Gyorskeresés
Computex 2011: megújultak a Kingston HyperX SSD-k
A SandForce-szal közösen fejlesztett típusok kívül-belül frissültek.
Hirdetés
A Computexen a Kingston is képviseltette magát, és számos újdonságot leleplezetek, köztük új tárolócsaládot, azaz a 2,5”-es méretű HyperX SSD-ket. A sorozat neve már ismerős lehet korábbról, ám az új modellek nem csak külsejükben újultak meg, mivel alaposan megváltozott a belső is – köszönhetően annak, hogy a vállalat a SandForce-szal együttműködve végezte a fejlesztést.
A tárolók 6 Gbps-os SATA interfészen kapcsolódnak a számítógéphez, az SF-2281 vezérlő pedig az Intel gyártmányú, 25 nm-es NAND (P/E 5K) flashmemóriákat vezérli rajta. Ennek hála a tempóval sincs gond: akár az 525 MB/s-ot is elérheti olvasásnál, illetve a 480 MB/s-ot írásnál. Eközben a teljesítménye is kiváló, mivel 4 kB-os írásnál és olvasásnál 40 000 és 60 000 IOPS-ra képes. Támogatják a TRIM funkciót és a DuraClass technológiát, továbbá jár melléjük az Acronis True Image szoftver is.
A csomagban mellékelnek a termékekhez egy 3,5"-es átalakítókeretet, illetve egy külső USB-s keretet, valamint a szereléshez szükséges csavarhúzót és még SATA kábelt is. A gyártó három év garanciát vállal tárolókra, melyek ára egyelőre nem derült ki, ahogy megjelenésük dátuma sem ismert még.
Azóta történt
A Kingston SSDNow KC100 lesz a gyártó legújabb SandForce vezérlős SSD-je
Szupergyors kártyaolvasóval jelentkezik a Kingston
Július végén érkeznek a RunCore mSATA-s SSD-i, a T50, I50 és Lite modellek
Olcsó SSD-jét, az MX-DS Fusint mutatta be a Mach Xtreme
85 ezer IOPS-ra képes a Patriot SandForce SF-2200 vezérlős SSD-je, a Wildfire
Computex 2011: érkeznek az OCZ Vertex 3 SSD-i
Computex 2011: bemutatkozott a Kingston Wi-Fi-s tárolója, a Wi-Drive
Előzmények
Computex 2011: hibrid PCI Expresses tároló debütált az OCZ-nél
Változik az Intel 320 SSD-k jótállása, kifut az X25-M
ADATA S511 SSD: a SandForce mindent visz!
SandForce-szal erősít a Corsair Force 3 SSD
Beárazták és lencsevégre kapták az Intel 311 Larson Creek SSD-t
-
Intel SSD 320 és 510, az új generáció
Megérkeztek a nagyon népszerű, Intel X25-M SSD-sorozat utódai: szemügyre vettük az Intel két legújabb SSD meghajtóját.
-
A Nagy SSD-teszt...
...amivel már régóta adósak vagyunk. Kinéztél magadnak egy SSD-t? Tesztünkből kiderül, megéri-e az árát.
-
Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
Mivel járunk jobban: a CPU cseréjével vagy egy SSD vételével? Már régen volt dolgunk ennyire érdekes összevetéssel.
Hirdetés
Vodafone: Internet fél áron, dupla adatmennyiséggel két hónapig!
PR
1395 Ft havidíjjal és 4GB adatforgalommal az első két hónapban, ha két évre a MobilNet 7 csomagot választod. Rendeld meg online, díjmentes házhozszállítással!






