Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz b. #61020 üzenetére

    A 3080 (Ti) 12GB-nak az ára volt gáz. A 12GB-ra azt mondom, már rendben van, tekintve a kártya korát. A 10GB viszont nagyon gáz volt az elején, még a mai szemmel kedvezőnek ható kezdő 700$ MSRP-ért is. :K

    Nézd, a "lehetne picit erősebb RT ben 1-2 címben" a gyakorlatban azt jelenti, hogy pl. a Witcher 3 RT, ami az egyik legdurvább RT-terhelésű játék, kénytelen voltam levenni 1188P-re, hogy csont maxon FSR és hasonlók nélkül meglegyen bő 30 FPS. Mivel vajsima bő 30 FPS, így Radeon Anti-laggal tökéletesen játszható és élvezhető alacsony input laggal. Ellenben mikor a 10GB kezd kifogyni, akkor sem vajsimaságról nem beszélhetünk, a kimaradozó vagy rossz minőségűekkel helyettesített textúrákról nem is beszélve. :N Ezt nem ellensúlyozza, hogy Witcher3-ban lenne mondjuk 30%-al magasabb FPS-em, mert ott épp van RT és ez fekszik a 3080-nak. Jó lesz majd utódnak egy 7900 később, alig kerül többe, mint egy 12GB-os 3080.

    "messze elmarad mind RT ben mind felskálázási minőségben az Ampere szériától"
    Ezzel a felskálázási minőséggel kábíts kérlek mást, teszteltem Witcher3-ban az FSR-t és a DLSS-t is legmagasabb minőségben (friss verziók voltak benne), ezeket a homályosító csillámporos vackokat inkább meghagyom másoknak, nem vagyok híve a kamu magas felbontásnak. :) Ami meg az RT-t illeti, egy RTX 3070 sebessége általában megvan vele, így 16GB-al teljesen jó a mindennapokban. A sima 12GB-os OC 3060-amat körbefutotta Witcher3 RT-ben, annyira, hogy az DLSS-el sem érte utol, szóval azért annyira messze nem marad el ebben sem. :N
    Pedig hidd el, nagyon tetszett volna, ha a feleannyiba kerülő kártya DLSS-el utolérte volna RT-ben, akkor most az lenne a játékos gépemben, nem a 6800XT. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák