Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modern5

    tag

    Sziasztok!

    Előre elnézést a fárasztó és kezdő kérdésektől:

    Kezdő rendszerinformatikusként keresek munkát. Sajnos felsőfokú végzettséggel nem rendelkezem. Ennek ellenére voltam már több cégnél fél-fél éves gyakorlaton. Kiemelt középfokú rendszergazdaként tehettem szert ezekre a lehetőségekre. Megismerkedtem Windows 2003 alapú hálózatokkal. Annak idején Win és Debian alatt tanultam DNS,DHCP,levelező,ftp szerverek konfigurálását és persze az ehhez tartozó hálózati, informatikai alapokat.

    Mint látjátok ez nem túl sok.

    Suli után 3 évig dolgoztam zenei stúdióban (hangeditálás, professzionális stúdió szoftverek, keverés ilyesmi). Ez hobbinak indult de aztán elég komolyan beleástam magam így kaphatta munkát egy kiadónál ami azóta tönkrement.

    Így most itt vagyok 25 évesen remek zenei/technikai tudással. Illetve informatikai ismeretekkel. Előbbiek területén már semmi kapcsolatom így mindenképpen az utóbbival foglalkoznék.

    A pontos kédéseim a következők:

    Diploma nélkül milyen képzések ajánlottak amivel labdába lehet rúgni a munkaerőpiacon?
    A képzéseken belül mik az ajánlott modulok?
    Illetve mifelé érdemes leginkább orientálódni ilyen körülmények közt?

    Jelenleg egy halvány lehetőségem van általános rendszergazdai posztra ahol emellett visual c alapok és exceles makrók írása az elvárás.

    Tehát jelenleg semmi sem idegen tőlem. Bármire nyitott vagyok csak jó volna néhány hasznos tanács hogy mit érdemes tanulni.

    Linux/Windows hálózati ismeretek, tűzfalazás terrmészetesen alap. Ezeken felül érdekelne a véleményetek. Sajnos éveim már nincsenek erre.

    Illetve boltba megvásárólható könyvek ajánlásának is nagyon tudnék örülni minden területen amit érdemesnek tartotok arra hogy 1 éven belül akár normálisabb állásokat is meg tudjak pályázni.

    Szakmai angol és beszédkésséggel rendelkezem.

    Mégegyszer elnézést a hosszú levélért ahol pontosítást vártok kérlek jelezzétek.

    Üdvözlettel:

    Norbi

    [ Szerkesztve ]

    ASROCK B75 Pro3 INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 16 GB 1333MHz DDR3 ASUS ROG GeForce GTX 1660 Ti 6GB Windows 10 Pro X64 LG IPS LED 27"

Új hozzászólás Aktív témák