Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lite

    őstag

    válasz simi811118 #56088 üzenetére

    Tökéletes megfogalmazás! :)

    Annyival szeretném kiegészíteni, hogy nekem a gyári fej csalt, hangerőtől függően szabályozta a basszust, hogy még dögösebbnek tűnjön. Az más kérdés, hogy elméretezték, és 2/3-as hangerőtől eltűnt a mély, mert vagy a fej túlzottan levette, vagy a hangszóró nem bírta... :)

  • zsolt19900

    őstag

    válasz simi811118 #56088 üzenetére

    na ez olyan elsőhászes lett :D és teljesen igaz is

    nekem is sokan azzal kezdték amikor beültek, hogy na hol a mély?! hát mondom figyelj figyelj itt figyeld most a számban hogy hogy lekottázódik a mély.... hallod? na hallod? dö-dö-dö-dööööö

    hát nem ő nem hallja, mintha nem is lenne mély

    na ez az ember fogta magát pl. elment egy hifistához aki tett egy rendszert az autójába, mondta nekem hogy üljek be.... be is ültem és elindította.... és akkor nekem jó pofát kellett vágjak az ő mélyhangsúlyos így úgy beépített és 20-30ezres (új árról beszélünk) flacot is tudó fejegységéből kijövő hangú "rendszerhez"

    .... azért "emelem ki" a mondandómban a 20k-s falcot is tudó fejet, mivel a 92sd-mel az is volt a pici "meglepődése" az arcán, hogy ez miért nem játszik flacot és ha már nem is játszik, akkor biztos nem tudsz ép hangot kiadni magából....

    sajnos az ilyenekkel nem tudok ill. nem hogy nem tudok, nem is akarok mit kezdeni

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • kacsa7

    őstag

    válasz simi811118 #56088 üzenetére

    A problémához még hozzá jön, hogy nagyon kevés embernek van szobában normális rendszere, így autóban sem tudja, mit is kellene/lehetne hallani. Én sem rendelkeztem/rendelkezem normális szobai motyóval. Ilyenkor viszont a fület "tanítani" kell, mert nem tudja mit és hogyan is kellene hallani. Olyan hangzást akarnak, amit ismernek, vagy amit a haver autójában hallottak, emiatt a legtöbb embernél az igények alacsonyan maradnak. Ha valaki kellő időt szán rá, akkor jön elő, hogy még ez is lehetne jobb, az is szólhatna kicsit másképp.

  • evo87

    őstag

    válasz simi811118 #56088 üzenetére

    Egyet kell értenem. Autós újságíróként temérdek típussal kerülök kapcsolatpa, és az alap (értsd nem Burmaister, Bowers&Wilkins, Bang&Olufsen....stb) hifik esetében, de néhsa még a feláras prémium hangrendszreknél is borzasztóan a basszusra van kihegyezve a történet. Nem egyszer fordul elő, hogy a nasszust bőven mínuszba kell tolni azért, hogy hallgatható legyen a zene az autóban, ez főleg a Mercedesekre érvényes.

    Másrészt a lüktető, ablakrázó basszus tényleg amolyan elvárás lett manapság... egyik cimborám autójában meghallgatva a Sultans of swinget... egyszerűen azt kérdeztem, hogy mi ez a sz@r??? Az instrumentális zenéknél a mesterségesen hozzáadódó dübörgés számomra borzasztó zavart kelt, hiszen egy koncerten például egyáltalán nincsenek ott azok a mélyhangok, amiket egy láda hozzátesz egy ilyen fajta zenéhez. Ez a próbahallgatás során határoztam el, hogy nekem egyelőre nem is kell feltétlenül láda, az általam hallgatott stílust korrektul visszaadja a jóféle komponens szett is.

    iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

Új hozzászólás Aktív témák