Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Rohamkukac #16000 üzenetére

    Amúgy én nem feltétlen a csavarokat hibáztatnám olyan esetben amit írtál hogy kihúzott állapotban összeérnek a fiókok, hanem maga a vasalatot, vagy a szerelést.
    Ugye vannak ezek a nagyon olcsó kínai görgős vasalatok amik annyira vékony anyagból vannak hogy meglehet csavarni. Aztán van a normálisabb kategória amit 10-ből sok asztalos használ és van a Blum ami egy erős de megfizethető kategória.
    A blumnál nem spórolták ki az anyagot finoman jár és nem kottyanik le olyan mértékben mint társai.
    Ahol még nagyot lehet hibázni az a vasalat felszerelése. Értem ez alatt hogy mennyire sikerül a vasalatot az oldal éléhez képest merőlegesen felszerelni. Erre jók a sablonok, de abból is blum mert a többi az csak elhiteti veled hogy pontos, de mégse. Ez ugye azért lényeges, mert kirajzoltam és egy 450mm-es sima görgős vasalatnál ~0,38fokot kell tévedni felszereléskor és kihúzott állapotban ~3mm lesz lejjebb a fiókelő a becsukott állapothoz képest. Ebbe még nincs is beleszámolva a vasalat kottyanása.

Új hozzászólás Aktív témák