Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Goatman

    aktív tag

    Üdv mindenkinek!
    Céges selejtezés jóvoltából ingyen szerváltam egy Albacomp Activa Mobil Eco (szül.:Mitac 8089C Celeron 1,3 Ghz; 256 Mb memória; GMA900 stb.) notit. A cég dolgozói említették, hogy problémás a masina, de nem gondoltam, hogy ennyire az :W :

    A probléma ott kezdődött, hogy felinstalláltak rá valami progit (a nevére nem emlékeztek), amitől behalt az egész Xp mindenestül. Ezután még ott a cégnél megpróbálta újrarakni az IT-crew a gépet, sikertelenül, az Xp telepítő particionálója hibaüzenettel elszállt minden alkalommal. Nem is foglalkoztak vele többet (a cég gépparkja amúgyis akkortájt frissült). Hozzám ezek után került a készülék. Rendszer nem volt, a HDD összevissza partícionálva. Első gondolatom az volt, hogy egy bootolható Killdisk talán megoldaná a gondokat. Nos nem..boot helyett végtelen kurzorvillogás fogadott, valami "getFAT failed 0*00009" ismétlődő üzenettel..erről nem találtam semmit, de lényeg a lényeg: ez nem jött be. Annyira nem, hogy második próbálkozásra (szimpla Ctrl+Alt+Del, semmi más nem történt!) az optikai meghajtó semmilyen, egyébként bootolható lemezt nem látott. Ezután az amúgyis meglehetősen puritán Insyde MobilePRO BIOS 4.0 R1.07 defaultolását céloztam meg. Ennek eredményeképp jelenleg a POST-oláson sem jut túl a gép, a BIOS-ba F2 lenyomásra sem jutok vissza, csak a meghajtók ellenőrzése után végtelenül inicializálja az Insyde ACPI BIOS 3.00.05-t.. :(

    Szerintetek valamit nem kellett volna? Van esetleg házilag kivitelezhető megoldás a megmentésre? Előre is köszi :)

    [ Szerkesztve ]

    92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

Új hozzászólás Aktív témák