Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    Amikor leírtam amit, azt nem véletlen...

    Embergyűlöletem ide vagy oda...
    Van, hogy figyelem a virág előtt jógázó Kitobi Júzert, látom a beállított értékeket is mert az LCD-t is bekapcsolva hagyja (merazjóKUSSneszójábe) és még annyi vizuális érzékem is van, hogy elképzeljem az amúgy is hülye és nulla kompozícióval elkövetett eredményt... ezt bizonyítván; mikor a srác ezer meg egyszer lekattintja ugyan azt... és a végén inkább, ott hagyja mert; "Ez nem megy, menjünk!"

    Van, hogy ilyenkor odalépek és segítek, nekem is ott van a gép az oldalamon mindig, de nem péniszkompenzációnak.
    De ha a srácnak megmondom, hogy csessze már rá egy állványra (elő vesz egy HAMA műanyag ropit) OK,
    Állítsd be jobb alsó harmadolóra a virág bibéjét;
    -AZMEGMIH?!
    Jó nincs baj, elmondom, hogy igazítsa oda LV-ben a jobb alsó kereszt közepére, úgy a legegyszerűbb.
    Rekeszeld le F8-ra (mert mégis csak 18-55kit)
    -Az megint Mih?!
    Ilyenkor van, hogy már feladom, és én tekerem át a gépét Automata módból A-ra vagy Manuálba... de félek, hogy nem tudná utána mit "állítottam el" és menne a gariszervizbe.

    Erről beszélek...
    Hogy bármelyik földi halandó/random emberkének lehet és van is már DSLR-je, csak használni se tudja... ami álltal képminőségben korántsem fogja meghaladni egy csúcskompakt szintjét (ketrecbe zárt oroszlán)
    És a legtöbb esetben a gyártó még mellékel Tutorialt is lemezen vagy írott formában pár alap dologgal, de ezt 10 emberből ha 1 nem dobja egyből a sarokba.

    Nekem sajnos ilyen érzéseim vannak akárhányszor meglátok embert Nikon D5xxx/D3xxx-et és kitobival...
    Valamilyen szinten élmény romboló, mert a többi ember aki mégennyit se ért hozzá (hát még aki igen) ugyanide sorol, és ha megkérdik tőlem, hogy a gépem hány megapixeles és hogy milyen képeket lő, inkább neki se állok mondani, hogy ÁPÉJESZCÉ meg, hogy a képeket én csinálom a gép meg eszköz.

    Autót bezzeg nem vezethetek jogsi nélkül...

    Mindenki keressen rá bátran TECSŐ-n; U-fájlok
    A srácot ismerem (bárcsak ne) és még én ajánlottam neki könyvet ahhoz, hogy tudja mik az expozíciós alap értékek...
    NEM Ő FILMET CSINÁL ÉS KÉSZ, MEG KÁNYON HATSZÁ DÉÉ

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák