be azt amit az autoexecbe kéne és voila !
    ha nemmegy akkor írj !!
    sok sikert! PEACE :R :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Dusee #16368 üzenetére

    Szia Dusee
    Nekem is ien !
    A hűtő nagyon szoríjja :DDD
    ha műxik a lap akkor nemlessz vele gond elvileg(hacsak az smd alkatrészek lábai nem pattannak le)
    ha bevan csvarozva akkor nemgáz annyira.
    megoldás lehet másik hűtő vagy a hűtőfelfogató fabrikálása(csiszolás a műanyag karon etc.)
    MOD: az első képen ottvan a kis kar ,annak lecsiszolsz a fémhez érő részéből(zárt állásban hozzáérő rész) és megoldódik a probléma csak nevidd túlzásba :D
    tiszteletem :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz jani00 #16373 üzenetére

    szia Jani00
    Elméletileg a 4-pines csatival mennie kell!
    Az a csati a processzornak vagy valaminek a tápellátása tehát értelemszerűen ha nem dugod be ,esle indul(és nem csipog)! a csipogás lehet ram,vga,táp hiba!
    Nem az alaplap hibája.
    Próbáld meg azt hogy áramtalanítod a gépet és cmos resetels(elem ki vagy 5percre,illetve ha tudod hol a jumper akkor azzal reseteld)ha így megy akkor fasza.
    de az jó jel hogy csipog legalább kitudod deríteni hogy milehet vele.
    monddel pontosan hogy csipog(PL:hosszú rövid hosszú vagy hosszú végig.....stb)
    jóéjt :R

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz hoax #16371 üzenetére

    Jani00:
    Ramokat, !vidkarit! nézd meg ! ottlesz a bibi!

    HOAXNAK
    Hát egen sajnos sok gyártó elköveti a gyurcsány hibát XD
    Spórolás meg zöldfaszom, minek :F
    itt a 15 éves p1esem abba még van anyag!! mai napig megy rajta a gta1 meg a counterstrike! na ezt a szintet visszasírom :O

    jahh és igen komolyabb hűtő jobban szoríjja de azé van a "sufnituning"
    énis nekiálltam reszelővel a lefogató kallantyúnak,amikor majdnem lefostam a bokám mert enyhe ívet vert az alaplapba :DDD
    előfordul sajnos :(
    az ien gyártónak aztkívánom hogy dugja fel a zöld miújságot(gandzsa vagy akkármi) a seggébe és lapuljon a fűbe de negyártson sztech cuccot könyörgöm. :W
    de ezkell sajnos manapság ez fizethető meg. ;]
    akinek meg nemteccik az elmehet melegebb égtájra!(a gyártó szerint)mert vagy leszarnak vagy nemválaszolnak vagy aztmondják (ha netán elbaszódik a lap) hogy teb*sztad el menjél kapálni!XD
    na ciao (bocs az offért csak elborult az elmém XD) :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz edk- #16378 üzenetére

    Szia edk-
    Húzz le minden ide eszközt a lapról. meg úgy alapból csak az induláshoz szükséges dolgok legyenek benne(cpu ,vga1 ram!),!aztán cmos reset!(Ha ezt megtetted akkor srry :D )
    induláskor feküdj rá az insert gombra aztán ha kiirja hogy cmos settings wrong akkor mehet a delete és beállítod a procit!
    sok sikert :R

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz jasonka #16395 üzenetére

    Szia janoska!
    Tápcserét és ide kábel cserét a cuccnak, legelőszöris!
    ide kábelt mindenképp ajánlom cserére a tápot nemfontos (bár minnélhamarabb mert 4 éves ::S:S)
    aztán ha a probléma mindíg fennáll akkor fogod a molex csatit,
    vannak benne a kis cső alakú tüskék. azt mindegyiket(4db) összenyomod jobbról-balról egy kicsit hogy szorosabban passzoljon!
    ezt megcsinálod mindenhol.
    aztán megnézed a helyes jumperelést .
    ha egy ágon vannak akkor :
    -vinyó master és a kábel távolabbi csatija megy rá
    -dvd-r slave és a kábel középső csatija megy rá!
    ha külön kábelen vannak a dolgok akkor master- master(kivéve ha több cuccod is van dvd és hdd mellett)
    javítski ha tévednék de ezt írtad : "mind a kettő a "sor végén " van - azaz "primary" "
    akkor gondolom külön ide kábelen és külön áramforrás kábelen vannak.
    a molex csatis megoldást azt csináldmeg !
    ITT egy kis segítség
    a kis "csöveket" összeroppantod egy picit hogy jobban érintkezzen.
    és a tápot tényleg cseréld (nem sipol??? ki vagy bekapocslva esetleg?)
    sok sikert :C és elnézést a regényért a fórumos társaimtól! PEACE :R

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz jasonka #16400 üzenetére

    Szia Jasonka (neharagudja hogy elírtam a neved! nemvolt szándékos!)
    a ps2 és az usb portok tápellátását és a kommunikációját és-vagy(and-or) kapuk vezérlik.
    ha az alaplap nem kap normálisan -5 és -12 voltot akkor előfordulhat hogy a logikai áramkör behülyül.

    illetve a csatlakozók összeroppantását még mindíg egy lehetséges dolognak tartom.

    Sőt elképzelhető hogy 5voltod is ingadozik vagy nincs mivel a 12 volt a servóknak (esetünkben vinyó) az 5 volt pedig a logikai áramköröknek kell (i/o interfész)
    táp nagyon gyanús de lehet valami vírus is (bár akkor nem tűnne fel egyáltalán az eszköz így hirtelen) van olyan vírus ami minden található romot módosít ezáltal kérosítva alaplapot vinyót mindenegyebet! de ennek az esélye nagyonkicsi !
    más ötletem nincs csak hogy cseréld a tápot (elég egy 300 vattos is neki)
    sok sikert ! :R

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz jasonka #16405 üzenetére

    Egyetértek nemesys kollegával!!! teccik a megfogalmazás ötöst ér!XD
    a hőtágulás miatt én is szívtam vele de mivel most ien "kukabádog" gépem van se oldala rajta se semmi illetve tele hűtővel!így ezt a porbléma még ha összeraknám akkor se állna fenn.
    illetve tényleg ! földelést nézd meg jasonka! szivatós cuccos főleg ha van egy másik tápról üzemeltetett perifériád(szkenner) akkor az tud érdekes dolgokat csinálni.
    de nekem az a best, amikor nyomtatót és gépet kötöttem össze anno megfogtam az usb csatit meg a gépházat és majdnem lefejeltem a gépet akkorát ütött a mocsadék. természetesen földelés nulla.
    aztán volt egyszer ami hasonló problémát fabrikált hogy egy befogató anyát(amibe csavarozod az alaplap csavarjait) rossz helyre tettem ide eszköz nulla illetve bill re nem reagált. visszaküldtem garba aztmondták nem cserélik mer semmibaja én voltam a fatökű XD
    feltételezem hogy azért te nemkövettél el iet jasonka de azért biztso ami biztos nézdmeg!

    továbbá válaszolok még Jasnonka nak:
    Háát az vicces :D:D nekem is volt ienem nemnagyon megbízható mert bekattant a túlfesz védő és levágta a tápot (tehát csak kikapcsolt mintha zárlat lene) a hibát egy a túlfeszvédő dobozka ellenálása okozta ezért már 5,2 volton bekapcsolt a védelem! de ez végülis tárgytalan.
    ha megszaladt a tápod az igazán nemjó jel !!!!!!! sürgős csere mielőtt nem firkantja meg a lapod!! 2hdd, 2 odd,alaplap, 4 venti =simán megy 300 wattról is (atól függ mein vidkarid van mert van ameik 100-150 wattot zabál, de ezek csak a csúcskategóriás kártyák)
    az alaplap áramfelvétele max 100W az újjab procik is (q6600)155,25 wattot eszik fullon!

    ergo:2 vinyó(15,20W) 2 odd(nincs benne cd 1w ,cdvel:4-5 w),proci(60-100W, p4 2,8 ~75W) alaplap+eszközök,ventik(20-40W) vidkari(20-100W)
    ezt akárhogy számolom(min~130 max~ 240W ->fullon!!)
    tehát nemkell aggódnod a 300W os táp miatt de ez függ attól hogy mien configod van!!
    illetve nem mindegyik 300W os táp adja le a teljesítményét (gaba,vargáné és tsa. :DD , acorp :W )
    legjobb választás :Cfieftec,Codegen,PQI,PFC,ISO (ezekközül a 2. at ajánlom mert olcsó és tartós ! nekem még eggyel se volt bajom! van belőle egy 10 éves darab is mai napig hibátlan!)
    Sok sikert :R aztán fejleményekről értesíts :C

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    előző üzi módosítva :D lesdmeg Nemesis
    nekem codegen eddig 1X gyilkolt akkoris azért mert a kedves volt tulaja bennehagyott egy jónagyadag szutykot, illetve egy csavart is takaritás után ami olyan szépen rövidrezárta a 3,3 voltot meg a 12 voltot hogy öröm volt nézni! kár hogy csak 3 mp-ig üzemelt pedig sztem a procin tudtam volna grillezni :DDD :DDD :DD (hamá úgyis megfőtt) természetesen a csavar kivétele után megjavult a táp ,de félve használom mai napig megy vele a 2,4 es Athlon socket A :C

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Nemesys #16404 üzenetére

    a válasz :#16367 és #16364 !
    bocsánat minden fórumozótól a dupla bejegyzésért illetve az off topicért az előzőekben!l letve hogy szeretek regényt írni de szeretek másoknak segíteni és értelmesen elmagyarázni a dolgokat --- remélem ez kompenzálja! :R
    MOD:olyanjó hogy minden üzimet módosítani kell elnézést dolgozok rajta!(nesze neked gyorsírás tanfolyam!)

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Amoroso #16403 üzenetére

    Nemesis: nekem is megvolt a halálközeli élményem amikor egy kb 1 hete kivett tápot bontottam (FSP táp!) hűtőbordához értem és hanyattvágott mint hegyipásztort a lavina (hozzáteszem a táp egyhete konnektort se látott! még csak képen se) de megbizonyosodtam rólla hogy az FSP az jó kondival van szerelve ! ha nem én élem át else hiszem !!!! és igen az fsp táp az dukál! nekemis egy 450 es hergeli a gépet és látja el 'mennykű' -vel nemcsalódtam benne!

    Amorso kollega : LINK
    LINK2
    kiszáradt kondit nem tudsz azonosítani csak a terheléstől tönkrementet!
    Esetleg azonosíthatod ha kiveszed a kondit és rámérsz multiméterrel hogy neme zárlatos (bár akkor pupos szokott lenni a dielektrikum gázáá alakulása miatt)illetve ha van kapacitásmérő a multiméteren akkor nem megfelelő értéket mutat egy kiszáradt kondi tesztjénél!
    ha egy kondi hibás akkor felpuffad ergo:1,2 link
    ha nem puffadt akkor nemkapcsol be a lapod( mert annyira zárlatos hogy egyből veri a tápot és nincs ideje felpuffadni a túlfesztől) legexrémebb eset a robbanó vagy sípoló kondi.
    veszélyes tud lenni mivel a dielektrikum(folyadék) erősen maró és mérgező!

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Nemesys #16417 üzenetére

    tölts le egy progit neve:AWDFLASH meg a biost amit adtam és floppyról boot!!
    feljebb leírtam hogy csináld :D már 2X is visszahivatkoztam.
    de ha szépen megkérsz akkor elküldöm neked a teljes floppy tartalmát!
    csak bedugod a floppyt aztán BURN!
    nekemis oem lapom volt igaz nem sli-s de elméletben és gyakorlatban is ugyanaz!
    bios ír lap fut!
    vagy ha nem a te lapodról van szó akkor srry :R

    mod:lenti üzidre mindenki csinál hülyeséget !! de ez a tanulás alapja ha nem követsz el ien akciókat(mint pl én) akkor nemtudod meg hogy a táp bizony ráz! és a te esetedben a fogót nem az asztalon hagyni :DD kár lenne a gyönygszemért(A8N) :R :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz Nemesys #16423 üzenetére

    lecserélheted csak előtte b*szd rövidre a hűtőbordát a tápházzal! XD
    olvass fejjebb 2vel! PEACE :R
    am csak az elmebetegek és a függők vannak ien későn fórumon (de ezekszerint nemvagyok egyedül XD)
    szeretjük a vasat meg az égett szillicium szagát ;] ;]

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

Aktív témák